Stal-Tops: een stukje Monaco in Valkenswaard Terminale patiënt krijgt steun voor zijn tumor-app van ziekenhuis Pyreneeën Costa Brava 4 NIEUWS Griekse politie bevrijdt Nederlands meisje uit sekte Cocaïne in hondenkooi Koepel dicht wegens hitte Opnieuw wrakstuk aangespoeld De Griekse politie heeft vorige week zaterdag een 4-jarig meisje uit Winterswijk bevrijd uit een sekte op het Griekse eiland Pat mos. Het meisje zit in een pleeg gezin, maar werd 23 juli ont voerd door haar moeder en mee genomen naar het Griekse ei land. Het kind is ondergebracht in een kindertehuis in Athene. Haar pleegouders zijn bij haar en volgens een woordvoerder van Jeugdbescherming Gelderland maakt het meisje het goed. Naar verwachting komen de kleuter en haar pleegouders in de loop van deze week terug naar Nederland. „De moeder had donderdag 23 juli in Doetinchem contact met haar dochter. Afge sproken was waar ze naartoe zou den gaan en dat ze 's middags om half vijf terug moesten zijn op een afgesproken plek", zegt de woordvoerder van Jeugdbe scherming. Maar de moeder keer de niet terug en ontvoerde het meisje naar de sekte River of Glo ry op het Griekse eiland Patmos. In het najaar van 2014 werd het kind al door de rechter al uit de sekte gehaald en in een pleegge zin geplaatst. „De leden maken zich schuldig aan strafbare fei ten. Dat is geen goede, veilige op voedingsomgeving." Een 54-jarige Mexicaanse vrouw met een labrador is aangehou den op Schiphol op verdenking van drugssmokkel. In de bodem van de hondenkooi waarin ze haar labrador vervoerde, bleek bijna twee kilo cocaïne te zitten. De douane op de luchthaven kreeg een tip dat er vermoedelijk drugs verstopt zaten in de hon- denbench. De drugs was in meer dere pakketten gestopt. De eige naresse was samen met haar hond op doorreis naar Spanje en is door medewerkers van de douane aangehouden bij het in checken. De labrador is overge bracht naar een dierenhotel op de luchthaven, aldus een woord voerder van de marechaussee. Toeristen mogen voorlopig geen kijkje nemen in de befaamde koepel van het Duitse parle mentsgebouw in Berlijn. Vanwe ge een hittegolf is het onverant woord warm onder het glazen dak. Gistermiddag werd een tem peratuur van bijna 50 graden ge meten. Het is nog niet duidelijk wanneer de toeristische trek pleister weer opengaat. Duitse weerbureaus voorspellen dat het vanaf woensdag koeler wordt. De hitte van de afgelopen dagen heeft in Duitsland voor veel over last gezorgd. Dit weekeinde ruk te het Rode Kruis uit voor meer dan vierhonderd noodgevallen. Snelwegen raakten op tal van plaatsen beschadigd. Alleen de oude voedersilo van de buren die boven de omheining uitpiept, verraadt het ware karak ter van de locatie: dit is het groe ne, boeren-buitengebied van Val kenswaard. Voor het overige is het vijftien hectare grote complex net Monaco, waar niets te gek of te duur is. Voormalig springruiter Jan Tops liet in een recordtijd van een paar maanden een exclusieve paarden-topsportarena uit de grond stampen. De persconferentie, gisteren op paardensportcomplex, doet nog het meest denken aan de wereld van de Formule 1, inclusief ratelen de fototoestellen en tv-camera's, en enkele tientallen verslaggevers uit binnen- en buitenland. Ze krij gen te horen wat enkele promi nente springruiters vinden van de- nieuwe arena. Koninklijke lounge Een miljoenencomplex met twaalf meter hoge tribunes rond de groene paardenarena, vier per manente tv-studio's, grote ruim tes voor persconferenties, een res taurant met Michelin-kwaliteit, sky-boxen mét 'koninklijke loun ge', een kleine winkelboulevard en een kantoor van een vermo gensbeheerder. Hier komt klandi zie die wel wat advies over haar ka pitaal kan gebruiken. Saoedische prinsen En dan zijn er nog dik vijfhon derd paardenstallen. Tops, zelf woonachtig in Monaco, realiseer de zijn droom op zijn geboorte grond. Omdat Tops' 'clientèle' prijs stelt op anonimiteit. Hier kunnen Saoedische prinsen en dochters van rocksterren lekker hun gang gaan. Tot nu toe is de jaarlijkse wed strijd in augustus op de kalender van de Global Champions Tour wel het enige evenement voor de gloednieuwe paardensportarena. Maar Tops heeft het complex niet neergezet om het maar één keer per jaar te gebruiken. Tops: „Wat ik precies voor ogen heb, houd ik nog voor me. Dat komt in september. Of oktober." Dit moet gaan om een miljoenin vestering. Wat heeft dit complex gekost? Bij benadering misschien? „Ik heb de laatste twintig jaar niet naar mijn bankrekening gekeken. Dat weet ik dus niet. De waarde is ook totaal niet belangrijk. Het gaat erom dat je constant blijft. Op elk niveau. Nederland is een echt paar dentand. Vooral Brabant. Hier zit ten zoveel goede paardenbedrij- ven. Ik wilde hier een omgeving creëren waar iedereen zich goed beschermd voelt. Want hier ko men wereldleiders en sterren. Ik zeg niet wie. Wel van belang is dat ze hier met een gerust hart kunnen komen en in afgesloten skyboxen kunnen genieten van de paardensport." Bruce Springsteen Vast staat dat toenmalig koningin Beatrix al eens bij Tops te gast was, net als Bruce Springsteen. Zijn dochter Jessica, zelfverzekerd lachend naar de vele camera's, ver huisde haar paarden een maand of drie geleden naar hier. De 23-jari- ge geldt als een talent in de spring- wereld. Ook Charlotte Casiraghi, de oudste dochter van prinses Ca roline van Monaco is bij Tops 'kind aan huis'. Ook heeft hij een groep springruiters uit Qatar, rijke sjeiks, onder zijn hoede. Jan Tops krijgt tijdens het pers moment het ene compliment na het andere. Van de Duitse toprui- ter Ludger Beerbaum en Neder land Michael van der Vleuten. En van zijn vrouw: Edwina Tops-Alexander, die voor Austra lië al eens naar de Olympische Spelen ging. „Hij heeft er lang over gepraat, maar ik had nooit ge dacht dat het zou gebeuren", zegt ze over de bouw van het mekka van de paardenspringsport. Kras.nl/39498 of bel 0900-969770cPg AMSTERDAM Het VUmc Hersen tumor Centrum in Amsterdam steunt de 'Mindapp' die patiënt Frederik van den Broek (41) vanaf zijn sterfbed ontwikkelt. Het zie kenhuis wordt medisch partner van het project. Circa tienduizend mensen die jaarlijks te maken krijgen met een hersentumor kunnen veel baat hebben bij een app die hen herin nert aan ziekenhuisafspraken en medicijninname. De app geeft aab wat hij de patiënt precies moet in nemen en hoe laat. Bovendien kunnen patiënten er straks in bij houden hoe het met ze gaat. Neu rologen van het VUmc zien daar grote voordelen in, en werken om die reden mee aan het project. Van den Broek - die eerder fi nanciële apps voor ING en Natio nale Nederlanden ontwikkelde - heeft niet lang meer te leven en besteedt alle energie die hij nog heeft aan de app voor lotgenoten. Zo wil de Amsterdammer voor komen dat mensen net als hij een week te lang chemopillen doorslik ken. Van den Broek heeft via crowdfunding nog zo'n 25.000 dol lar nodig voor de ontwikkeling van zijn app. Philips, ING en Mi crosoft zijn geïnteresseerd. WINTERSWIJK SCHIPHOL BERLIJN Een politieagent houdt een stuk plastic omhoog dat gisteren is aange troffen op het strand bij Saint-Denis op het Franse eiland La Reunion. Het betreft mogelijk een brokstuk dat afkomstig is van de sinds maart 2014 vermiste Boeing MH370. Vorige week spoelde op het eiland al een stuk van een vleugel aan. Franse onderzoekers zijn bezig met een analyse van de brokstukken, foto Richard Bouhet/AFP door Bart-Jan van Rooij De tribunes van de nieuwe stal-Tops zijn van alle gemakken voorzien, foto Jurriaan Balke Veelzijdige reis met kust, cultuur en natuur. Met de bergreuzen en valleien van Andorra, het bruisende Barcelona en Gerona. 4-sterren hotels, in de bergen en aan het strand van Malgrat Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en excursies Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Francine Wildenborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4