ülta WEL 1 m si 14 ZOMER WIIÉ Dwars door Europa fuiven verslaggevers Pim Bijl en Daan Sanders deze zomer elke dag mee met een feestje. Klein of groot, festival of verjaardag: als er iets te vieren valt zijn ze erbij. Vandaag tussen lamgeslagen Fransen. maandag Vakantieliefdes l DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Waar is dat feestje? l DONDERDAG Vakantieliefde! DM WAAR IS HET FEESTJE? DEEL 21 Drie keer raden waar hét feest van Argelès-sur-Mer zich afspeelt. Aan zee, uiter aard. Ons busje staat nog wat na te pruttelen op on ze nieuwe campingplaats, en we kunnen al meegenieten van de straf fe deuntjes van de dj's op het strand. Een decibelletje meer of minder, daar doen ze in dit Franse plaatsje niet moeilijk over. Ook niet over drinken op straat. Overal hebben zich groepen jongeren verzameld die de drank in rap tempo laten rondgaan. In het bos, op het plein en in de steegjes om het feest heen wordt gedronken. Agen ten kijken van een afstandje toe, terwijl een jongen zijn maaginhoud loost. De eerste editie van het Platja Electronic Festival is halverwege de middag al in volle gang. Er is vandaag voor de paar duizend, vooral Franse, bezoekers een lange lijst met dj's aangetrokken. We lopen langs de disco theken die Pim nog kent van een eerdere vakantie. De gedachten gaan terug naar 2008, naar zijn eerste vakantie zonder ouders en met vrienden. 15 jaar, nog jong én naïef. Daar stond hij dan in een club in een zalmroze shirt toen de aangekondigde Pink Night geen Pink Night bleek te zijn, maar een geslaagde grap. Géne-technisch gezien was het gelukkig wél Tequila Night. Na een fiks aantal shot- jes was Pim de schaamte voorbij. De volgen de ochtend stond er een dagje Barcelona op de planning. Maar ieder daglicht was te fel, In de achterhoede hebben lamgeslagen festivalgangers heel iets anders aan hun hoofd. De ogen openhouden, niet in slaap vallen. Niet nu' elke drempel te hoog, elk geluidje te scherp en iedere hap was er een te veel. De bus chauffeur dropte het stel aan de voet van de Sagrada Familia, maar die middag gunde Pim het befaamde bouwwerk geen blik waardig. Dit keer houden we ons in. We behoren daarmee duidelijk tot de minderheid hier in Argelès-sur-Mer. Op het festivalterrein is de geur van cannabis en pils onontkoom baar. We kijken in holle ogen, glazige blik ken van waggelaars en een man die allang niet meer rechtop kan staan in een T-shirt van de Franse voetbalheld Zinedine Zida- ne. Vooraan deinst een hossende massa mee op de nummers van hun elektronische helden. In de achterhoede hebben veel lamgesla gen festivalgangers heel iets anders aan hun hoofd. De ogen openhouden, niet in slaap vallen. Niet nu. De grootste dj's als Paul Kalkbrenner en Jeff Mills moeten nog komen. Een man, rond de 40, heeft het ge vecht tegen de vermoeidheid al ruim schoots verloren en slaapt zijn roes uit te gen een van de dranghekken. De stapels muntjes, gekocht in een overmoedige bui, krijgen deze gesneuvelden van hun levens dagen niet meer op. Eeuwig zonde, want als ze nog bij kennis waren geweest, had den ze zich net als wij kunnen vergapen aan de waanzinnige locatie van het festival, pal aan het strand, de golvende zee op de achtergrond. Bij de fraaie ondergaande zon is het eni ge minpuntje dat we kunnen bedenken het asfalt onder onze voeten. Waarom niet de hele bups enkele tientallen meters naar links opschuiven, waardoor iedereen hier de grove zandkorrels tussen de tenen zou voelen. En, vooruit, nog één dan: de ellen lange rijen voor de wc's. Onrustige baasjes, met samengeknepen billen en/of zwaarge- vulde blazen kruipen uiterst traag richting de spaarzaam neergezette urinoirs en toilet ten. We prijzen ons gelukkig met ons ge- In extase, en dat zonder een Foto's links: Veel festi valgangers zijn zo snel dronken dat ze de con sumptiemuntjes niet meer kunnen uitgeven. Midden: Het welkomst bord. Rechts: Binnen de hekken is het leven voor de festivalgangers flink duurder. Vandaar dat ve len net buiten het terrein proberen hun drankjes naar binnen te slaan. De stapels muntjes krijgen ze van hun levensdagen niet meer op. Eeuwig zonde, want ze hadden zich kunnen vergapen aan de waanzinnige locatie van het festival. -ELECTRONIC FESTI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15