'Waarschuwingsschot lossen we niet zomaar' Snijden chirurgen beter met een muziekje op? voor overlast in de Prins Willem-Alexanderstraat en omliggende straten ZEELAND 3 MIDDELBURG. Weer vuurwerk, was het eerste dat een bewoon ster van Nieuw-Middelburg dacht toen ze maandagavond twee knal len hoorde. Dat klinkt wel vaker in de Middelburgse wijk. Maar het waren waarschuwingsscho ten die de politie loste om een dronken man tot kalmte te ma nen. Een 35-jarige Middelburger ging in de Prins Willem-Alexander straat twee agenten te lijf met een schuttingpaal met metalen hoekeinden. Zij konden de paal ontwijken en niemand raakte ge wond. Pepperspray om de man tegen te houden, had niet geholpen, stelt de politie. Daarom werd uiteinde lijk twee keer in de lucht gescho ten toen de man met de paal een agent probeerde te slaan. Volgens de politie kalmeerde de man toen wel en gaf hij zich over. Cijfers heeft ze er niet over, maar de politie lost niet vaak waarschu wingsschoten, zegt woordvoer ster Esther Boot. „Het gebeurt, maar dat doen we niet zomaar, al leen in het uiterste geval. Daar zijn richtlijnen voor. In deze situa tie kun je dit middel inderdaad toepassen." De man werd, toen hij tot bezin ning kwam, gearresteerd en zit vast voor verder onderzoek. Zo wel zijn ex-vriendin als de agen ten die hij had belaagd, hebben aangifte tegen hem gedaan. Het bedreigen van zijn ex-vrien- din en het willen binnendringen van haar woning zijn strafbare fei- De Middelburger was dronken en ging twee agenten te lijf met een schuttingpaal met metalen hoekeinden. ten die worden onderzocht. Dat de man ook agenten agressief be jegende, telt strafrechtelijk extra zwaar mee, aldus de politie. 'De politie tolereert geen verbaal of fysiek geweld tegen politiemen sen, hulpverleners en overheids personeel en treedt er streng te gen op. De dader wordt niet al leen strafrechtelijk, maar ook fi nancieel aangepakt voor het ver oorzaken van schade. Met het Openbaar Ministerie is afgespro ken dat de strafeis bij geweld te gen politiemensen en andere per sonen met een publieke taak al tijd wordt verhoogd.' VLISSINGEN. Muziek laat chirurgen sneller en mooier hechten, heb ben onderzoekers van de universi teit van Texas uitgedokterd. Daar gelooft chirurg Anne Cardon van ziekenhuis ZorgSaam in Terneu- zen helemaal niets van. Toch rockt ze graag terwijl ze werkt. „Ja, heel dikwijls. Zeker bij slapen de patiënten. Bij mensen die tij dens de behandeling wakker blij ven, vragen we eerst of het goed is dat we muziek aanzetten. De reac ties daarop zijn heel wisselend. Sommige vinden het rustgevend, omdat het afleidt. Anderen zijn zo zenuwachtig voor de operatie dat ze helemaal geen muziek op de achtergrond willen." „Vroeger mochten we zelf bijvoor beeld een cd-speler meenemen naar de zaal. Toen kon je dus ook kiezen waarnaar je tijdens het wer ken luisterde. Maar tegenwoordig mogen we geen iPhones of zo meenemen vanwege de hygiëne. Dat is namelijk niet proper. Dus nu luisteren we naar een inge bouwde radio. Daar zitten een aan tal muziekstations op. Mijn favo riete zenders zijn Radio 10 gold en Veronica. Het liefst luister ik tij dens het werk naar pop- en rock muziek uit mijn jeugd, de jaren tachtig. Laatst hadden we Veroni ca op staan. Dat leverde toch een commentaar op van de jongere garde. Die vond het maar oubolli ge muziek. Maar ik vind het heer lijk om ernaar te luisteren." „Gaat een operatie niet goed, dan gaat de muziek natuurlijk uit. Maar als een operatie goed gaat en alles verloopt naar wens, dan hoort muziek er zeker bij. Dan mis ik het echt als het niet op staat. „Als we beginnen met opereren, staat de radio uit. We bepalen met het team welke zender op gaat. Het is puur achtergrondmuziek die natuurlijk niemand mag irrite ren of afleiden. Het volume is geli miteerd, dus we kunnen de radio niet heel hard zetten. Maar dat moet ook niet. We houden uiter aard rekening met elkaar. Het werk mag er nooit onder lijden." „Ik geloof er eerlijk gezegd niets van. Ik heb niet de indruk dat ik beter of sneller werk als de radio aan staat." „De meeste wel. Ik ken maar wei nig chirurgen die per se geen mu ziek op de achtergrond willen." WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2015 represailles is groot in de buurt De politie heeft in de Prins Willem-Alexanderstraat twee waarschuwingsschoten gelost bij de aanhouding van een dronken Middelburger, foto Frans Bosscha door Maurits Sep door Jeffrey Kutterink Draait u muziek tijdens het snijden? Bij iedere ingreep een ander deun tje? Dus u hecht bijvoorbeeld op de wijs van I Want To Break Free van Queen of I Still Haven't Found What I'm Looking For van U2? Dan gaat de knop op 10? Hecht of snijdt u beter met muziek op de achtergrond? Luisteren alle chirurgen naar mu ziek?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32