Precies 365 dagen voor de Olympische Spelen 12 Dressuur- en springcombinaties maken zich op voor titelstrijd Van Goethem leider bergklassement Fietsen voor schaatsploeg Angenent Welke Zeeuwse sporters doen in 2016 mee aan de Olympische Zomerspelen van Rio? De spoeling lijkt dun. Zes nieuwelingen bij VC Vlissingen Van donderdag tot en met zater dag wordt het kampioenschap van de KNHS Regio Zeeland voor dressuur en springen gehou den. De dressuur trekt de meeste deelnemers. Met 260 combina ties wordt er een record gebro ken. Zij strijden donderdag in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland om een startbewijs voor de fina le die op zaterdag wordt gehou den. Dan gaat de meeste aan dacht uit naar de kür op muziek, waarin de toppers uit de klassen ZZ-Licht en Z2 gaan uitmaken wie Zeeland in september mag vertegenwoordigen op de Hippia- de (het NK voor combinaties uit de basis) in Ermelo. Vrijdag verhuist het circus voor één dagje naar het Hippisch Cen trum Paard Totaal in Oude Ton- ge. Daar binden de springruiters de strijd aan om de provinciale ti tel en het daaraan verbonden tic ket voor deelname aan de Hippia- de. Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil is na de eerste dag van de Ronde van Denemarken één van de drie koplopers in het bergklassement. De coureur van Team Roompot mag vandaag echter niet in de bergtrui star ten. Van Goethem kwam als eerste aan op het eerste colletje en pak te tien punten. Later in de rit naar Holstebro kwamen Pim Ligthart en Matti Breschel op hetzelfde aantal uit. Omdat Ligt hart (zevende) voor Van Goethem (42e) en Breschel (45e) staat in het algemeen klasse ment, mag hij de trui om zijn schouders hijsen. Matthijs Eversdijk, afkomstig uit Wilhelminadorp, is tijdens de zesde etappe van de Ronde van Portugal als 51e gefinisht, in de zelfde tijd als de winnaar. In het algemeen klassement staat hij 84e. sport kort Over exact een jaar beginnen in Rio de Janeiro de Olympische Spe len. Welke Zeeuwen zijn in de race voor een startbewijs en hoe liggen ongeveer hun kansen? HANS-PETER MINDERHOUD Sport: Dressuur Selectie: Het Nederlands dres- suurteam plaatste zich in 2014 al voor de Olympische Spelen van 2016. Met een derde plaats op de Wereldruiterspelen in Caen voldeed Oranje - met de uit West- kapelle afkomstige Hans-Peter Minderhoud in de gelederen - precies aan één van de eisen. De equipe bemachtigde zelfs het al lereerste startbewijs voor Rio bin nen de Nederlandse sport. Nederland is een topland in het dressuur. De concurrentie is groot. Op de huidige wereldrang lijst staat Minderhoud met Glock's Flirt en Glock's Johnson respectievelijk dertiende en zes tiende. Hij heeft derhalve twee ij zers in het vuur. Hij heeft nog wel Edward Gal (tweede), Adelin- de Cornelissen (vierde) en Danielle Heikoop (negende) bo ven zich staan. En Diederik van Silfhout (veertiende) staat even eens hoog. Met z'n vijven zullen ze om vier plekken strijden. De 42-jarige Minderhoud deed in 2008 al mee aan de Spe len in Peking. Hij pakte toen met de landenploeg zilver. Kans van slagen: 90 procent VLISSINGEN. De selectie van VC Vlissingen bestaat komend voetbalseizoen uit 22 spelers. Trainer Jurriaan van Poelje kan het eerste halfjaar echter nog niet beschikken over Joan van Belzen. De keeper is herstellen de van een achillespeesblessu re. Verder kampt ook reserve doelman Bas Rijkeboer nog met een kwetsuur. Ferry Al- fons gaat als assistent-trainer fungeren, maar is eventueel nog inzetbaar. Nieuw binnen de selectie zijn Salim Sandee (Goes), Regilio Pi nas (Lochristi), Alfaro Pentury (De Meeuwen), Ariën Pieters- ma (Dinteloord), Perry Bier- kens (De Fendert) en David Bassing (Jeka). ANTHONY VAN ASSCHE Sport: Turnen Selectie: Op basis van zijn indivi duele kwaliteiten kan Anthony van Assche de Olympische Spe len niet halen. Hij is immers geen wereldtopper op een toestel - zoals Epke Zonderland aan de rekstok- of de volledige meer kamp. De 26-jarige Sassenaar heeft dus het Nederlandse team nodig om zich te kwalificeren. Er is nu een reële mogelijkheid. Op het wereldkampioenschap, over twee maanden in Glasgow, moet Oran je daarvoor bij de beste acht lan den komen. Voor de nummers ne gen tot en met zestien is er echter nog een herkansing in het voorjaar van 2016. Tijdens een zogenoemd test event in Rio de Janeiro moet Nederland dan bij de beste vier landen eindigen. Als de Nederlandse ploeg zich plaatst, is het overigens nog niet zeker dat de ervaren Van Assche naar de Spelen mag. De Zeeuws- Vlaming zal dan waarschijnlijk net wel of net niet bij het zeskop- pige team komen, zoals de laatste jaren bij WK's ook steeds het ge val was. Hij zal fit moeten blijven en op zo veel mogelijk toestellen Voor sommigen is een blik op Tokio (2020) reëler, anderen hebben zich de afgelopen tijd te weinig laten zien Anthony van Assche Zoveel procent kans hebben deze Zeeuwse sporters op deelname aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN HOLSTEBRO OOSTBURC. De schaatsploeg van Ormer ICT nam gisteren in de fietszaak van Cijsouw in Oostburg nieuwe Trek-fietsen in ontvangst. Ploegleider Henk Angenent, winnaar van de Elfstedentocht in 1997, maakte daarna met zijn pupillen Jens Zwitser, Tijs van der Steen, Bart Hoolwerf en Joe- rec Cijsouw fietstocht door Zeeuws-Vlaanderen. foto Ronald den Dekker ARNEMUIDEN Huisman naar TOP Hoofdklasser TOP Ar- nemuiden heeft zich versterkt met Kristian Huisman. De Middel burgse korfballer komt over van over- gangsklasser Swift. De rebounder sluit zich volgende week aan bij de selectie, die al begonnen is aan de voorbereiding. Voor TOP, dat ko mend seizoen zowel op het veld als in de zaal in de hoofdklasse debuteert, is een 'aan koop' als Huisman uniek. Tot nu toe baan de de Arnemuidse club zich alleen met zelf opgeleide spelers een weg omhoog. Huisman speelde eer der ook al bij Tjoba. ZUIDZANDE Zeges Pleijte, Faro Tim Pleijte won giste ren de zomerloop in Zuidzande. De atleet uit Zuidzande finishte na zo'n tien kilometer in 34.37 minuten. Mark Verhage uit Zuidzande (35.09) en Theo Rabout uit Aar denburg (36.11) wer den tweede en derde. Bij de vrouwen stond er geen maat op My- rthe Faro. De Bressi- aanse klokte de tijd van 44.55 minuten. Tweede werd de Ter- neuzense Renate de Reus (47.35) en der de Astrid Verhage uit Zuidzande (47.45). AXEL FC Axel haalt uit De voetballers van FC Axel wonnen dik in het oefenduel met Steen: 9-0. Overige uitslagen: Bruse Boys- Kogelvangers 1-1, Nieuwdorp-WHS 1-3, Krabbendijke-Bevelan- ders 4-4, VCK-RIA 3-3, Yerseke-Noad'67 3-1, ZSC'62-Stellen- dam 3-1. Minderhoud al door Roeland van Vliet Trainer Jurriaan van Poelje (midden) instrueert zijn spelers tijdens de eer ste training, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60