Petanque op Oude Markt T Fundraisingdiner voor operaties op Ambon 6 WALCHEREN Vlissingse stichting zamelt geld in om een team van plastisch chirurgen naar Ambon te kunnen sturen. Folklore in dorp Seniorencursus Samen genieten van het leven Zeeland meets Asia' is het thema van het vijfgangen-ver rassingsdiner dat vrijdag 21 augustus plaatsvindt bij 't Hof Welgelegen in Middelburg. Bestuursleden en mede-initiatief nemers Njonkie Pattinama en Rob Boddaert van de Stichting Samenwerking Vlissingen Am- bon (SSVA) willen niet veel kwijt over de menukaart. „Het is niet voor niets een verrassings menu", zegt Boddaert lachend. 'Verminkte kinderen zijn gedoemd te leven als paria, uitgestotene' „Het enige wat wij weten, is dat het een mix wordt tussen de Aziatische en Zeeuwse keuken." Voor een bedrag van honderd euro per persoon kunnen men sen aanschuiven bij het diner, dat wordt verzorgd door twee Middelburgse bedrijven: 't Hof Welgelegen van Ard en Esther van de Kreeke en Juste wijnkope- rij van Geoffrey Henderikse. De opbrengst gaat - na aftrek van gemaakte kosten - naar een van de drie gezondheidsprojec ten van SSVA: Plastische Chirur gie. Drie weken per jaar reist een team van plastisch chirurgen, een anesthesist en diverse ver pleegkundigen af naar Ambon om de allerarmsten met klomp voeten, Schisis of andere lichame lijke aandoeningen te opereren. „Veel Indonesiërs hebben geen geld voor zo'n operatie", weet Pattinama. Hij schuift een folder naar voren en wijst op de foto van een meisje met een ern stig verminkt gezicht. „Kinderen zoals zij zijn gedoemd een leven te leiden als paria, uitgestotene. Voor hen betekent een operatie heel veel, namelijk de kans op een beter leven." Een uitzending naar Ambon kost tussen de 15.000 en 17.000 euro. Daarvan worden onder meer de tickets en het verblijf be- DORPENTOCHT TREKT DOOR WALCHEREN 'Het vijfgangendiner wordt een mix tussen de Aziatische en Zeeuwse keuken' taald, maar ook zaken als medicij nen. De stichting organiseert zelf activiteiten om de financiering rond te krijgen, zoals het diner, maar er komen regelmatig finan ciële bijdragen binnen van parti culieren of bedrijven uit heel Ne derland. „Daar krijg je een warm gevoel van", zegt Pattinama. Vori ge week heeft een groep mensen uit Oostkapelle een hele dag in de stromende regen gestaan om met een rommelmarkt geld op te halen voor onze stichting. Gewel dig vind ik dat." Boddaert en Pattinama hopen ruim over de vijftig aanmeldin gen te komen voor 'hun' diner op 21 augustus, zodat 't Hof Welgele gen ook zaterdag de 22e vol zit met mensen die het werk van SS VA een warm hart toedragen. VLISSINGEN. Onder de bomen van de Oude Markt in Vlissin gen wordt op initiatief van de ondernemers op het plein een petanquebaan aangelegd. De baan komt te liggen langs de houten bank en krijgt dusdanig afmetingen dat die onderdeel kan worden van Pe tanque by the Sea in Vlissingen op 21, 22 en 23 augustus. Ondernemers nemen de kos ten op zich, samen met ME Vastgoed, en zorgen middels muziek en hapjes voor een Frans sfeertje tijdens de ope ning. Die zal volgens Martin Smulders van het City Hotel 'zo snel mogelijk en zeker vóór het toernooi' zijn. Om gebruik te maken van de baan kunnen mensen hun eigen ballen meenemen of die op de Oude Markt gratis lenen bij het City Hotel, het Sint Ja- cobscafé, Tilly Rose of 't Broad- misje. In de regio De 31e Folkloristische Dag staat morgen op het programma in Zoutelande. De dag staat in het teken van oude ambachten en klederdracht die in de vorige eeuwen gedra gen werd Walcheren. Ook is er op muziek, er zijn diverse ten toonstellingen en er is een boe kenmarkt. De dag begint om 12.00 uur en omstreeks middernacht is het feest afgelopen. Senioren uit de gemeente Veere kunnen vanaf september een cursus digitale fotografie volgen. De cursus bestaat uit ne gen lessen en bij voldoende be langstelling start deze op don derdag 17 september om 10.00 uur. Meer informatie of aanmel den kan via de Stichting Wel zijn Veere: 0118-583687 of info@welzijnveere.nl. Mijn dorp, mijn stad Schuitvlotstraat 32, 13.30-15.00 uur - Mondriaan rondwan deling o.l.v. een gids; Stationsstraat, 19.00 uur - Entertainment- show Dorpsplein, 10.00- 17.00 uur - Open Kerk en Ambachts- markt Odulphuskerk, To renstraat, 20.00-21.30 uur - Zomerzanga- vond Omnis Cantare m.m.v. Harm en Alei- da Nieuwenhuijse. Dorpsstraat, 15.30-21.00 uur - Sje- zenrijden; Dorps kerk, 20.00 uur - Zo meravondconcert Quatriola Ensemble Hellebardierstraat 2, 09.00-16.30 uur - Tentoonstelling 'De Fles' in het Gemeen tearchief; Oude Markt, 13.00-17.00 uur - Rommelmarkt Hoeve Christina, 13.00-17.00 uur - Workshop 'Van Spet ter tot Aquarel', on der begeleiding van kunstenares Ida Groeneveld-Nauta Zuidstraat 143, Kas teel van Batavia, van af 12.00 uur - Exposi tie fotograaf Jan de Jonge; Boothuis aan de Zuiderhoofdweg, 19.00 uur - Open avond KNRM; Oude Zandweg, 19.30 uur - Voorstelling Circus Renz De Boshut, Duin weg, 10.00 uur - Pop penkast; Westkapelseweg, 19.00-21.00 uur - Bad- koerier Zomeravond Beachvolleybal Toer nooi; Duinweg 111, 20.00 uur - Muziek evenement Sunbeatz aan de Zeeuwse Ri viera Beter leven met ander uiterlijk door Ellen Jobse Njonkie Pattinama, bestuurslid SSVA KOUDEKERKE. De traditionele Terre des Hommes Dorpentocht, met als thema Michiel de Ruyter, kende gisteren en wat tragere start door het weer. In de loop van de ochtend zaten er toch zo'n drieduizend deelne mers op de fiets voor de tocht van 52 kilometer over Walcheren, schat Krijn Coppoolse van de organisatie: „De belangstelling is iedere jaar groot. Sommige doen al voor de vijftiende keer mee. Van ver komen ze ook, hoor. De opbrengst van de tocht gaat naar het project Cambodian Women Crisis Center. Zorgboerderij Pitteperk tussen Middelburg en Koudekerke was een van de pleisterplaatsen, foto Lex de Meester Rob Boddaert, bestuurslid SSVA GRIJPSKERKE Aquarelleren Kunstenaar Ida Groe- neveld-Nauta geeft vandaag en woensdag 12 augustus een work shop aquarelleren van 13.00-17.00 uur bij brocantewinkel Goedt in Poppendamme. MELISKERKE World of Silk open In voormalig zijdemu seum World of Silk is morgen een subtropi- ZOUTELANDE sche theetuin met pre sentatie van het Zeeuws ambachtelijk taartenatelier Suus. De hele middag is er muziek van pianist VEERE Menno Radema. WESTKAPELLE Traditiedag Westkapelle staat van daag in het teken van Zeeuwse traditiedag. Gebruiken en gewoon tes van vroeger wor den gedemonstreerd, zoals touwslager, kant klossen en netten boe ten. De hele dag is er muziek en vanaf 17.00 is er sjezenrij- den vanaf de Markt. www.welzijnveere.nl MIDDELBURG. Corrie Klaassen en Adrianes van Loon delen al ruim zes tig jaar lief en leed. Vandaag is het echtpaar uit Middelburg precies zes tig jaar getrouwd. Ter ere van deze gelegenheid vertoeven Corrie en Adrianes een weekje in Vrouwenpolder. Op verschillende dagen komt familie op bezoek. Gis teren was het de beurt aan de kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen. Het echtpaar, dat afkomstig is uit Halsteren, ontmoette el kaar op de scouting. Vervolgens zagen ze elkaar telkens op zondag, aan gezien ze naar dezelfde katholieke kerk gingen. Het tweetal is, buiten dat ze doof zijn, nog altijd kerngezond. Elkaar respecteren en genieten van het leven door bezig te blijven, is volgens hen de motor achter een succesvol huwelijk, foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG KOUDEKERKE MELISKERKE OOSTKAPELLE VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35