TO@s Conflict ambulance-cao wordt uitputtingsslag Vlissingen meer kwijt aan inhuurkrachten Asielzoekertjes maken hutten van karton Columns schrijven 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik heb vaak last van mijn buren. Zeeland 2 3 Uw Mening ONEENS paul kusters woensdag Guido van der Heijden Columns schrijven, dat lijkt me nou hartstik ke leuk', ik hoor het mensen regelmatig zeggen. En soms is het dat ook. Droevig om toe te ge ven, maar het komt wel eens voor dat ik al grinnikend zit te tikken. Tevreden met een originele in valshoek of wending. Maar meestal is het een frusteren- de puzzel waarbij ik hopeloos in de knoop raak in mijn eigen ge- dachtensprongen. Net als in het echte leven waar mensen me soms wel eens ver- Mijn aanpak was niet goed en werd verkeerd begrepen. Daarom spreek ik nu klare taal ward en onbegrijpend aankijken, zo is het ook met mijn columns. Niet iedereen kan mijn bokken sprongen en insteken volgen. 'Meent-ie dit of is ie weer eens sarcastistisch, ironisch of cy nisch?' Daarom deze week een column zonder malle wendingen of onver wachte insteken. U zult het moe ten stellen zonder sarcasme of iro nie. Helaas geen punchlines, twists en clous. Sorry, jammer, de ze week zet ik niemand op het verkeerde been. De vorige week schreef ik een co lumn over het oproepen tot het vrijdaggebed door de Middelburg se moskee. Mijn aanpak was niet goed en werd verkeerd begrepen. Daarom spreek ik nu klare taal. Ik vind het beschamend en diep triest dat ruim driekwart een pro bleem heeft met het oproepen tot het vrijdaggebed. Zoals bleek uit de poll op de site van de krant. In Middelburg wordt een keer per week een bandje afgedraaid dat de directe buren al nauwelijks kunnen horen. Ter plaatse maakt niemand er praat van. Wat bezielt iemand in Dreischor, Meliskerke of Philippine dan om bij een poll in te vullen dat hij daar wel een probleem mee heeft? Wat moet ik denken van mensen die anoniem op het artikel reageren door in ka pitalen te roepen dat 'er een bom op moet'? Maken zij zich zorgen over moslimterrosrisme? Diep en diep triest voor een pro vincie waar een paar eeuwen te rug mensen, die vanwege hun ge loof in Frankrijk vervolgd werden nog een warm nest vonden. Een ambulancerit is nooit overbodig. 362 reacties toosenhenk.nl O WEER VEEL OVERLAST &00R WESPEN Onderzoek naar verdwijning De politie onderzoekt de korte verdwijning van een meisje (6) uit Ritthem. Het meisje speelde maan dagavond op straat en werd om 18.15 uur aange sproken door een man. Die nam haar mee op de fiets en reed met haar rond in en om Ritthem. Hij zette het kind rond 18.50 uur af bij haar huis. Omdat niet geheel duide lijk is waarom de man het meisje meenam, zoekt de politie hem. Het gaat om een blanke man van tus sen de 30 en 38 jaar. Leng te van 1,83 meter en hij draagt een oorbel. Telefoon weg na straatroof Een 19-jarige man uit Vlis- singen is in de nacht van maandag op dinsdag in de Brouwenaarstraat in zijn woonplaats beroofd van zijn telefoon. De man werd rond 2.55 uur door een onbekende van zijn fiets getrapt. Vervolgens werd hij gewdongen om zijn telefoon af te geven. 390 kilo afval op Zeeuws strand Vrijwilligers hebben de af gelopen vier dagen 390 ki lo afVal opgeruimd op de Zeeuwse stranden. Ze de den mee aan de Boskalis Beach Cleanup Tour. Het meeste afval (185 kilo) werd gisteren opgehaald tussen Burgh-Haamstede en Renesse, door 29 vrij willigers. „Er is vooral veel afval van de scheepvaart en de visserij opgeruimd", zegt campagneleider Mar- chien de Ruijter (foto). Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl door Theo Ciele Een aantal ambulancemedewer kers van Witte Kruis, dat boven de Westerschelde de ambulance zorg regelt, draait alleen zijn re guliere diensten en weigert meer- werk te doen. Het gevolg is dat er niet altijd een vervangende ambulance naar een post rijdt als de eigen ambulance op pad is. Met name in de weekenden speelt dit, zegt Van Schelven, die zelf lid is van de CNV Zorg Welzijn. „Maar kennelijk interesseert het onze werkgever geen moer. Je hoort het Witte Kruis er niet over. Dit verbaast de collega's op de werkvloer. Wat voor werkge ver hebben we eigenlijk?" Het conflict gaat over een nieu we cao. Koepelorganisatie Ambu lance Zorg Nederland en de bon den raken het niet eens over de arbeidsvoorwaarden. Met een kor te onderbreking van een week worden sinds mei stiptheidsac ties gevoerd. Zeker in de vakantie periode valt het de ambulanceme dewerkers zwaar om meerwerk te blijven doen. „Wij lijden aan het Florence Nightingale-syndroom. Wij wil len niet dat patiënten last krijgen van dit conflict. Dus gaan men sen toch maar dat extra dienstje draaien." Het conflict begint een uitputtingsslag te worden. „Er zijn collega's die normaal maan delijks wel zes of zeven diensten extra draaien. De extra inkom- 'Wij lijden aan het Florence Nightingale-syndroom. Wij willen niet dat patiënten last krijgen van dit conflict' sten missen ze als ze weigeren meerwerk te doen." Het is voor hen de vraag of een paar procent loonsverhoging opweegt tegen het missen van deze inkomsten. Er is nog geen einde van het con flict in zicht. CNV-leden verwier pen in juli een akkoord dat hun onderhandelaars hadden bereikt. De FNV had het conceptakkoord direct afgewezen. VLISSINGEN. De begroting mag dan kraken en piepen, de ge meente Vlissingen geeft toch weer meer geld uit aan de in huur van medewerkers. Aan externe bureaus en zzp' ers maakte Vlissingen in 2009 nog 2,6 miljoen euro over. Nadat hier kritiek op kwam, werd dat bedrag het jaar erop met een mil joen teruggebracht. Het bedrag kon echter nóg lager, beloofde de toenmalige gemeentesecretaris. En zo geschiedde: in 2011 was de gemeente 1,4 miljoen euro kwijt aan externe krachten en in 2012 nog maar 1,2 miljoen euro. Maar dat bedrag stijgt weer. naar 1,3 miljoen euro in 2013 en vervolgens nog een paar ton er bij in 2014. Hoeveel de gemeente dit jaar uitgeeft aan inhuurkrach ten, is pas later dit jaar bekend. Nu heeft ze alleen nog cijfers van het eerste kwartaal. Wethouder Dick Verboom kon gisteren geen uitleg geven over het gestegen bedrag. „We zijn een gezinsopvang, dus er zitten hier ontzettend veel kin deren", aldus Rob Coppejans van het AZC. „Dat zijn er wel een stuk of vijftig. En daarvoor hou den we deze speelmiddag. Het project wordt ondersteund door Jantje Beton en we organiseren dit evenement met hulp van een hoop vrijwilligers en het COA-personeel." Het argument dat het mis schien een beetje vreemd over kan komen om asielzoekers kar tonnen onderkomens te laten bouwen, wuift Coppejans weg. „Welnee, voor die kinderen is dat karton meer speelgoed. Die zijn gewoon een middag lekker bezig. We hebben al eerder van dit soort dingen gedaan, soms ook in samenwerking met de Kunstaca demie. De ene keer doen ze iets met hout en nu dan met karton." OH.. JE MOCHT JUIST NIET rechtstreeks op het NEST SPUITEN... RITTHEM VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG CDA stelt vragen over tekort studentenkamers CDA-Statenlid Jeffrey Oude man wil dat het dagelijks pro vinciebestuur actie onder neemt om Zeeuwse jonge ren, die in de Randstad gaan studeren, sneller aan een ka mer te helpen. Het CDA stelt vragen naar aanleiding van ar tikelen in de PZC en de Volks krant. Gemeenten moeten onder meer praten met wo ningcorporaties over meer voorkeursplekken. MIDDELBURG. De stiptheidsacties van het ambulancepersoneel leg gen volgens de Zeeuwse actielei der Cees van Schelven het struc turele tekort aan medewerkers bloot. Cees van Schelven, actieleider CNV door Wendy Wagenmakers Het gemeentehuis van Vlissingen. foto Ruben Oreel door Willem Adriaansens GOES. De kinderen van het asiel zoekerscentrum (AZC) in Goes mogen zaterdagmiddag hutten bouwen van karton. De buiten- speelactiviteit geldt voor de jeugd van zeven tot dertien jaar en vindt plaats op het terrein van het Goese AZC aan de Albert Ples- manweg. Tussen twee en vier uur verrijst daar, bij goed weer, een dorp van karton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2