Reimerswaal is het minst cultureel Taakstraf geeist tegen stel wegens wietteelt ,ai NOS en RTL kiezen vaak voor 4 ZEELAND „Het onderzoek vergelijkt het aantal culturele instellingen die in alle Nederlandse gemeenten ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. De term 'instel lingen' is hier behoorlijk breed, want het gaat om onder meer theaters, musea, festivals, maar ook artiesten, verenigingen, zang koren en orkesten. De instellin gen worden even zwaar meege wogen, ongeacht de activiteiten die ze organiseren. Theater de Mythe in Goes telt bijvoorbeeld even zwaar mee als het vocaal en semble Musica Cordis in Goes. Reimerswaal heeft 24 culture le instellingen. Dat komt neer op 1,1 per duizend inwoners. Vlissin gen heeft 61 culturele instellin gen, wat per duizend inwoners neerkomt op 1,4 instelling. Een kanttekening bij het onderzoek is dat de Cultuurwerf (onder meer organisator van Festival On derstroom en het Bevrijdingsfes tival) niet in de lijst met instellin gen voor Vlissingen staat. De meeste culturele instellin gen van alle Zeeuwse gemeenten zijn te vinden Middelburg (120), maar als het aantal instellingen afgezet wordt tegen het aantal in woners, dan staat de gemeente Schouwen-Duiveland op kop, met 2,6 culturele instellingen per duizend inwoners. Zeeland komt er landelijk ge zien niet goed van af. In Neder land zijn gemiddeld 3,05 culture le instellingen per duizend inwo ners. Er is geen enkele gemeente in Zeeland die kan tippen aan dit landelijk gemiddelde. Cultuur concentreert zich vooral in ste den. Zo heeft Amsterdam meer dan 10 culturele instellingen per duizend inwoners. Flevoland heeft de minste culturele instel lingen per inwoner. Culturele instellingen in Zeeland 102 44 Ze had geen flauw benul dat het kamertje naast de echtelijke slaapkamer in de M.D. de Grootstraat werd ingericht als kwekerij en ze had ook geen en kele wetenschap dat V. er nog een woning met kwekerij aan de Voorstad op na hield. En waar voor V. met geld van haar bankre kening betalingen deed wist ze evenmin. Kortom, ze wist niets. Wel wist ze dat ze spaargeld had en dat er bij tijd en wijle een paar duizend euro contant op haar rekening werd gestort. Dat ze niet wist dat een kamer werd ingericht als kwekerij was vol gens haar niet zo vreemd. Ze mocht van V. de kamer niet in omdat hij met het maken van een babykamer bezig zou zijn en dat deed ze al die maanden dat er werd gekweekt dan ook niet. De periode dat er in beide wonin gen werd gekweekt was overi gens - volgens de tenlastelegging - niet bijster lang: van februari tot en met 4 april 2013. Na een tip bracht de politie een bezoek aan beide woningen en werden er in totaal 102 planten aantrof fen. V. had tijdens de zitting niet zo veel te vertellen. Hij had volle dig bekend en alle schuld op zich genomen. Officier van justitie W. Suij- kerbuijk eiste tegen P. een taak straf van 50 uur en tegen de V. 120 uur. De ontnemingvordering tegen het Goese echtpaar van 105.585 euro zal later worden be handeld. Uitspraak strafzaak: 18 augus tus. Twitter Jeroen ElshofF @JeroenElshofF Stel nou dat we met z'n allen, inclusief voetballers, dat ver bod negeren. Wie gaan die burger meesters dan eigen lijk bellen? De poli tie? Nieuwsbrief Online top 5 Facebook je door Cornelleke Blok en Dick van der Wouw MIDDELBURG, De gemeenten Rei merswaal en Vlissingen zijn het minst cultureel van Zeeland. Dat blijkt uit een onderzoek van BNR Nieuwsradio en het bureau ESRI, op basis van cijfers van Company Info. Reimerswaal is de gemeente met verhoudingsgewijs veruit de minste culturele 'instellingen'. Maar ook Vlissingen en Tholen zijn wat dat betreft 'arm'. Dat blijkt uit onderzoek van BNR Nieuwsradio. 3.0 Aantal culturele instellingen per 1000 inwoners XX Totaal aantal culturele instellingen 120 91 67 58 infographic Rolant Quist bron BNR Nieuwsradio MIDDELBURG. De 29-jarige A. P. die zich gisteren samen met haar echtgenoot E. V. voor de recht bank in Middelburg moest verant woorden voor het runnen van twee hennepkwekerijtjes in Goes wist van niets. Enkele voetbalwedstrijden in de eredivisie gaan komend weekend niet door omdat bur gemeesters dat niet zien zitten. Ze vinden het onverantwoord omdat de politie actievoert voor een betere cao en niet in zetbaar is. Dagelijks een overzichtelijke en actuele selectie van het nieuws ontvangen? Dat kan met onze nieuwsbrief. U kunt zelf aange ven welke regio uw voorkeur heeft. De nieuwsmail wordt el ke dag om 16.30 uur verstuurd. Aanmelden kan via: www.pzc.nl/nieuwsbrieven 1. Politie lost twee schoten bij aanhouding in Middelburg 2. Drive-in bioscoop in Vlissin gen 3. Bijna 35.000 vissen de polder in via vispassages Poortvliet en Ouwerkerk 4. Snorfietser loopt letsel op in Bruinisse 5. Ambulance rijdt vaker in Zee land Lena (26) was verslaafd aan Red Buil en sloeg per dag 28 blikjes achterover. Ze werd zo dik, dat haar hersens opgezwollen raak ten en ze bijna blind werd. Wei nig likes, maar wel tientallen reacties op dit bericht op onze Facebookpagina. 'Hoe lomp kun je zijn', vraagt Lisette Post zich af. 'Denk zelf eerst even lekker na...', vindt Saskia Canjels-San- derse. 'Wat een lompigheid.' En Harold Schuurbiers schrijft: 'Ik hou het gewoon bij 28 blikjes Jupiler per dag, en ik kan ge woon 5 meter ver kijken.' Kijk op www.pzc.nl of 0 @pzcredactie fi facebook.com/depzc @pzcredactie Mijn foto's Zeeuwse luchten, genomen vanaf het fietspad van de Atlantikwall in Vlissingen. foto Ria Brasser Twee dames op een bankje bij het Arsenaal in Vlissingen. De plaat was de Zomerfoto van de Week in de PZC. foto Ria Brasser NOS-weerman Gerrit Hiemstra gebruikte 29 juli in het acht-uur-journaal Ria Brassers foto van het Badstrand in Vlissingen. rn Ruim een week eerder (20 juli) regende het in Vlissingen. Gerrit Hiem stra koos in het zes- en acht-uur-journaal toen ook een foto van Ria.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33