iw/4 Sinkgraven verpersoonlijking van geklungel Geen Champions League in Amsterdam na verlies tegen Rapid Wien (2-3) amw Ajax speelt komend seizoen niet in de Champions League na een thuisnederlaag tegen Rapid Wien. SPORT 17 Lang herstel voor Ronald Mulder Ronald Mulder heeft aan zijn valpartij tij dens het EK skeeleren drie breuken heeft in twee handen en één in zijn linkerarm overge houden. „Dat is een te genvaller. Ik dacht dat het minder erg zou zijn." Het herstel kan twaalf weken duren. Gevolgen voor zijn schaatsseizoen ver wacht Ronald Mul der niet. „Zodra de wedstrijden op het ijs beginnen, zal ik er beslist staan." AMSTERDAM. De uitschakeling te gen Rapid Wien is een giganti sche strop voor Ajax, financieel en sportief. Vijf jaar achter elkaar deed de club mee aan de Cham pions League, maar niet één keer lukte het om de tweede ronde te halen. En nu bereikte de Amster damse club niet eens de play-offs om een ticket voor het hoofdtoer nooi af te dwingen. Vijf jaar terug was Frank de Boer trainer in de laatste gewon nen poulewedstrijd tegen AC Mi lan. Hij had toen net de plek inge nomen van de vertrokken Martin Jol. De uitschakeling toen was dus allerminst op het conto van De Boer te schrijven. De vier edities daarna stond hij wel aan het roer. Het moet gezegd: de loting was keer op keer loodzwaar, maar het resultaat desondanks ontnuch terd. Dit jaar moest het Europese avontuur dan toch echt glans krij gen. De Boer sprak vooraf overtui gend het vertrouwen uit in zijn jeugdige ploeg, maar zij maakten het gisteravond niet waar. Juist in de wedstrijd van de waarheid waar de gehele voorbereidingspe riode tot in detail op was inge richt. Weer begon Ajax redelijk, maar zorgde een tegenslag voor onher stelbare onrust. De manier waar op Daley Sinkgraven na twaalf mi nuten de o-i inleidde was kinder lijk. Hij wilde op de rand van zijn 'We moeten beseffen dat het geen speeltuinvoetbal is, maar echte mannenvoetbal' eigen strafschopgebied een tegen stander uitspelen. De verkeerde plek en het verkeerde moment. Met desastreuze gevolgen omdat Rapid Wien de fout via Robert Be- ric direct afstrafte. Omdat Louis Schaub vlak voor rust via de voet van Joël Veltman ook nog de 0-2 maakte, was de pa niek in de Arena compleet. Zeker met de heenwedstrijd in het ach terhoofd overheerste het ongeloof. Ajax had kwalificatie voor de laat ste voorronde al lang en breed moeten afdwingen. De Amster dammers stonden in Wenen zelfs comfortabel voor en hadden grote kansen om die score op te hogen. Maar nota bene tegen tien Oosten rijkers werd het nog 2-2. Hoop Een prima doelpunt vlak na rust van spits Arek Milik na een fraaie voorzet van Mitchell Dijks gaf de uitverkochte Arena weer wat hoop. Het zorgde er zowaar voor dat de 2500 meegereisde Oosten rijkse supporters even stil waren. Maar Rapid wankelde in eerste in stantie niet. De van Arsenal ge huurde Yaya Sanogo kwam er bij Ajax ruim twintig minuten voor tijd in als laatste reddingsmiddel. Nemanja Gudelj leek Ajax mini maal naar een verlenging te schie ten, maar het stadion was nog niet uitgesprongen of het drama was compleet. Weer Schaub scoor de. Die 2-3 betekende feitelijk al het einde omdat Ajax nog twee keer moest scoren. Het 'Auf Wie- dersehen' vanuit het feestvierende uitvak stond symbool voor een nieuw Amsterdams trauma. Met wilde armgebaren en een rood aangelo pen gezicht kwam Ajax-doelman Jasper Cillessen op hem afgelopen na ruim tien minuten wedstrijd. Da ley Sinkgraven verspeelde net voor de 16-meterlijn de bal op knullige wijze waarna de daarop volgende aanval van Rapid Wien tot het openingsdoelpunt leidde omdat zijn ploeggenoten Joël Velt man, Jaïro Riedewald én Mitchell Dijks niet meer bij machte waren om de fout te herstellen. De schuchtere en onervaren Sinkgra ven (20) liet de scheldpartij gela ten over zich heen komen. Alsof hij in één minuut geknipt en ge schoren werd in het internationa le topvoetbal waarin zulke desas treuze fouten niet geoorloofd zijn. Tot dat moment trilde de Am sterdam Arena van verwachting en was het spel van de thuis eigen lijk best hoopgevend. Daarna stort te Ajax in. Het leek even goed te komen gisteravond maar dat was maar schijn. De pupillenfout van Sinkgraven was er een in de cate gorie van Veltman die de bal in de slotfase van de bijna gewonnen heenwedstrijd in de voeten van een tegenstander speelde. De 2-2 eindstand op het scorebord was even ongelofelijk als onnodig en bracht in Nederland maar weer eens de discussie op gang of we dat we dat nog wel konden, een ze ker lijkende voorsprong verdedi gen. Hoon kreeg Veltman over zich heen omdat het niet zijn eerste fout was in zijn prille loopbaan die hem toch al kampioenschap pen opleverde en WK-minuten. Gisteravond was Sinkgraven - in januari overgenomen van Heeren veen - de verpersoonlijking van Ajax' defensieve geklungel die weer tot een allesomvattende dis cussie zal leiden of we nog wel meetellen in de internationale voetbalwereld en of we niet met veel te jonge en onervaren spelers aan een belangrijk Europees avon tuur als die van Ajax dit seizoen zijn begonnen. Snel sprintte Sink graven in de slotfase naar de kant na zijn wissel voor Lasse Schone. Hij leerde gisteravond een harde les. Net als Ajax. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2015 Sport Davy Klaassen, Ajax-aanvoerder RAPID WIEN Vertwijfeling bij de Ajacieden Arek Milik, Riechedly Bazoer en Davy Klaassen (v.l.n.r.) als Rapid Wien wéér heeft gescoord in Amsterdam, foto Olaf Kraak/ANP VOETBAL IN CIJFERS door Nik Kok CHAMPIONS LEAGUE Derde voorronde, returns. Ajax - Rapid Wien (Oos) 2-3 (0-2). 12. Be- ric 0-1, 39. Schaub 0-2, 52. Milik 1-2, 75. Gu delj 2-2, 77. Schaub 2-3. Scheidsrechter: Kruz- liak (Slw). Toeschouwers: 51.258. Gele kaart: Auer, Novota (Rapid Wien). Eerste wedstrijd: 2-2. Ajax: Cillessen, Tete, Veltman (71. Sanogo), Riedewald, Dijks, Bazoer, Klaassen, Sinkgraven, El Ghazi, Milik, Fischer (59. Gudelj). Rapid Wien: Novota, Auer, Sonnleitner, Di- bon, Stangl, Schaub, Petsos, S. Hofmann (59. Schobesberger), Grahovac, Kainz. Molde FK (Noo) - Dinamo Zagreb (Kro) 3-3 (1-3). Eerste wedstrijd: 1-1. Apoel Nicosia (Cyp) - FC Midtjylland (Den) 0-1 (0-1). Eerste wedstrijd: 2-1. geplaatst voor vierde voorronde Nieuw trauma voor Ajax door Daniël Dwarswaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18