^3 Brandweer Zeeland op de kaart gezet Waar komt (straks) de hulp vandaan als er brand uitbreekt. Na jaren voorbereiding en discussie is men het binnen de Veiligheidsregio vorige maand eens geworden over de brandweerzorg in de toekomst. De komende jaren zal het plan Maatwerk worden uitgerold. Op de kaart van Zeeland is deze blauwdruk voor de brandweer ingetekend. Ër jfl d- 'm TS2 - FIRST RESPONDER ZEEUWSE TS AANTAL BRANDWEERAUTO'S PER BRANDWEER POST q LB1H kïB REDVOERTUIG HULPVERLENINGSVOERTUIG EN VERDER II meetploegen Waar komt hulp vandaan? De TS2 - First Responder is een voertuig dat te besturen is met een B-rijbewijs en beschikt over beperk te middelen om een eerste zeer be perkte inzet te doen. Tevens -waar mogelijk voorzien van AED en be menst met opgeleide EHBO'ers First Responders. Een voertuig ont worpen om met een bemanning van 2 personen zo effectief moge- De Zeeuwse TS is een verbeter de vorm van de TS4. Het is een op maat bepakt voertuig dat tenmin ste voldoet aan de eisen zoals die in het Zeeuwse project maatwerk zijn benoemd. Dit voertuig is ont worpen om met een bemanning van 4 personen zo effectief moge lijk te kunnen functioneren. De be diening van de pomp is zoveel als met gevallen met gevaarlijke stof fen aan en is inzetbaar in groter (pelotons- of compagnie-) verband. Dit voertuig rukt altijd uit met 6 personen (1 bevelvoerder, 1 chauf feur en 4 brandweermannen die sa men 2 operationele ploegen vor men). lijk te kunnen functioneren. De be diening van de pomp is zoveel als mogelijk geautomatiseerd. De be manning is als volgt ingedeeld: 1 bevelvoerder, 1 pompbediende. De bevelvoerder en pompbediende vor men samen de operationele ploeg. TS2/De First Responder gaat in de Zeeuwes kuststreken rijden en zal buiten voor kleine beginnende brandjes worden ingezet en andere hulpverleningstaken verrichten mogelijk geautomatiseerd. De be manning is als volgt ingedeeld: 1 bevelvoerder, 1 pompbediende, 2 brandweermannen (operationele ploeg). De bevelvoerder en pomp bediende zijn samen ook inzetbaar als een operationele ploeg. De Zeeuwse TS heeft 6 zitplaaten en is geschikt voor gebruik van open wa ter. De Zeeuwse TS is inzetbaar in combinatie met een tweede Zeeuw se TS of een TS-6. Renesse Brouwers Burgh-Haamstede Bruinisse Zierikzee Oosterland 1 St. Philipsland r- i .-Annaland tavenissse M1 Oostkapelle Domburg Kamperland Kortgene St. Maartensdijk - Seroos Veere» Westkapelle Wolphaartsdijk Tholen Middelburg Arnemuiden Zoutelande Koudekerke Yerseke Kapelle Nieuwdorp Heinkenszand Souburg s Gravenpolder 1 Kruiningen Vlissingen Borssele #Ovezande 1 9 Krabbendijke Rilland* 1 Kloosterzande 9 Cadzand ■*1 Oostburg if\ Vogelwaarde Zaamslag 1 IJzendijke #^Biwjmet 1 Mau ritsfort Sluis 1 Aardenburg Sluiskil 9 Sas van Gent Westdorpe 1 "Koewacht Een redvoertuig heeft als taken: blussen/toegang verschaffen, werken en redden op hoogte, assisteren van ambulances bij evacuatie van patiën ten, blusplatform assistentie bij water ongevallen (te water laten duikers bij hoogteverschillen en horizontaal dren kelingen transport) en assistentie bij scheepsbranden, (in Zieirkzee, Middel burg, Vlissingen, Goes, Oostburg, Ter- neuzen en Hulst) Taken voor een hulpverleningsvoer tuig zijn de aanvoer van extra gereed schap bij ongevallen. Te denken valt daarbij aan pneumatische scharen, spreiders, schermen, beschermende kleding (in Zierikzee, Middelburg, Goes, Kruiningen, Sint Annaland Oost burg, Mauritsfort, Hulst) 6 watertankauto's(in Terneuzen, St. Annaland, Burg Haamstede, Seroosker- ke, Oost-Souburg, Oostburg) 1 watercontainer, (Goes) 2 schuimblusvoertuigen (Terneuzen en Borssele) voor branden in het haven gebied, inzet in tunnel of op het water 3 schuimtrailers (Borssele, Terneuzen) 2 snel inzetbare gaspakkenteams SIGT's (Middelburg en Sas van Gent) I ontsmettingseenheid ('s-Heer Arendskerke) 4 duikteams (Goes, Terneuzen, Middel burg en Vlissingen) 1 Rope Rescue Team met specialisten die getraind zijn met werken op de gro te hoogte of diepte 1 grootwatertransportsysteem voor het verpompen van grote hoeveelhe den water op langere afstand ivm Delta wateren 1 MIRG-team (Maritime Incident Res ponse Group) voor incidentbestrijding op schepen. S6 De letters TS staan voor tank autospuit, het cijfer 6 voor de be mensing met zes personen. De TS-6 is sinds de jaren tachtig de stan daard brandweerauto in Nederland. Dit voertuig kan zelfstandig kleine branden, enkelvoudige beknellin gen oplossen, kleine ongevallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6