Uienlucht Rust ZEELAND 9 divisieteam te gaan darten, maar ik vind het nu nog te gezellig in mijn eigen team. Wie weet maak ik in de toekomst die stap." In het weekend naar het strand gaan, zit er vaak niet in voor Heijmans. Dan werkt hij bij Het Arsenaal. „Daar hoefik eigen lijk op dit moment niet te wer ken, maar ik heb deze baan be wust gehouden om ook in de winter van werk verzekerd te zijn." Na zijn werk bij Het Arse naal gaat hij meestal naar de Sport Pub (hoe kan het ook an ders). „Een vriend en ik fietsten In zijn vrije tijd dart Jurrian bij Sport Pub Goes. 'Ik ben al eens gevraagd voor het Eredivisieteam' een keer 's nachts naar huis toen we bij de Oost Veste tegengehou den werden door een man met een hond. Er lag een vrouw in het water die onderweg was naar 'De Chinees', die al lang gesloten was. Ladderzat natuurlijk. Uitein delijk hebben we haar naar huis gebracht. Ze kon niet meer zelf fietsen." Voor Heijmans zelf zal het ver moedelijk nooit zover komen. Twee straten verder en hij be landt in zijn bedje. Al ruim 25 jaar brengt Bar bara Ehrlich uit het Duit se Saarland haar vakan tie door in Kamperland. Samen met haar man, hond Bru no en twee kinderen huurt ze een woning van Ruiterplaat Makelarij. „De vrouw van mijn boer komt hier vandaan. Zo zijn we in Kam perland terechtgekomen. Het is hier ideaal voor de kinderen, maar ook voor de hond." De familie komt naar Zeeland om tot rust te komen. Uitslapen zit er tijdens de vakantie echter niet in. „Bruno moet 's morgens om half acht uitgelaten worden. Soms al eerder. We weten precies wanneer hij uit wil, want dan be gint hij te blaffen." De rest van de dag doet de fami lie Ehrlich waar ze zin in heeft. Het maakt ze niet uit of het slecht of goed weer is. Je kunt je hier aan de Zeeuwse kust namelijk tijdens alle weersomstandigheden verma ken, vindt Barbara. Als het goed weer is, gaan ze meestal 's middags naar het strand. Anders bezoeken ze stad jes zoals Zierikzee en Veere. Veere staat steevast elk jaar op de planning. „Bij Eeterij Suster An na hebben ze de lekkerste pannen koeken van Zeeland. Heer-lijk! In Duitsland heb je dat niet." 'Uitslapen is er niet bij. Als onze hond Bruno namelijk uit moet, begint hij hard te blaffen' Ter afkoeling zit de familie Bouwman uit Haaksber gen in de schaduw. De fa milie is zojuist bij het am bachtscentrum op de Hollandse Hoeve in Goes geweest. Het gezin - bestaande uit een vader, moeder en drie dochters - vertoeft twee weken op camping Scheldeoord in Baarland. Vrijdag vertrekt het gezin weer huis waarts. „We hebben vooral haaientan- den gezocht op het privéstrand dat bij de camping hoort", vertelt vader Maikel nadat hij zijn boek heeft weggelegd. „Toen het regende hebben we ons ook vermaakt; toen hebben we vooral spelletjes gespeeld en zijn we naar stadjes als Middel burg en Goes geweest. Daar heb ben we niet veel gedaan." Vandaag stond een bezoek aan het ambachtscentrum op het pro gramma. „Dat was mooi", vond Maikel. „We zagen dit voorbijko men nadat we Goes eerder be zocht hadden." Voor het gezin was Zeeland geen onbekend terrein. „Twee jaar geleden waren we in Zeeuws-Vlaanderen. We wisten een beetje wat ons te wachten stond. Vooral het strand en de zee trekt ons. En de uienlucht, haha." Toen het regende hebben we ons ook vermaakt; we hebben spelletjes gespeeld en zijn naar Middelburg en Goes geweest' WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2015 in de zomer Jurrian in Sport Pub Goes, waar hij dart bij dartteam 'De Manke Cowboys', foto Johan van der Heijden 0iN QuiT Maikel Bouwman Barbara Ehrlich Meer agendanieuws op onze website De heiploeg in Westkapelle. foto Ruben Oreel Oostkapelle Sjezenrijden Oostkapelle centrum Dorpsstraat, van 15:30 tot 21:00 Renesse Sportbreak Renesse Strandovergang Wil- helminahoevegehele dag Renesse Weekmarkt, Lange Reke en Korte Reke, van 8:00 tot 15:00 Renesse Torenbeklimming Jacobuskerk Renesse IDorpsring, van 10:00 tot 13:00 Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde Aanmelden: 06- 20526380 Schelphoek, van 16:00 tot 21:00 Sint-Annaland Veiling van Streekproducten Langeweg 11vanaf 11:00 Stavenisse Weekmarkt, Van de Leek de Clerqplein, van 09:00 tot 12:00 Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard, gehele dag Tholen Openstelling Grote Kerk Kerkplein 1, van 13:30 tot 17:00 Vlissingen Rommelmarkt Vlissingen Oude Markt, van 13:00 tot 17:00 Vrouwenpolder Seizoensmarkt Fort den Haakweg, Dorps- dijk, 10:00 tot 19:00 Wemeldinge Workshop minibolussen maken Reserveren via www.wemeldinge.info/ zomerprogramma Hoogeweg 3, 10:00 tot 12:30 uur Wemeldinge Vaartocht incl. Zeehondensafari en lunch Reserveren www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Jachthaven van 11:30 tot 14:30 Wemeldinge Boogschieten voor kinderen en volwasse nen. Bonzijweg 17 c, 19:00 tot 20:00 Westkapelle Zeeuwse traditiedag in Westkapelle Met muziek en oude ambachten. Om 14.00 uur klederdrachtpresentatie en vanaf 17.00 uur sjezenrijden. Zuidstraat 11:00 tot 20:00 Wissenkerke Openstelling wijngaard 'De Druivengaer- de'. Dorpsdijk 2a, van 13:00 tot 17:00 IJzendijke Roofvogeldemonstratie Valkeniershof Klakbaan 5, van 19:00 tot 21:00 Zierikzee De film Silhouettten tegen het Licht in de Dikke Toren. Kerkplein 1, gehele dag. Zierikzee Vlooienmarkt Camping Kloet. Eerste Weegje 3, van 10:00 tot 16:00 Zierikzee Fototour door Cameramuseum. Info op website. Visstraat, 14:00 tot 17:00. Zoutelande Openstelling Bunkers Strand Zoutelan de, Duinopgang 't Pauwtje (ter hoogte van Duinweg 40), van 13:00 tot 17:00 Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk Willibrordusplein 3, van 11:00 tot 15:00 Zuidzande Dorpsfeest vanaf 08:00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38