heeft deze foto gemaakt? Massale vissterfte in uitwateringskanaal Biervliet Van der Linden op stap met draaimolen Welke Zeeuwen maken kans op Zomerspelen 2016? Spots van kabelaar open voor Zeeuwse klanten multimediabedrijf Samenwerking providers levert vooral abonnees Delta voordeel op: toegang tot twee miljoen wifispots in het land. U kent haar niet, maar haar naam wel MIDDELBURG. Klanten van ener gie- en multimediabedrijf Delta hebben vanaf vandaag in heel Ne derland toegang tot de meer dan twee miljoen wifispots van kabe laar Ziggo. Delta en Ziggo koppe len namelijk hun wifispots, die via de routers van abonnees toe gang bieden tot draadloos inter net. Na de zomer kunnen Ziggo- klanten op hun beurt de ruim 33.500 wifispots van Delta gebrui ken. Klanten van Delta die de wifispots van Ziggo willen gebrui ken, moeten per apparaat eenma lig inloggen bij een Ziggo-wifi- spot. Daarna zijn ze automatisch verbonden bij alle wifispots van Ziggo. De inloggegevens hiervoor zijn te vinden op de Persoonlijke Informatie Pagina (PIP) op ZeelandNet/PIP. De wifi-modems van klanten van Ziggo en Delta vormen samen een wifispots-net- werk. Deze modems bevatten twee gescheiden, draadloze netwerken. Het eerste is dat van het eigen thuisnetwerk. Het tweede draadlo ze netwerk geeft, volledig geschei den (dus ook qua snelheid en ver bruik) van het eigen thuisnet werk, toegang tot internet. Dat is de wifispot. Volgens Delta biedt de koppeling klanten veel ge bruiksgemak: op veel plaatsen in Nederland kunnen ze onbeperkt internetten zonder extra kosten. Een voorwaarde om gebruik te kunnen maken van wifispots is dat klanten hun eigen wifispot 'aan' hebben staan, dat is de stan daardinstelling. Klanten die via de Persoonlijke Informatie Pagina op ZeelandNet/PIP hun wifispot heb ben 'uitgezet' kunnen zelf geen ge bruikmaken van wifispots. Klanten die nog geen wifi-mo- dem van Delta, maar wel een in- ternet-abonnement bij het Zeeuw se bedrijf hebben, kunnen ook ge bruikmaken van draadloos inter net via wifispots. Tientallen dode vissen dreven begin deze week in het water. Er is gistermiddag niks meer van te zien. Medewerkers van water schap Scheldestromen hebben maandag alles opgeruimd, na een melding van de hengelsportvereni ging. Hun oogst bestond uit 140 dode vissen, waaronder een flink aantal grote karpers. Niels stond er niet eens van te kijken. „Al zo'n vijf jaar zien we dat de visstand achteruitgaat", ver telt hij uit ervaring. „En dit jaar is er ook al vissterfte geweest, geluk kig niet zo massaal als deze week, maar toch. Veel soorten - blank voorn, ruisvoorn, snoekbaars - zijn ook verdwenen." Dat juist die soorten niet meer werden gevan gen, is volgens Niels een veeg te ken. Ze hebben zoet water nodig, of in elk geval geen al te zout wa ter. En wat is er volgens Niels in Nol Zeven en de watergang naar het gemaal aan de Westerschelde bij Hoofdplaat gebeurd? „Het zout gehalte ervan is toegenomen en dat zie je terug in de soortenrijk dom van ons viswater." Janneke la Gasse, woordvoer ster van waterschap Scheldestro men, kan zich niet vinden in de le zing van Niels. Zij noemt twee in cidentele oorzaken voor de vis sterfte: de beperkte regenval en de warmte. Niels is niet overtuigd, maar is in elk geval blij dat het water schap bereid is tot overleg. PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 5 augustus 2015 Delta en Ziggo koppelen wifi door Frank Balkenende door Harmen van der Werf BIERVLIET. Nol Zeven is als viswa ter dood. Niels Patijn (18), be stuurslid van hengelsportvereni ging de Schelde Haven, is er ont daan van. Als kind ging hij al in het uitwateringskanaal Nol Zeven bij zijn woonplaats Biervliet vis sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30