A 91% T©@S Deskundige: 'Hijsen Zeevonkvrij KRAANONGELUK ALPHEN AAN 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Een ambulancerit is nooit overbodig. Uw Mening ONEENS Ziekenhuis oververhit Zeeuwen op zonneauto Politie schiet bij arrestatie De bewoners van Alphen aan den Rijn komen in de loop van de dag beduusd bijeen rond de rampplek. Langzaam dringt het door hoeveel geluk ze hebben gehad. paul kusters dinsdag Marleen Blommaert Gisteren was Zeeland zeevonkvrij. De rest van Nederland ook hoor, maar dat wis ten ze niet. Het was een warme dag, een goede dag om zeevonkvrij te zijn. Zondag werd de zeevonk ontdekt voor de kust van Scheveningen en Wasse naar. In eerste instantie werd ge sproken over een rode concentra tie in het water. Geheimzinnig nieuws in de zomervakantie daar houdt men van, en ik ook eerlijk gezegd. Ik was ervan overtuigd dat de buitenaardse invasie naken- 'Maar goed de eencelligen hebben gelukkig geen oortjes. Dat scheelt een hoop irritatie' de was en eindelijk een superieu re levensvorm de bezem er eens door zou halen. Natuurlijk begint die invasie in Europa en Den Haag was ook niet toevallig geko zen. Iedereen die vervelend of naar zou doen, werd naar een ver re planeet afgevoerd, zodat het een hemel op aarde zou worden. U en ik horen natuurlijk bij de good guys, dus wij mochten blij ven. Helaas werd ik alras uit die droom geholpen. Het bleek een alg te zijn, die net als wij van lek ker weer houdt. Hij dobberde met een boel familie voor de Zuid-Hol landse kust. Er werd meteen gead viseerd niet de zee in te gaan, want dat zou tot irritatie kunnen leiden. Ik dacht meteen al bij wie? Bij de eencelligen vermoedelijk omdat die het water moeten de len met luidruchtige en vervelen de Scheveningers en Wassenaar- ders. Maar goed de eencelligen hebben gelukkig geen oortjes. Dat zal een hoop irritatie schelen niet waar. Maar blijkbaar was het toch niet zo ideaal in Wassenaar en Scheve ningen. Wat wij allang wisten na tuurlijk. De Familie Zeevonk was gisteren al weer weg. Terwijl ze zo mooi blauw oplichten in het donker. Een prachtige toeris tische attractie zou het zijn ge weest. Zoiets als zwemmen met dolfijnen: Zwemmen bij volle maan in een verlichte zee. Met al die negativiteit en dat gepraat over irritatie dachten de beestjes natuurlijk: bekijk het maar on dankbaren, wij laten ons licht wel elders schijnen. En dat werd ook weer nieuws. Ik hoorde het en nam nog een komkommer. Het Nederlandse leger moet niet verder worden uitgekleed. toosenhenk.nl G STEEDS VAKER WIFI-STORIN6EN Door uitval van de koeling dreigde het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes gisterochtend wat overver hit te raken. Door een de fect aan het koelwatersys teem ontstond waterover last in de operatiekamers en viel de koeling uit. Om het zekere voor het onzeke re te nemen, is een aantal operaties verplaatst naar het ziekenhuis in Vlissin- gen. Nadat het euvel was verholpen zijn de operaties in Goes's middags hervat. De veiligheid van patiën ten is niet in gevaar ge weest, aldus ADRZ. 's Werelds snelste zonnera- cewagen Nuna7 heeft een opvolger: Nuna8. Er prij ken honderden foto's van solarfans op, onder wie veel Zeeuwen. Eind okto ber moet Nuna8 de wereld titel verdedigen tijdens de World Solar Challenge in Australië. Teamcaptain is Mark Hupkens uit Vlissin- gen. Solarfans konden met een donatie hun foto op de auto laten zetten. Van het geld is een deel van het zonnepaneel betaald. De politie heeft gister avond in de Willem Alexanderstraat in Middel burg twee waarschuwings schoten gelost bij een aan houding wegens huiselijk geweld. Niemand raakte ge wond. De aangehouden persoon zit vast voor het plegen van huiselijk ge weld en het vernielen van een ruit. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Eigenaar Jamil Heg van Used Products wacht met vrienden wanhopig achter het afzetlint. Zijn hond Nuka zat in zijn bench toen de kraan alles ver pletterde. Maar wonder boven wonder leeft de husky van een klein jaar oud nog. Heg weet het zeker. „Ik hoorde haar piepen en blaffen toen ik even in de straat was om te kijken wat er was ge beurd." Het liefst wil hij naar haar toe gaan. Haar knuffelen. Maar het kan niet. Nuka zit vast. Ergens op de eerste verdieping in haar bench. Hoe graag hij haar ook zou helpen, Heg kan het niet op brengen. De ravage is te pijnlijk om te zien. „Alles ligt in puin. Maar goed, dat zijn maar spullen. Dat is verzekerd." Dat Heg zelf alle geluk van de wereld heeft gehad, dringt nau welijks tot hem door. Hij was zelf in de vestiging in Zoeter- meer aan het werk toen de kra nen omvielen en geschokte vrien den hem opbelden. Buurvrouw Lenie, die achter de verwoeste winkels woont, zit in haar betegelde tuintje als ze ziet hoe het helemaal misgaat. „Een paar knallen, een geraas en een grote stofwolk. Daarna hoor de ik gekrijs en gekreun. Mensen riepen om hulp. Het ging door merg en been, ik heb er nog kip penvel van." Vanuit haar tuin is te zien hoe ook Josje van Ellinkhuizen (65) tegenover Used Products alle ge luk van de wereld heeft gehad. De schoondochter van Josje, Es ther van Ellinkhuizen, vertelt hoe de moeder van haar man ont snapt is: „Ze hoorde een knal. Dat was bij de buren, dacht ze. Ze keek uit het raam, maar door alle stof zag ze al niks meer. Toen is ze gaan rennen. Buiten hoorde ze iemand over de schut- 'Buiten hoorde ze iemand roepen: Is daar iemand? Toen is ze meegetrokken, weg uit alle stof ting roepen: 'Is daar iemand?' 'Ja', riep ze toen, 'ik ben hier'. Toen werd ze meegetrokken, weg uit alle stof." De giek van de kraan rust nog op haar achtergevel, maar van haar interieur is niets meer over. „Ze was aan het eten en liep even naar de keuken toen ze het geraas hoorde en naar buiten is gelopen. Dat heeft haar leven ge red", zegt achterbuurman Krap die Josje sprak. Josje is er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. Een van haar zoons is bij haar. „Wat een misser", zegt Richard Krabbendam, expert in zware transporten. De specialist met ja renlange ervaring bij Mammoet, Jumbo Shipping en BigLift noemt de uitvoering van het hij sen van de brug 'belabberd, ama teuristisch en knullig'. Het ver baast hem dat er twee mobiele kranen op een ponton staan. „Zo'n kraan is in principe om op het vasteland te werken. Als je die op een drijvend platform ge bruikt, dan moet je heel goed doorrekenen wat daar de effec ten van zijn." Bij dit ongeval, waarbij twee kranen en een brug gebouwen verpletterden, is volgens hem sprake van een combinatie van oorzaken. „Op het Youtube-filmpje zie je duide lijk dat het al meteen misgaat: de achterste kraan zwenkt veel te snel", analyseert hij de eerste fout. „Doordat die kraan te snel zwenkt gaat het ponton hellen", 'Doordat de kranen niet synchroon werken, zie je dat de last gaat slingeren' 222 reacties INTERNET bOET 't WEERi ZA6 IK MET", HENK. GOES VLISSINGEN pagina 11: Klaar voor de start MIDDELBURG VLISSINGEN Michiel de Ruyter speelt hoofdrol in magazine Sail Sail Amsterdam brengt een malig het magazine Zeehel den uit. Daarin speelt de in Vlissingen geboren, geto gen en lange tijd werkzame admiraal Michiel de Ruyter een hoofdrol. Veel aandacht is er voor zjjn fameuze tocht naar Chatham, waar mee De Ruyter de Engelsen vernederde. De eenmalige uitgave ligt vanaf vandaag in de kiosk en is verkrijg baar bij Sail-verkooppunten. 'Alles wat door Marcia Nieuwenhuis ALPHEN AAN DEN Rl JN. Wat ver oorzaakte het bizarre ongeluk in het hart van Alphen aan den Rijn? Experts reageren geschokt op de beelden. „Zo'n kraan is bedoeld om op land te werken, niet op een ponton." Richard Krabbendam expert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2