Van den Bosch dankt succes aan geschelpte duivin Kerkhove hersteld van enkelblessure Toernooiwinst Berkers binnen uur en kwartier Moreno Hofland geniet van thuisronde 13 „Met een stok heb ik de duif van het dak af gejaagd", vertelt Van den Bosch een dag later. „Daarna heb ik wat andere duiven losgela ten. Ik hoopte op die manier de duif naar binnen te lokken. Maar het was allemaal tevergeefs. Pas na ruim een uur, om twaalf minu ten over zes, kreeg ik waar de duif moest zijn, binnen en kon ik klok ken." Het bleek te gaan om een drieja rige geschelpte duivin die kenne lijk genoot van de duisternis. Het was één van de 82 doffers en dui- vinnen die de ervaren, 69-jarige duivenliefhebber voor dit con cours had ingezet. Hoewel de dui vin dus pas laat geklokt kon wor den, bleek het achteraf toch de eer ste nationaal te zijn. De duivin haalde een gemiddel de snelheid van toto meter per mi nuut over de 974 kilometer. De duiven waren om zeven uur in Perpignan gelost. Van den Bosch: „Als ze meteen binnen was geko men, was het wellicht de eerste in ternationaal geweest, maar ja dat is achteraf praten." Het was overigens een uitste kende afsluiting van een goed sei zoen, met vele prijzen. Hij speelt alleen de grote fond met morgen lossingen en Perpignan was het laatste concours van 2015. De dui venliefhebber uit Hengstdijk heeft een prachtige erelijst. Hij won onder meer twee jaar gele den de nationale vlucht vanuit Agen, met jaarlingen. Geschelpte doffer In Sluis werd de eerste provin ciaal gepakt op het concours van uit Bergerac. Dit gebeurde door Martin de Poorter. Daarvoor was een tweejarige geschelpte doffer verantwoordelijk. De Poorter had voor dit concours veertien doffers en duivinnen ingekorfd. De win nende doffer had vorig jaar nog de negende nationaal en eerste pro vinciaal van Agen gevlogen. Hij kreeg van De Poorter het volste vertrouwen en werd dus als eerste op de lijst gezet bij het inkorven. Het vertrouwen er dus niet be schaamd. De duiven werden vrijdagmor gen om zeven uur gelost en 's avonds om zestien voor zeven 'Als de duivin meteen binnen was gekomen, was het wellicht de eerste internationaal geweest' thuis waren ze al thuis. De Poor ter: „De duif was vlot binnen en bleek achteraf dus de snelste van Zeeland." De winnende duif was met een snelheid van 1063 meter per mi nuut over een afstand van 748 kilo meter naar de Smoutweg in Sluis gekomen. Ook voor De Poorter was dit concours de afsluiting van het seizoen 2015. Ook hij speelt al leen de ZLU-concoursen, de grote fond met morgenlossingen. „Ik ga nu mijn jonge duiven wat opleren en dan gaan we er volgend jaar weer tegenaan", zei de 37-jarige Zeeuws-Vlaming. Snelste van Zeeland Cees Schroevers uit Arnemui- den had de snelste van Zeeland op het concours voor jonge duiven vanuit Roye. Zijn duif, de vierde getekende van de vijftien die hij voor dit concours had ingezet, overbrugde de 210 kilometer met een snelheid van 1342 meter per minuut. Het grote fondseizoen voor oude duiven zit er nu op. Komend weekeinde start met Auby lez Douai de natoer voor oude en jon ge duiven. Voor de jonge duiven opent het midfondseizoen met het concours vanuit Pontoise. ger uit. 's Ochtends heb ik dan wat tijd om met de kinderen te zijn. Vanmorgen ben ik nog met ze naar het zwembad gegaan. Het is wat later dan bij de Tour alle maal." De absolute klassements topper in Roosendaal is natuur lijk Nairo Quintana. De nummer twee van het eindklassement van de Tour heeft zijn ploegmaat Jo nathan Castroviejo meegenomen naar de Draai. Als veredelde tolk treedt hij op als Wout Poels hem vraagt hoe het met hem gaat. 'Good', antwoordt de Colombi aan simpel. Wel gepaard gaande met een hartelijke glimlach. Quintana doet zijn best, maar hij verstaat er weinig van wat de mensen allemaal van hem wil len. De tolk van de organisatie weet op het startpodium wel te melden dat Quintana de Vuelta nog rijdt dit seizoen en dat hij daar naar uitkijkt. Met Quintana krijgt de Kaai als vanouds een mooie winnaar. De Colombiaan komt voorop met alle toppers: Mollema, Hof land, Wout Poels, Stef Clement, Johnny HoogerJand en Mathieu van der Poel. Onder luid gejuich rijdt eerst Hofland alleen weg. Nadat de groep terugkomt ver trekken Quintana, Mollema en Poels. In die volgorde komen ze later ook over de finish. Op het eindpodium glimlacht Quintana alleen maar breed en ondergaat het enthousiasme van het publiek. De speakers schreeu wen allerlei lyrische teksten over de witte trui van afgelopen Tour. Quintana zwaait nog een keer en vertrekt. De Draai is zijn enige crite rium in Nederland. VLISSINGEN. Tennisster Lesley Kerkhove maakt volgende week in het Belgische Westende haar rentree in het internationale cir cuit. De Zierikzeese is er dan een maand uit geweest vanwege een enkelblessure. Kerkhove raakte geblesseerd in de Duitse competitie. Vervol gens was ze enkele weken uit de roulatie en miste ze onder meer het toernooi van Aschaffenburg, waar ze vorig jaar de titel opeis te. Aanvankelijk stond de Schouwse op de deelnemerslijst in Koksijde, waar deze week een challenger wordt gespeeld, maar afgelopen woensdag meldde ze zich af. Kerkhove is al weer buiten de top tweehonderd gezakt. Ze staat sinds gisteren op de 228e plaats. Of ze met die notering la ter in de maand aan de US Open kan meedoen, wordt mogelijk vandaag duidelijk. Gisteren was voor dat Grand Slamtoernooi de zogenoemde entry deadline. Berkers was als eerste geplaatst in Vlissingen en daardoor titelfavo- riet. Hij maakte de verwachtingen waar door Kokelaar in de kortste partij van het mannentoernooi (een uur en een kwartier) met 6-2 6-3 te verslaan. Bij de vrouwen ging de titel naar Mirjam de Looff. In een pou le van drie eindigde zij op de eer ste plaats. De Looff won beide wedstrijden. Driesetter Ook in Nieuwerkerk ging de titel- favoriet er met de hoofdprijs van door. Schot had echter meer moei te met het binnenhalen van de eindzege dan Berkers. In drie sets kwam hij langs Curtis Goedege- buure: 1-6 6-3 6-3. Het vrouwentoernooi in Nieu werkerk bestond, net als in Vlis singen, uit een drie speelsters tel lende poule. Berbel Hoogerheide was hierin de sterkste. DINSDAG 4 AUGUSTUS 2015 door Fred Rabout OOSTBURG. Om tien voor vijf zater dagmorgen, het was nog donker, ging Jac van den Bosch kijken of er al duiven thuis waren van het con cours vanuit Perpignan. De duiven- liefhebber uit Hengstdijk zag in de duisternis een duif op het dak van één van zijn hokken zitten. Van den Bosch probeerde de duif bin nen te krijgen, maar het dier bleef zitten. lacht en wint Nairo Quintana komt, ziet en overwint bij de Draai van de Kaai in Roosendaal, foto Chris van Klinken door Roeland van Vliet door Daniel Vervelde VLISSINGEN/NIEUWERKERK. Bas Ber kers heeft het Budelpack Open Schelde tennistoernooi in Vlissin- gen op zijn naam geschreven. De Eindhovenaar was in de finale te sterk voor thuisspeler Michel Koke laar. Het Proeverij Gruttepikkers- toernooi in Nieuwerkerk was een prooi voor Ruud Schot. UITSLAGEN AUTOSPORT Arnemuiden. Witte Raafrit. A-klasse: 1. R. v.d. Zande, Wissenkerke 199, 2. R. v. Stee, Yer- seke 222, 3. A. Verhulst, Schijndel 230, 4. R. Eversdijk, Kapelle 235, 5. W. Olie, Hellevoet- sluis 236. B-klasse: 1. A. Baert, Terneuzen 231, 2. R. Joosse, Goes 240, 3. B. Tilroe, Colijnsplaat 303, 4. R. Luteijn, Krabbendijke 325, 5. H. Mel- kert, Wetteren 422. C-klasse: 1. L. v.d. Werf, Vlissingen 250, 2. E. Kreft, Oostkapelle 277, 3. H. Brouwer, Westka- pelle 284, 4. F. Schlossels, Huijbergen 297, 5. M. Colsen, Middelburg 336. DUIVENSPORT Provinciaal Perpignan: 1,7. Jac van den Bosch (Hengstdijk), 2,4,8. P. van der Meulen (Sirjans- land), 3,9. Sj. van de Velde&Zn (Breskens), 5. H. Zegers (Sluiskil), 6. A. Coppoolse (Middel burg), 10. Comb, de Krijger&Zn (Hansweert). Provinciaal Bergerac: 1M. de Poorter (Sluis), 2,3. P. D. Pladdet (Hoek), 4. A. Stroo (Zoutelan- de), 5. Comb, de Ridder (Arnemuiden), 6. C. de Ridder&Zn (Arnemuiden), 7. W. Flipse (Westkapelle), 8. Joh. van Belzen&Zn (Arne muiden), 9. J. D. Marteyn (Oost Souburg), 10. Fr. Franse (Kwadendamme).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61