zomerfoto Buurman draait weer door PZC COLOFON Studententijd 35-jarige man zorgt al langer 2 ZEELAND Campagne veilig klussen Informatie grensarbeid Keurmerk ziekenhuizen De Middelburger die maandag zijn ex belaagde, boezemt ook buren angst in. „Ik zeg liever niks, dat is veiliger." COMMENTAAR In de Prins Willem-Alexanderstraat in Middelburg was het eerder deze week even wild west. De politie moest er twee waarschuwingsschoten lossen om een gewelddadige, dron ken man te kunnen inrekenen. Dat is nogal wat. Maar de be trokken agenten hadden hier duidelijk weinig keus. Het achterliggende probleem is minstens zo heftig. Buurtbewo- ders vertellen dat de 35-jarige man al geruime tijd zijn ex-vrien- din belaagt, dat hij daarbij geweld niet schuwt, dat hij voor over last zorgt en dat hij omwonenden angst inboezemt. Wat kun je dan doen? De buurtbewoners hebben geklaagd bij de politie, bij de gemeente en bij de bouwvere niging. Dat had geen effect. De meeste buurtbewoners zagen geen uitweg en hielden zich dus maar afzijdig. Dat is te begrijpen maar tevens zeer onbevredigend. De ex-vriendin heeft pas na de ge welddadigheden van maandaga vond aangifte gedaan. Gezien de voorgeschiedenis lijkt dat nogal laat. In relationele kwesties is zo'n trage reactie overigens geen uitzondering. In dat soort situa ties is de belaagde vaak afhankelijk van de hulp van verwanten of eventueel van buurtgenoten. Die bescherming zal beter moe ten werken als deze man vrijkomt. En de gemeente kan de rech- ger desnoods om een buurtverbod vragen. Wat kun je als buurtbewoner doen tegen een dronken gewelddadige buurman? T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Het studentenleven lonkt voor de Middelburger. Met het diploma van de middelbare school op zak trekt hij de wijde wereld in, te beginnen in Lei den. Het vinden van een geschikte ka mer viel best mee. „Kijk nou maar naar een kamer die net wat duurder is, dan lukt het wel en dan woon je be ter", adviseerden zijn ouders en ze hadden gelijk. Blij belde hij zijn vader om af te spreken wanneer ze de sleu tel konden gaan halen. „Zaterdag, elf uur", stelde pa voor. Zoon bleek wat betreft zijn dagindeling al te hebben aangepast aan zijn leven als student. „Elf uur vertrekken neem ik aan?" Vakantietijd is voor veel mensen ook de tijd om te gaan klussen. In samenwer king met de bouwmarkten is de Veiligheidsregio Zee land gisteren de campagne 'Brandveilig klussen doe je zo!'. „Pech, onoplettend heid en ondeskundigheid", noemt Leo de Jonge, specia list risico en veiligheid bij de VRZ als belangrijke oor zaken van kleine en grote ongelukken tijdens het klussen. Met bouwmarktei genaar Ivar van Maris lan ceerde De Jonge gisteren de campagne bij Multima- te in Kapelle. Voor mensen die over de grens werken en vragen hebben over bijvoorbeeld arbeidscontracten, belastin gen of vakantierechten zijn nieuwe brochures be schikbaar. Ze zijn gemaakt door het Secretariaat-Gene raal van de Benelux Unie. Grensarbeiders hebben te maken met regels en wet ten in twee landen, waar door werken over de grens complex is. De brochures zijn te downloaden via: www.benelux.int Zowel het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis als ZorgSaam heeft het vaat- keurmerk 2015 gekregen. Het vaatkeurmerk gaat over de kwaliteit van be handelingen van aandoe ningen in de slagaders van benen, bekken, buik, hals en de aorta. Om het vaat- keurmerk te krijgen, moe ten ziekenhuizen voldoen aan specifieke criteria. 16-jarige geeft vernieling toe Een 16-jarige jongen uit de gemeente Hulst heeft gisteren toegegeven dat hij op 4 april een gepar keerde auto op de Grote Markt in Hulst heeft ver nield. Hij meldde zich zelf bij de politie en werd in het bijzijn van zijn vader verhoord. Onder invloed van alcohol was hij over de auto heengelopen en had hij ruiten vernield. De schade aan het voertuig be droeg 2000 euro. De jon gen heeft toegezegd dat hij die zal vergoeden. MIDDELBURG. De Middelburger die maandagavond pas na twee waarschuwingsschoten door de politie kon worden gearresteerd, vormt niet alleen een bedreiging voor zijn ex-vriendin. Ook buurt genoten zijn bang voor hem en doen er dus liefst maar het zwij gen toe. „Straks ben ik aan de beurt." Terecht of niet, de angst voor represailles is groot. Het klopt dat de 35-jarige man al langer voor overlast - geweld, geluid - zorgt in de Prins Willem-Alexan derstraat en omliggende straten, beamen bewoners. Zeker als hij dronken is, zoals maandagavond. Toen wilde hij het huis van zijn ex-vriendin in. Daarbij sneu velde een ruit. Zijn hand was be bloed en de kleding van zijn ex was gescheurd toen de politie rond negen uur arriveerde. Hij liet zich echter niet tegenhou den door de agenten. Hij keerde zich juist tegen hen met een schuttingpaal van anderhalve meter lang. De vrouw is vaker door hem mishandeld, weten mensen in de buurt. Van horen zeggen, maar ook van zelf zien. Het ge beurde niet alleen achter de voor deur, maar ook op straat. Wat buurtgenoten dan doen? „Niks. Wegwezen. Naar binnen." In het belang van hun eigen vei ligheid. Wat kün je ook doen? Er is al vaker geklaagd bij gemeente, po litie en woningcorporatie en zelfs dat helpt niet echt, stelt een bewoonster. „Zijn ex neemt hem ook steeds terug", vertelt een an der. „Als hij nuchter is, is het ook een goeie jongen." „Hij is een bekende van ons", bevestigt politiewoordvoerster Esther Boot. Over het incident zelf wil ze wel wat zeggen, maar verder kan en mag ze niks over de man kwijt. Dan wordt zijn pri vacy geschonden. Bij de gemeente weten ze dat er al jaren klachten uit de buurt zijn en dat de man voor onrust zorgt. Dat buurtbewoners ang stig zijn, is nieuw en de gemeen te zal dat bespreken met politie en woningcorporatie. Burgemees ter Harald Bergmann van Middel burg vindt de situatie 'heel verve lend' en omschrijft die als 'on-Middelburgs'. Buurtbewoners die hun huis huren van Woongoed Middel burg, hebben de overlast ook ge meld bij de woningcorporatie. „Wij zijn op de hoogte van de si tuatie en de geschiedenis. Daar om hebben wij bij de gemeente en de politie om spoedoverleg ge vraagd", zegt directeur Eric de Ceuster. Wanneer dat plaats vindt, is niet bekend. In zo'n spoedoverleg wordt ge sproken over de openbare orde en veiligheid. Daarin kan De Ceuster de belangen van zijn huurders verdedigen. Meer moge lijkheden heeft hij niet: de man en zijn ex-vriendin zijn volgens hem geen huurders dus de bron van de overlast kan Woongoed niet aanpakken. Buurtbewoners hebben intus sen leren leven met de situatie en houden zich afzijdig. Zoals één van hen zegt: „Het is natuur lijk niet gewoon, maar wij zijn het wel gewoon geworden." 'We vinden de situatie in Nieuw-Middelburg heel vervelend. Die is on-Middelburgs' honder- Stuur uw naar de PZC Stuur je leukste foto naar de PZC. Gewoon in je eigen woonplaats gemaakt of misschien wel op den kilometers afstand. De grappigste, zonnigste of bijzonderste zomerfoto's verschijnen in de krant. Alle inzenders maken kans op weekprijzen en/of de hoofdprijs. Vermeld waar de foto is gemaakt, wie hem heeft gemaakt en wie op de foto staat. E-MAIL UW FOTO NAAR zomerfoto@pzc.nl Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE VLISSINGEN GOES HULST Angst voor door Maurits Sep Harald Bergmann, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31