'Nederlandse taal is lastig, het eten niet1 Vijf tips z Wat eten Jurrian (22) uit Goes gaat niet thuiszitten 1 4 r 8 ZEELAND vandaag? Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. O A Samen met haar dochter Samant- ha (7) vertoeft Ardis een paar daag jes in een vakantiewoning van en met vrienden in Heinkenszand. Haar man, met wie ze in de omge ving van Goes woont, is er niet bij. Hij is op het moment thuis. De Filipijnse zit op een bankje bij vakantiepark Hof van Zeeland. De taal was vooral erg lastig, ver telt ze, maar het eten zorgde voor minder moeilijkheden. „Mijn dochter heeft schoolva kantie", vertelt ze in het Engels. „Hier kunnen we er even lekker tussenuit. We kunnen gaan fiet sen, of ze kan in de speeltuin spe len." Ardis geniet van haar leven in Nederland, maar kan sommige dingen niet helemaal plaatsen. „Al les is hier beter georganiseerd. Als je bij familie op bezoek gaat, maak je eerst een afspraak. Dat doen wij in de Filipijnen nooit." Het doet haar denken aan haar leven in de Filipijnen. „Ik mis mijn familie en vrienden, maar mijn gezin in Nederland gaat voor." Aan het eten moest ze min der wennen. „Een visje is altijd lekker." Een Zeeuws gerecht stond er echter vandaag niet op het menu. Couscous met zwarte bonen en ex treem pittige zwarte pepers vulde namelijk de magen. De Filipijnse Ardis van Mes is op vakantie in Heinkenszand. 'Mijn dochter heeft vakantie en hier kunnen we er even lekker tussenuit' Als je in de Zeeuw se horeca- of re creatiesector werkt, is de zomer periode de tijd van het jaar dat de cen ten verdiend moeten worden. Jur rian Heijmans (22) uit Goes heeft onlangs zijn mbo-opleiding Ma nager Recreatie afgerond. Toen Breng een bezoekje aan het Klimbos in Westerschouwen. Ga als het slecht weer is naar Het Ar senaal in Vlissingen. Kom een pijltje gooien of pooltje leg gen in Sport Pub Goes. Ga naar de mooie Zeeuwse stranden. Ga een middagje ^0 zwemmen bij zwem bad De Parel in Dom burg. hij na zijn stage bij De Zeeuwse Gasten (dat 'actieve ontspanning' aanbiedt) in Schouwen-Duive- land een tijdelijke baan kreeg aan geboden, twijfelde hij dan ook geen moment. „Ik werk eigenlijk altijd in de vakantie." Nadat Heijmans vier jaar gele den met zijn opleiding startte, wist hij niet wat hij kon verwach ten. „In het begin vond ik het niet leuk. Het was heel erg breed. Animatie vind ik minder leuk dan buitensport. Gelukkig kon ik me daar later meer mee bezighou den." Tot oktober werkt hij drie a vier dagen in de week bij De Zeeuwse Gasten. Ook brengt hij tweemaal per week post rond en werkt hij zo nu en dan bij Het Ar senaal in Vlissingen. „Ik werk niet per se voor later. Ik ga ge woon geen hele dagen thuiszit ten. Natuurlijk heb je 's morgens als je wakker wordt weieens geen zin, maar daar moet je je over heen zetten." Heijmans brengt zijn werktijd vooral door bij het Klimbos Wes- terschouwen. De ene keer ver koopt hij tickets en de andere keer geeft hij jong en oud instruc ties over hoe ze de hindernissen moeten overwinnen. „Iedereen heeft vakantie, dus mensen ko men goed gehumeurd hier naar toe. Het is leuk om met mensen bezig te zijn die het naar hun zin hebben. Je krijgt daar waardering voor terug. Er zijn ook uitzonde ring natuurlijk. Sommige men sen worden chagrijnig als ze lang moeten wachten. Dan probeer je ze een alternatief te bieden." 's Avonds is Heijmans nage noeg altijd vrij. Sport Pub Goes, praktisch om de hoek bij zijn ouderlijk huis, is gedurende de week de vaste uitvalbasis. „Er is altijd wel iemand om een potje mee te darten. Ik ken het perso neel inmiddels. Het is er altijd ge zellig." Inmiddels is hij toegetreden tot een dartteam, genaamd 'De Manke Cowboys'. Momenteel ligt de competitie stil vanwege de zomer. „Toen ik merkte dat het steeds beter ging, gaf me dat een kik. Ik wilde steeds beter worden. Inmiddels ben ik ook al een keer gevraagd om in een Ere- Agenda Goes Goes door Len Wolters HEINKENSZAND. Ardis van Mes uit de Filipijnen moest flink wennen toen ze een halfjaar geleden naar Nederland verhuisde. „De mensen en de cultuur verschillen enorm", vertelt ze. Bij de Filipijnse Ardis staat couscous met zwarte bonen en extreem pittige zwarte pepers op het programma, foto Johan van der Heijden Drie banen, ook door Len Wolters Aardenburg Handboogschieten voor toeristen Herendreef 28, van 19:15 tot 22:00 Breskens Rondvaart met sleepnetvissen op Wes- terschelde. Aanmelden via www.defes- tijn.nl. Handels-/westhaven, Keerdam 1, van 10:00 tot 11:30 Bruinisse Demonstratie bolussen bakken, Oude straat 23, van 11:00 tot 16:00 Burgh-Haamstede Poppodium, fakkeltocht met theaterstop Ring, centrum, vanaf 20:00 Cadzand Dorpswandeling Cadzand Tickets: via de VVV Mariastraat (t' Plak- kebord bij dorpskerk), van 13:30 tot 15:30 Cadzand-Bad Strandjutterstocht voor kinderen Boulevard de Wielingen 44d (VVV), 11:00 tot 12:30 Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel Visserijweg 2, van 10:00 tot 20:00 uur Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. Afvaart zowel overdag als 's avonds Reserveren via www.zoetewey.nl of tele fonisch 0113-695462. Domburg Mondriaan Rondwandeling o.l.v. een gids. Opgeven kan ook bij de VVV tot 13.15 Schuitvlotstraat 32 (VVV Dom burg), van 13:30 tot 15:00 Domburg Beach Yoga op het strand bij Watertoren van 09.30 tot 10.30 Domburg Entertainmentshow. Centrum, van 18:00 tot 20:00 Zeehonden/bruinvissen safari tocht Houtkade, van 12:00 tot 16:00 Trekpaardenfeest in Oostburg. foto Peter Nicolai Rondleiding door historische stadshart, Singelstraat 11,14:00 tot 15:30 Heinkenszand Rondleiding Klompenmakerij Traas Westdijk 3, van 14:00 tot 14:45 Kamperland Dagje Zierikzee per boot. Vooraf reserve ren. Sophiabouievard (Roompot Beach Resort), van 11:00 tot 17:30 Kamperland Ezelwandeling. Zie www.ezelhuis.nl. Jaco- badijk 10, van 10:30 tot 12:30 Kamperland Rommelmarkt. Nieuwstraat 65a, van 13:00 tot 16:30 Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen Kerkgidsen leiden rond in de Middel eeuwse kerk. Ceertesplein 24, van 13:30 tot 16:00 Koudekerke Ambachtsmarkt Koudekerke Dorpsplein 1, van 10:00 tot 16:30 uur Noord-Beveland Amusefietstocht.Kennis maken met de natuur en de horecabedrijven. Diverse startlocaties, van 10:00 tot 18:00 Oostburg Trekpaardenfeesten op de Paardenmelke rij. Brugsevaart 12, van 10:30 tot 16:30 Oosterland Midzomermiddag-avondrommelmarkt Torenplein 1van 15:00 tot 19:30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37