Programmadirecteur Iwan Reuvekamp positief over toekomst CF-music De luistercijfers van CHuusic vertonen nog altijd een stijgende lijn. Een mooie prestatie bij het tienjarig bestaan. Directeur Iwan Reuvekamp is in zijn nopjes. 24 CULTUUR SHOW Douane neemt dure Picasso in beslag Rol voor Famke Janssen in serie Ochtendshow Q zit Giel op de hielen Show Entertainment De Franse douane heeft op Corsica een kostbaar schilderij van Pablo Picasso in beslag genomen. Het schilderij Tête de jeu nefille is 25 miljoen euro waard. Het staat op een lijst met 'nationale kunstschat ten' die volgens de autoriteiten Spanje nooit mogen verlaten. Famke Janssen heeft een rol te pakken in het tweede seizoen van de tv-serie How to get away with murder. Het is nog niet bekend welke rol de Nederlandse actrice speelt. Seizoen 2 is vanaf eind sep tember in Amerika te zien. Dubbel feest bij Q_-music. Niet alleen viert het com merciële radiostation deze maand zijn tienjarig jubi leum, ook de nieuwe luis tercijfers zijn een taart waard. Metingen van het Nationaal Luister onderzoek wijzen uit dat Q_-music afgelo pen mei en juni 0,6 procent aan marktaan deel won ten opzichte van vorig jaar. De zender stoot daarmee 3FM van de tweede plek. Iwan Reuvekamp (42) is meer dan in zijn nopjes met die fraaie cijfers. Als pro grammadirecteur hielp hij sinds 2010 onder anderen het populaire ochtendduo Mattie Wietze in het zadel, opende hij met dj Niek van der Bruggen de aanval op Radio 538 en 3FM en gaf hij onlangs Lieke Veld een belangrijke plek in de middagprogram mering. Een vrouw op die positie is een zeldzaamheid in radioland. Reuvekamp moest en zou bij de radio werken. Zodra zijn dienstplicht erop zat, stationeerde hij zichzelf's nachts letterlijk in een slaapzak voor de deur van 3FM. „Dit leek me wel een opvallende actie. Na een uur of twee werd me al een kop koffie aan geboden." „Wat die slaapzak betreft: de metafoor is groter dan het letterlijke verhaal. Het viel me al snel op dat veel mensen in program ma's maar een beetje om alles moeten la chen. Dan riep ik: 'Dat moet beter'. Giel Beelen gaf aan behoefte te hebben aan zul ke feedback; hij wilde wel samenwerken. Zo werd ik producer en kreeg ik bij 3FM een soort coachfunctie." „Dj's die alleen maar gingen voor zelfbeves tiging en een fijne sfeer, waren geen fan van mij. Ik ben eens door een dj gevraagd om samen te werken, maar daarvoor heb ik bedankt. Ik vond zijn instelling niet goed, hij liep de kantjes er vanaf. Terwijl ik als kind altijd de wens had om met hem sa men te werken. Ik wilde per se bij de radio werken, er desnoods stofzuigen. Maar ik neem radio héél serieus." „Het succes van Qunusic stabiliseerde op een zeker moment. Er werd gezocht naar een nieuwe generatie radiomakers. Dat was helemaal mijn ding. Ik deed dat al bij 3FM; daar heb ik voelsprieten voor. Al geloof ik niet dat je iemand 'ontdekt'. Je hebt ge woon talent of niet. Bij radio regeert vaak angst, maar ik ben niet bang om die men sen een kans te geven." „Al zie je een leuk tv-programma op NPO 1, dan nog pak je de afstandsbediening om te kijken of het ergens anders nóg leuker is. Bij radio is het precies andersom. Luiste raars zijn een zender trouw. Pas als de dj iets verkeerd doet, ga je zappen. „Mensen vinden het ook heel vreemd als een dj op vakantie gaat, want het is je vriendje dat altijd bij je moet zijn. Dus elke verandering die je doorvoert, is een gevaar. Bij Q_-music durven we ook fouten te ma ken." „Toen Ruud de Wild vertrok in 2010, zette ik daar snel drie opvolgers neer (Jeroen Kijk in de Vegte, Kristel van Eijk en Jasper de Vries, red.). Dat was misschien wat te pro gressief. Ik had niet gekeken of ze wel goed samengingen. Het werkte niet en dat is niet hen, maar mij aan te rekenen." „Oef, heb je even? Veel stations vergeten de luisteraar centraal te stellen. 'Radio is al leen maar zenden.' „Die gedachte is achterhaald. Ik vind op recht dat wij daar al de beste zijn, maar ik zoek naar dat hogere plan om op laagdrem pelige wijze meer het gesprek met onze luisteraars aan te gaan. Dj's moeten nog be wuster worden voor wie ze het doen." „Dat we glad zijn. En draaien op een te strakke marketing. Ja, we hangen wel eens een poster op. Maar ik vind die kritiek een beetje beledigend. Zeker als bijvoorbeeld Mattie Wietze een week lang in een wild vreemd gezin op de kinderen gaan passen en dan ook vanaf die plek uitzenden. Hoe kun je dan glad zijn?" „Misschien wel ja. De tv meer opzoeken, zou goed zijn. 3FM slaagt daar goed in met bijvoorbeeld Het glazen huis. Je ziet Q_-mu- sic minder snel aanschuiven bij tv-program- ma's als De wereld draait door. Dan zijn we in hun ogen vaak te commercieel." „Dat idee kan werken. Dat zou ik best wil len." „Wij hebben de ambitie om ze te eens te verslaan. Maar ik wil ook gave radio maken zonder daarvoor bekende dj's als Coen en Sander aan te kopen. Wij geven jong talent een kans om zo op de lange termijn met een nieuw, eigen merk komen. „Dat laatste lukt met Mattie Wietze in de ochtend. Met Niek van der Bruggen hebben we dezelfde ambitie in de middag. Zij zitten er voor de lange termijn. Bij Qjmusic zetten we niet in op een snel won der." In juni 2005 werd Noord zee FM door de Belgische Persgroep omgedoopt tot Q-music. De feelgoodfor- mule met korte presenta ties, een opvallende och tendshow, muziek van toen en nu en veel acties ('Het geluid') sloeg eerder aan in Vlaanderen. Daar is de Cf-music-formule al ge lanceerd in 2001. De zen der is daar het best beluis terde commerciële radio station. Onder meer Wim van Hel den, Menno Barreveld en Martijn Kolkman waren bij de Nederlandse Q-mu sic dj's van het eerste uur. Mattie Wietze werden in de loop der jaren het boegbeeld van de zender. Hun ochtendshow zit die van Giel Beelen (3FM) qua luisteraars inmiddels op de hielen. Radio 538 is met Edwin Evers nog al tijd koning in de ochtend. Het marktaandeel van Cf-music steeg van 3,8 pro cent in 2005 naar 9,7 pro cent in 2014. Cultuur 'Ook 538 verslaan we' door Gudo Tienhooven Hoe kreeg je het na dat kopje koffie voor el kaar om binnen te blijven? Best bijdehand ook. Vond iedereen dat leuk? Iwan Reuvekamp samen met dj's Mattie (links) en Wietze. Je hebt gewoon talent of niet." foto Pim Ras Wat is je missie bij Q-music? Bij radio regeert vaak angst? Noem eens zo'n fout die jij maakte? Wat moet er gebeuren om Q-music de volgen de tien jaar nog succesvoller te maken? Wat is de meest gehoorde kritiek op Q-music? Zit er misschien een kern van waarheid in? Een eigen tv-programma voor Mattie Wiet ze? Q-music loopt lekker, maar het komt nog niet in de buurt van Radio 538...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25