Vijf tips Roeren in de pan nasi, speuren naar de kinderen Door haar goed lopende B&B in Groede is het 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. Lekker gaan eten! We hebben het beste van beide werelden: Nederland en België. Voor de kinderen: schelpen rapen op het strand, altijd leuk! Langs de kust of naar Retranchement fiet sen. Een wandeling door Groede maken en daarna het strand op. Niks doen en genie ten van de Zeeuwse natuur. „Het eten is eigenlijk al klaar, maar we beginnen natuurlijk pas als we compleet zijn", legt de Har- denberger uit. Drie grote pannen staan er voor Barry's neus. Een daarvan is gevuld met kokend water met diepvriessaté, in een koekenpan draait hij geconcentreerd een eitje om. „Die moet wel heel blijven." In de laatste pan roert hij zo nu en dan de nasi om, om te zorgen dat deze niet verbrandt. „Dat zou na tuurlijk zonde zijn. Het mag dan een simpele maaltijd zijn, je hebt er toch tijd ingestoken." Barry heeft het vandaag makke lijk gehouden door het gerecht met een pakketje te bereiden. „Dat doe je op vakantie nu een maal sneller, dan ga je niet de hele middag staan kokkerellen." Onder tussen komt Marian terug met de laatste van hun drie kinderen. „Tijd om aan te schuiven." De tafel was gelukkig al gedekt voordat Marian op onderzoek uit ging, dus iedereen kan meteen aanschuiven. Met de pan nasi in zijn hand stapt Barry het chalet uit. „Jeej, nasi!", roepen de drie kinderen in koor. „Gelukkig heeft iedereen er zin in", vertelt de va der van het gezin. Met een grote opscheplepel verdeelt hij de rijst over de vijf borden, en ook het spiegelei snijdt hij in vijven. „Nu kunnen we eindelijk eten." Barry en zijn gezin vieren vakantie op Camping International in Nieuwvliet 'We beginnen natuurlijk pas met eten als we compleet zijn' et zijn drukke maanden voor Bonny Groos- man-Goedge- buur. Zij onder houdt haar eigen Bed Breakfast op de markt in Groede, waar het momenteel storm loopt. „De komende we ken zijn al volgeboekt en we krij gen nog steeds telefoontjes met de vraag of er plek is. We worden platgebeld!", vertelt ze. „Soms moeten we mensen echt teleur stellen." De vier themakamers van Charme B&B de Reiziger zijn van april tot en met september erg in trek bij de vele toeristen die Groede aandoen. Het zorgt er voor dat Bonny, haar man Jos en hun kinderen in de zomermaan den niet op vakantie kunnen. „Nu moeten we ons geld verdie nen, dan ga je geen drie weken vrij nemen om op vakantie te gaan." Uitrusten zit er 's zomers dus niet in. Iedere ochtend moet Bon ny om zes uur haar bed uit, ze ven dagen per week. „Omdat er elke dag gasten zijn, heb ik eigen lijk geen dag rust. Dus terwijl an dere mensen juist in deze perio de ontspannen, moet ik er 's mor- gensvroeg al uit. Dat vind ik niet erg trouwens. Die maand vrij hebben wij in januari. Wel krijg ik van mijn kinderen de hele zo mer te horen: „Mama werkt al tijd." Zelfs het boeken van een week endje weg vergt al behoorlijk wat planning voor Bonny en Jos. Om dat toeristen vaak al vroeg boe ken bij De Reiziger, zijn last-mi- nutes geen optie. „Dan moeten we echt al ver van tevoren aange ven dat er in dat specifieke week end geen boekingen gedaan kun nen worden. Vaak doen we dat met Pasen, een weekendje weg met zijn allen. Dan is het hier ker mis op de markt en dat vinden gasten toch niet fijn, al dat ge luid." Na dat weekendje weg begint in Groede het hoogseizoen en dat betekent ongeveer een half jaar bikkelen. Daarna staat er voor Bonny toch een vakantie op het programma, want in oktober boeken ze meestal toch nog een reis. „Omdat we vastzitten aan va kantieperiodes, vanwege de kin deren, gaan we in de herfsvakan- tie. Naar landen zoals Portugal, om de zon op te zoeken." Maar eigenlijk is de familie Groosman een echt campingge zin. „Het liefst gaan we naar een camping, maar dat is in oktober geen optie meer. Dat is wel een Agenda door Tom Scheele NIEUWVLIET. Bijna iedere dag ko ken ze zelf en zo ook op deze avond. Op Camping International staat Barry Meijer in een grote pan nasi te roeren, terwijl zijn vrouw Marian de kinderen opspoort op de camping. Barry Meijer schept zijn gezin zijn zelfgemaakte nasi op. Uit een pakketje, dat wel. „Dat doe je op vakantie nu eenmaal sneller." foto Camile Schelstraete Bikkelen in de door Tom Scheele Breskens Rondvaart naar de zeehonden op Wes- terschelde, Keerdam 1, van 10:00 tot 11:00 uur Breskens Rondleiding St. Barbara Kerk De R.K.-kerk St. Barbara is gedecoreerd met fraai houtsnijwerk en sculpturen, ge maakt door emeritus pastoor en beeld houwer Omer Gielliet. Europastraat 7, 13:30 tot 14:30 uur Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel Reserveren via pim@eenhoorntrec.nl of 06 26150336. Visserijweg 2 10:00 - 20:00 Colijnsplaat Zeehondentocht met Sportvisserij Zoe- teweij v.o.f. Reserveren gewenst. Via www.zoetewey.nl of telefo nisch 0113-695462.Visserijweg 1van 10:30 tot 13:00 Domburg Kerk bezichtigen, orgelspel, boekentafel, presentatie wereldwinkel Markt 1, van 20:30 tot 21:30 uur. Domburg Beach Yoga Domburg Strandovergang Watertoren Oost, van 09:30 tot 10:30 uur. Goes Weekmarkt Grote Markt, gehele dag Kapelle Weekmarkt C.D. Vereekestraat 8.00-12.00 uur. Oostkapelle The Free Kicks bij De Boschhoek Vroonweg 1, vanaf 20:00 uur. Oostkapelle Toren beklimmen en open kerk, Water straat 1van 19:00 tot 20:00 uur. Oostkapelle Excursie Eendenkooi Slikkebosch Neem je verrekijker mee! Leuk voor het hele gezin. Vroonweg, van 19:30 tot Zeehonden op de Hooge Platen in de Westerschelde. foto Mechteld Jansen 21:00 uur. Oostkapelle Middeleeuws festijn met spelen en spij zen rondom het Mottekasteel, een hou ten verdedigingstoren uit die tijd. Duinvlietweg 6, van 16:30 tot 19:30 Poortvliet Weekmarkt, Kerkplein, 15:00 tot 17:00 uur. Renesse Sportbreak Renesse Lekker sportief bezig zijn op het strand van Renesse met trefbal, beachsoccer, kwallenballen, estafetten en nog veel meer! Strandovergang Laone, gehele dag Scherpenisse Weekmarkt, Spuidamstraat, van 13:00 tot 14:30 Sint-Annaland Dagje Zierikzee per boot vanuit SintAn- naland, vertrek 9.00 uur in Sint Anna- land en 15.45 uur in Zierikzee. Vooraf plaatsen te reserveren Boulevard 4, van 09:00 tot 17:15 uur. Sluis Rondleiding door historisch Sluis met be zichtiging Belfort Museum Vertrek 10.30 uur vanaf het VVV-kan- toor Sluis. Vooraf aanmelden. 0117 461700 of via sluis@wvzeeland.nl Sluis Avondmarkt/ Vanaf 17.00 uur is er ook volop entertainment, terrasjes en live muziek. Groote Markt van 11:00 tot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37