Vrijheid Verjaardag voor Bonny onmogelijk om op vakantie te gaan ZOMER 9 Veere Veere Zierikzee Zierikzee Ze staan met een caravan op camping Dusarduijn in Groede, maar hun au to heeft geen trekhaak. Daardoor zitten Jorgen en Wille mijn Schlappi vast op deze cam ping, maar vervelend vinden ze dat niet. „We zitten dicht bij zee, dus dat is positief. We hebben de ze caravan gekocht van een colle ga en hij stond hier al, dus zo zijn we hier beland", legt Willemijn uit. Willemijn en Jorgen zijn sa men met hun twee kinderen Mer- lijn en Frederique vanuit Tilburg naar Groede gekomen en hopen de komende week vooral op goed weer. „We zijn blij dat we hier niet vorige week waren, met die storm. Het laat maar weer zien dat je in Nederland geluk moet heb ben met het weer, want voor het zelfde geld giet het de hele week." Een hele planning hebben de Brabanders voor hun vakantie week nog niet gemaakt. „Maar we gaan wel veel tijd op het strand doorbrengen, dat is toch ook een beetje waarvoor je naar Zeeland komt", vertelt Willemijn. „En we gaan met de kinderen naar Groe de Podium, dat schijnt ook heel leuk te zijn. Verder een dagje Sluis denk ik, en Merlijn zal wel heel wat tijd in de zandbak op de cam ping doorbrengen." 'We waren blij dat we hier niet vorige week waren, met die storm. In Nederland moet je geluk hebben met het weer' Een vakantieganger kun je hem eigenlijk niet noe men, maar toch zit hij op camping Dusarduijn in Groede. Voor een speciale gelegen heid is Daniel Storm zaterdag van uit Nijmegen overgekomen, zon dagmiddag vertrekt hij alweer. „Ik ben jarig vandaag", legt hij zijn aanwezigheid uit. „Dat wilde ik graag met mijn ouders vieren, die hier op de camping staan. Dus zo ben ik hier beland." Met de hele familie zit hij om een plastic kampeertafel, op die ta fel staat een bordje met cake en koekjes. „Pak er gerust eentje", zegt hij gastvrij. Toch is zijn ver- jaardig dit jaar alleen maar genie ten. Hij moet namelijk straks weer terug naar Nijmegen. „Dan mag ik weer drie uur lang in de trein. Als ik geen vertraging heb, zoals ik gisteren had bij Roosen daal." Voorlopig gaat hij daar niet vanuit en staat er vanavond nog een feestje op het programma, maar dan met zijn vrienden. „Daarom ga ik terug natuurlijk, an ders zou ik graag nog een nachtje blijven. Zeker met zulk geweldig weer. Maar ach, ik vermaak me on derweg wel, hoop ik. Ik kan in ie der geval een beetje muziek luiste ren en anders kijk ik wat naar bui ten. En ik kan natuurlijk uitkijken naar vanavond. 'Ik ben jarig vandaag en dat wilde ik met mijn ouders vieren. Zo ben ik op deze camping beland' nadeel aan werken in het toeris me", legt Bonny uit. Ze hebben het overigens wel al eens gedaan, een kampeerva- kantie buiten de zomermaanden. Een onverdeeld succes was dat niet. „We zijn een keer met Pa sen naar Duitsland geweest, naar een camping. We hebben daar na melijk wat kennissen. Toen sneeuwde het daar, lig je dus met je elektrische dekentje te slapen op vakantie. Dat is ook niet alles. Alhoewel de kinderen het hele maal geen probleem vonden, die hebben zich prima vermaakt." 'Omdat er elke dag gasten zijn, heb ik eigenlijk geen dag rust en moet ik er 's ochtends vroeg uit' Ondanks de drukte weet Bon ny nog genoeg tijd vrij te maken voor haar man en kinderen. „Ik werk natuurlijk van 's ochtends vroeg en ga 's avonds iets eerder in bed liggen dan andere mensen doen. Maar in de middaguren heb ik vaak wel wat uurtjes over, omdat de gasten dan op pad zijn", vertelt ze. Op die rustmo menten leest ze graag een boek. „Gewoon op de bank. Of met de kinderen naar het strand toe, daar kun je tenslotte ook lezen." DINSDAG 4 AUGUSTUS 2015 Meer agendanieuws op onze website 22:00 uur. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard, gehele dag. Tholen Weekmarkt, Kleine warenmarkt, Markt 9.00-12.00 uur. Historische markt Veere, thema: paarden beslaan Informatie: www.historische- marktveere.nl. van 10:00 tot 17:00 Rondwandeling Veere. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in middeleeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderach tige middeleeuwse stadje. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland of direct online via www.vvvzeeland/nl/webshop/e-tickets. Markt 5 van 13:30 tot 15:00 uur. Walsoorden Workshop Beeldhouwen en Zilverwerk informatie: www.beeldhouweninzvl.nl Drogendijk 19, gehele dag Wemeldinge SailForce, zeilen op de Oosterschelde. ie dere werkdag om 13:30 en 16:00 uur. Reservering via onze website Wemeldinge Ponydagkamp Vier dagen van voor zowel ervaren als onervaren ruiters. Reserveren via de web site www.wemeldinge.info/ zomerpro- gramma. Zwaakseweg, van 09:30 tot 16:30 uur. Wemeldinge Pilates Yoga Beach Reserveren via www.wemeldinge.info/zomerprogramma Strandje bij Camping Linda, van 10:00 tot 11:00 uur. Wemeldinge Zeeuwse Bingo in Schoudee Reserveren via www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Schoudeeweg 1, van 20:00 tot 22:00 Wolphaartsdijk SUP Yoga op een Stand Up Paddleboard bij Kanoa aan Veerse Meer. Muidenweg 225, van 18:00 tot 20:00 uur. Zierikzee De film, 'Silhouetten tegen het licht'. Filmmaakster Eef de Graaf Gerami heeft het idee opgepakt om een bijzondere film over Schouwen-Duiveland te maken en deze te projecteren op de binnen ge vel van de Sint-Lievensmonstertoren, ook wel 'de Dikke Toren'. Kerkplein 1, gehele dag Stadswandeling Zierikzee Nieuwe Ha ven 7 (VVV), 10:30 tot 12:30 uur. Beklimming Sint Lievensmonstertoren, Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 Zoutelande Seizoensmarkt Zoutelande. Locatie: Langstraat en Willibrordusplein, 10.00-19.00 uur.. Zoutelande Demonstratie schelpen schilderen De mo Schalen malen bij Linda's Kadowin- keltje Langendam 10, van 10:00 tot 16:00 Zuidzande 4e Rabo Zomerioop Zuidzande. Afstan den: jeugd t/m 9 jaar 630 meter, 9 t/m 12 jaar 1260 m, senioren 3,8 km, 6,9 km of 10 km. Sportzaal, van 18:45 tot 21:45 uur. zomermaanden 0iN Willemijn Schlappi QuiT Daniel Storm Bonny Groosman-Goedgebuur serveert ontbijt aan haar gasten, foto Peter Nicolai Terug naar de Middeleeuwen in Oostkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38