>r Hotels Texel weigeren gitarist Di-Rect 24 CULTUUR SHOW 'Britney Spears staat voor altijd onder curatele' Opnames voor laatste reeks van populaire serie bijna klaar Over twee weken is het gedaan met Downton Abbey. Op de set in de Londense Ealing Studio lopen de emoties soms hoog op bij de opnames van de allerlaatste scènes. Show Entertainment Het fortuin van popzange res Britney Spears (33) wordt al 7,5 jaar beheerd door haar vader Jamie. Vol gens entertainmentwebsi- te TMZ blijft dat de rest van haar leven zo. De zan geres zou daar geen proble men mee hebben. Een bron heeft de redactie van TMZ verteld dat er voorlopig geen plannen zijn om aan de huidige si tuatie iets te veranderen. De rekeningen van Brit ney worden al sinds 2008 beheerd door haar vader. Het ging destijds niet goed met de zangeres, dus haar ouders stapten toen naar de rechter om haar onder curatele te stellen. Nu blijkt dat dit een hele goede beslissing was, schrijft TMZ. Toen Brit ney haar financiën nog zelf regelde, zou het een rommeltje zijn geweest. Intussen heeft ze wel wat meer vrijheid gekregen van haar vader en zijn team van advocaten en ad viseurs. Maar de financiën weer overdragen aan Brit ney zit er volgens TMZ niet in. Volgens de websi te vreest haar omgeving dat ze dan misschien weer afzakt. Spears brak op 16-jarige leeftijd door met de hit ...Baby one more time. Vol gens het tijdschrift Forbes staat ze in de Top 20 van rijkste vrouwen in de showbusiness. Haar ver mogen wordt geschat op ruim 100 miljoen dollar. Opgepoetste versie van 'De Tweeling' verschijnt op blu-ray De film De tweeling van regisseur Ben Sombo- gaart, in 2004 genomineerd voor een Oscar, wordt opnieuw uitgebracht. Hij verschijnt voor het eerst op blu-ray met opgepoetst haarscherp beeld en kristalhelder geluid. Het boek van Tessa de Loo en de film staan dit jaar weer extra in de belangstel ling omdat het zeventig jaar geleden is dat de Tweede Wereldoorlog ten einde kwam. In septem ber gaat er ook een musicalversie van De tweeling in première, met muziek van Ilse DeLange. Zangeres van grootste countryhit ooit 'Rose garden' overleden Zangeres Lynn Anderson is donderdagnacht in de Amerikaanse stad Nashvil le op 67-jarige leeftijd overleden. Anderson werd in 1970 wereldbe roemd met haar versie van het nummer (I never promised you a) Rose gar den, nog steeds een van de grootste countryhits ooit. Anderson won er een Grammy mee. In Neder land haalde ze er de twee de plaats in de Top 40 mee. Anderson overleed aan een hartstilstand. Ze geldt als een van de succesvolste Amerikaanse zangeressen uit de jaren zeventig. Ze bracht vele albums uit en scoorde wereldwijd hits, zoals Top of the world in 1973, waarmee The Carpen ters in hetzelfde jaar een pophit scoorden. Gitarist Frans van Zoest van Di-rect, ook bekend als Spi ke, hoeft zich niet meer te vertonen op Texel. Geen en kel hotel op het eiland zal hem nog een kamer toewijzen. De reden hiervoor is dusdanig gê nant dat de Haagse gitarist er met geen woord over rept. „In het verle den zijn er dingen gebeurd in hotelka mers, waarbij het een en ander is ge sneuveld", wil Spike erover kwijt. „Ik ben een keer door het bed van de bruidssuite van het Kurhaus in Sche- veningen heen gegaan. En dat was niet eens door seks!" Ironisch genoeg kruipt de muzi kant binnenkort in de rol van hotel gastheer voor het nieuwe tv-program- ma Hotel Di-rect, binnenkort te zien 'In het verleden zijn er dingen gebeurd in hotelkamers, waarbij het een en ander is gesneuveld' Frans van Zoest gitarist van Di-rect bij Avrotros om het 15-jarig jubileum van de band te vieren. „Dat op Texel heeft iets met The Deaf te maken, mijn andere bandje. Iets wat twee jaar geleden is voorge vallen." Er was volgens Spike echter nooit opzet in het spel. „Als je dingen gaat slopen om het slopen, dan ver veel je je. En ik raak niet zo snel ver veeld. Het is vaak domme pech, dat soort rock-'n-roll-romantiek. Als je met iets te veel mensen in een iets te kleine ruimte zit en er gaat iets te veel drank in, dan kan er wel eens ie mand door een bed heen gaan." e slaapkamer waar Maggie Smith zes sei zoenen lang haar rol als de vinnige en soms venijnige gravin Violet Crawley met verve vertolkte, is bijna ontmanteld. Enkele eenzame brok stukken van haar ledikant herinne ren aan de talloze scènes die in dit op vallend bescheiden kamertje zijn op genomen. Toen vorige week het laatste shot van Violet in de Londense Ealing Stu dio was opgenomen, kwam een groot deel van de filmploeg langs om per soonlijk afscheid te nemen van Smith, de levende acteerlegende die op 80-jarige leeftijd nog steeds volop werkt. „Iedereen had tranen in de ogen", zegt producent Liz Trubridge, die van meet af aan bij Downton Ab bey betrokken is. „Ook Maggie liet merken dat zij er moeite mee had. Ik zag dat ook zij tegen de tranen vocht. Terwijl zij toch in haar lange carrière alles al heeft meegemaakt." Verbazingwekkend zijn deze emo ties niet. Iedereen die al die tijd aan Downton Abbey heeft meegewerkt, koesterde het gevoel opgenomen te zijn in een tweede familie. Maar het einde is nabij. Over twee weken is de laatste scène opgenomen en gaat ie dereen zijns weegs. Opvolger De laatste loodjes wegen zwaar. Van het besef dat het moeilijk zal worden om met een opvolger te komen van een fenomenaal populaire serie als Downton Abbey, dat het wel en wee volgt van de aris tocratische familie Crawley en hun bedienden, is iedereen doordron gen. Toch is er nog één lichtpuntje. De mogelijkheid dat er nog een speel filmversie van Downton Abbey komt wordt serieus overwogen. „We zijn er nu over aan het nadenken, maar alles is nog pril", zegt Trubridge. „Julian Fellowes (de schrijver van de reeks, red) heeft wel enkele suggesties waar hij nu op broedt." De eventuele speelfilm zal moeten aansluiten op het einde van het zesde seizoen. Trubridge: „We gaan geen ge forceerde sprongen in de tijd maken. De zesde serie eindigt in 1925. Een in- teressante periode. Vrouwen worden meer geëmancipeerd en ook de wer kende klasse gaat zich meer roeren. Bovendien brokkelt het koninkrijk van de graaf en gravin van Grantham langzaam af. Zij kunnen zich een der gelijke staf met zoveel personeel niet meer permitteren. Het einde van hun tijdperk is nabij." In de Britse kranten wordt druk ge speculeerd wat er in het slotseizoen gaat gebeuren. Wie gaat er met wie trouwen? Zijn er sterfgevallen? Bij de bookmakers kunnen er zelfs wedden schappen op afgesloten worden. „Ik kan alleen maar zeggen dat er bruilof ten en begrafenissen in de serie voor komen", laat Trubridge na enig aan dringen weten. De gekte rond Downton Abbey kent zijn weerga niet. Fans worden in de meest tegenstrijdige kringen aan getroffen. Op het kantoor van de pro- ducente hangt een ingelijst bedank briefje van Michelle Obama, waarin de first lady zegt zeer genoten te heb ben van een van de Kerstmis-spe cials. The Rolling Stones schijnen Downton Abbey tijdens hun tournees te bekijken. „Maar een bedankbriefje van Mick Jagger hebben wij nog nooit ontvangen. Hij heeft nog twee weken de tijd voordat wij het kantoor sluiten." Emotionele reacties zijn er ook. Schrijver en bedenker Fellowes krijgt regelmatig verzoeken van mensen die terminaal ziek zijn en bang zijn om de afloop van Downton Abbey te mis sen. Of hij maar even de geheimen wil prijsgeven. Trubridge: „Het pro bleem is dat je nooit weet wie er achter zo'n brief zit. Het kan net zo goed een tabloid zijn." China Wel willigden de makers het verzoek in van een 10-ja- Cultuur POPMUZIEK Britney Spears krijgt financiële hulp. foto EPA FILM LYNN ANDERSON De laatste loodjes voor Downton Abbey door Crieteke Meerman door Ab Zagt Maggie Smith in Downton Abbey.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25