t\eerl\\k& busrézen Met vertrek in. sefteMber en oktober1. NIEUWS 11 Enorme bosbranden bedreigen de woningen van duizenden bewoners van Californië. Rimini VA. €289 Barcelona en de Spaanse kust va 289 Kroatië va.€ 299 Saas Grund - Zwitserland va 369 Tirol, Kufstein en Tegernsee va.€ 399 Weimar, Leipzig en Dresden va.€ 399 Zwitserse Alpen (met bus en trein) va.469 Ontdek Ierland va 479 Prachtig Andalusië va 799 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ,6 De enorme bosbranden in het noorden van de Amerikaanse staat Californië grijpen in rap tempo om zich heen. Er woeden liefst 21 bran den tegelijkertijd. Tot overmaat van ramp is het vuur een snelweg, die als barrière diende, overgestoken. Een van de grootste bosbran den woedt in Lake County, een district even ten noorden van San Francisco. Het vuur heeft ervoor gezorgd dat al tiental len woningen verloren zijn gegaan, ruim 13.000 bewoners hebben hun huizen noodge dwongen moeten verlaten, enkele tientallen huizen zijn door brand verwoest en er is al ze ker 240 vierkante kilometer bos verloren ge gaan. Lokale autoriteiten, die de brand de Roc ky Fire hebben gedoopt, spreken van een onge kende situatie. Dat de brand zo hard om zich heen kan grij pen heeft twee oorzaken: niet alleen waait er een stevige wind, Californië kampt al jaren met een droogte die zijn weerga niet kent. Dit jaar lijkt een voorlopige climax bereikt. Al maandenlang is drinkwater er op rantsoen en zijn grote waterreservoirs tot op de laatste druppel leeg. Bossen en natuurgebieden zijn daardoor kurkdroog, ieder vonkje kan al fatale gevolgen hebben. Afgelopen dagen waren er bovendien veel blikseminslagen, die voor nieuwe brand haarden zorgden. Negenduizend brandweerlieden proberen met man en macht de bosbranden te bedwin gen, dat lijkt ze vooralsnog nauwelijks te luk ken. Volgens de autoriteiten in Californië is pas zo'n twaalf procent van alle branden on der controle. Bewoners van inmiddels 6.300 huizen moeten vrezen dat hun woningen door de vuurzee verzwolgen gaan worden. Voor komende dagen is iets koeler weer voorspeld, mogelijk gaat het ook regenen. Dat geeft hoop. Eén brandweerman heeft het le ven gelaten bij het bestrijden van het vuur. David Ruhl, een 38-jarige vader van twee kin deren, raakte met zijn auto klem tussen twee brandhaarden. tfeve bosbranden NU VANAF effeweg.nl WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2015 effeweg.nl 8/10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: San Marino Ravenna Pesaro Urbino dagtocht Venetië 8 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Andorra stadion FC Barcelona Sagrada Familia Pueblo Espanyol 8/10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Grotten van Postojna Rovinj Porec Eiland Krk wijnproeverij 8/10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Saas Fee Glacier Express Matterhorn Gornergrat Lötschental 8 daagse busreis - U verblijft in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Schliersee Tegernsee Achensee Innsbruck Reit im Winkl 8 daagse busreis - U verblijft in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Goethe huis Weimar stadstours Dresden en Leipzig Karlovy Vary 8 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Glacier Express -Tasch - Zermatt Matterhorn Mont Blanc Express 8/11 daagse busreis - U verblijft in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: natuurtocht Cliffs of Moher dagtocht Ring of Kerry Dublin Cork 15 daagse busreis - U verblijft in 3* 4* hotels o.b.v. halfpension Highlights: paleizencomplex Alhambra Sevilla Córdoba Gibraltar Rock Tour Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor jfuyk /Fft) 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. GRATIS BROCHURE BROCHURE NAJAAR 2015/VOORJAAR 2016 Naamdhr/mevr Adres. PostcodePlaats Tel. Nr.E-mail Zonder postzegel opsturen: Effeweg.nl antwoordnr. 778 7700 VG Nieuwleusen - vlammen door Stijn Hustinx LAKE COUNTY. „Ik heb nog nooit zo'n vuur ge zien", zegt Vicki Estrella, die al meer dan 20 jaar in het getroffen gebied woont en al meni ge bosbrand heeft meegemaakt. „Het is onge looflijk hoe snel dat vuur zich verspreidt." 4 augustus Sinds 1 januari k Meer dan twintig branden woeden in Californië foto's Noah Berger Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12