Spelend verkoeling zoeken r effeweg.nl Industrie: alle seinen rood 6 NIEUWS De economische vooruitzichten voor Griekenland blijven inktzwart. De gevreesde beursdip was groot. Bilbao, San Sebastian, Santander en Burgos ATHENE. Na ruim zes jaar crisis is de gifbeker voor het Griekse be drijfsleven nog steeds niet leeg. Wat heet: slechter dan nu waren de vooruitzichten nooit. Dat bleek gisteren uit de inkoopmanagersin- dex die onderzoeksbureau Markit maandelijks publiceert. Een score van 50 betekent bij deze graadmeter dat de vooruit zichten neutraal zijn. Bij eerdere crisismomenten zakte de index nooit veel onder de 40 punten. Nu kwam de score uit op 30,2: een historisch dieptepunt. Griekse bedrijven constateren een scherpe daling in het aantal nieuwe orders en hebben moeite om aan grondstoffen voor hun pro ducten te komen. „Hoewel de industrie maar een klein deel van de Griekse econo mie vormt, gaat van de enorme omvang van de daling een veront rustend signaal uit", zegt Phil Smith, onderzoeker bij Markit. De duistere perspectieven zorg den gisteren voor een enorme klap op de Griekse beurs. Niet lang na de opening stond de teller op de Athens Stock Exchange ruim 22 procent in de min. Aandelen van banken gingen nog harder onderuit. In een aantal aandelen kon niet meer gehan deld worden nadat het maximale dagverlies van 30 procent bereikt was. De handel op de Athens Stock Exchange lag sinds 29 juni stil, om dat vanaf die dag ook de banken in Griekenland dicht waren. Ge vreesd werd voor totale ineenstor ting van de koersen van banken. Beleggers toonden zich bij de her opening van de beurs niet bepaald happig. Hoewel ze weken niet in de gelegenheid waren om aande len te kopen, lag het handelsvolu me gisteren lager dan normaal. Er heerst niet alleen pessimisme over de economische perspectie ven van het Zuid-Europese land. Ook de kans dat de met Europa af gesproken hervormingen niet zon der butsen de eindstreep halen, wordt nog steeds reëel geacht. Nieuwe verkiezingen, waarbij de Griekse samenleving opnieuw stagneert vormen wat dat betreft Niet lang na de opening stond de teller op de Athens Stock Exchange ruim 22 procent in de min het ultieme horrorscenario. Ondertussen gloort de zoveel ste deadline aan de horizon. Op 20 augustus moeten de Grieken 3,2 miljard aan de Europese Cen trale Bank betalen. Voor die da tum moeten er concrete afspraken liggen met de voormalige trojka. Die heeft de Grieken 86 miljard euro steun toegezegd, maar wil in ruil daarvoor wel daden zien. Volgens de Griekse minister van Financiën Euclid Tsakalotos verlopen de gesprekken in een goede sfeer. „Op sommige punten naderen we elkaar, en op sommi ge wat minder." DUJIANGYAN. Toeristen spelen een potje mahjong terwijl ze ver koeling zoeken in het water on der de beschutting van een para sol. Het tafereel speelt zich af in een natuurgebied bij de stad Dujiangyan, in het zuiden van China. Daar heeft een slimme on dernemer ervoor gezorgd dat er voor geld gespeeld kan worden. Wie kan, ontvlucht in deze regio de hitte van de stad en gaat op zoek naar wat verkoeling. Liefst met de benen in het water. De temperaturen in heel Zuid- oost-Azië zijn de afgelopen dagen gestegen tot recordhoogten. Het is al heet in de hele regio sinds vrnng ouxe gratis brochure uaia,! NU VANAF effeweg.nl www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 Griekse beurs naar dieptepunt door Sander van Mersbergen Maak kennis met Noord-Spanje. Geniet van de prachtige cultuurschatten die dit gebied rijk is. Met historische steden als Santander en Burgos en een indrukwekkende natuur is Noord-Spanje een schitterende bestemming. 4 10 daagse busreis -» Vertrek: 21 september -» Halfpension 4 Comfort Class touringcar HIGHLIGHTS tZ Stadswandeling Bilbao Grot van Altamira Nationale parken Caberceno en Picos de Europa tZ Santilana en Comillas Bezoek Santander V Historisch Burgos San Sebastian O a5 U O CC co cc KD E T= Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers! BSKi wiïwfai ji ie| y-r-u Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7