Topman Delta Lloyd treedt terug Omzet Heineken groeit dankzij nieuwe markten 1 Bij Selfridges is het nü al kerst ECONOMIE 23 Nederlandse industrie in lift Veertien jaar cel na Libor-fraude KERSTMAN MELDT ZICH HARTJE ZOMER IN HARTJE LONDEN AMSTERDAM. Financieel top man Emiel Roozen van verzekeraar Delta Lloyd treedt per direct terug. Ook de voorzitter van de raad van commissaris sen, Jean Frijns, gaat weg bij het concern. Afgelopen vrijdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak in een zaak tegen de door toezicht houder De Nederlandsche Bank (DNB) opgelegde boete en een aanwijzing tot heenzending van Roozen uiterlijk 1 januari 2016. De rechter bekrachtigde de boete, die wel iets werd verlaagd, en verklaar de het beroep van Delta Lloyd te gen het heenzenden van de finan cieel bestuurder gegrond. Wel moest DNB een nieuw besluit nemen over de bezwaren van Delta Lloyd tegen de heenzending van Roozen, die niet geschikt m'ff werd gevonden voor zijn functie. DNB wees er gisteren op dat de rechtbank 'nadrukkelijk de aanwijzing tot heenzending niet heeft vernietigd', maar ge schorst. 'In het belang van de ven nootschap' heeft Roozen nu ech ter besloten terug te treden. Com missaris Frijns vertrekt per 1 okto ber. „Ook ik trek mijn conclusies dat de rechter de beoordeling van de feiten zo anders heeft beoor- AMSTERDAM. Fleineken heeft in het eerste half jaar meer bier aan de man gebracht. In Europa was sprake van een teruglopen de bierafzet, maar dat werd meer dan goedgemaakt door stevige verkoopplussen in opko mende markten in Azië, Afrika, het Midden-Oosten en La- tijns-Amerika. In totaal werd 1 procent meer bier verkocht dan in dezelfde pe riode vorig jaar, de effecten van overnames niet meegerekend. Het ging bij elkaar om ruim 98 miljoen hectoliter, vergelijkbaar met meer dan 39 miljard vaasjes van 25 centiliter. Heineken deed vooral goede zaken in het premiumsegment, maakte de bierbrouwer gisteren bekend. Merken die sterke groei cijfers lieten zien waren Despera dos, Affligem en Sol Premium. Het bedrijf wist ook zijn markt aandeel te vergroten in onder meer Nederland en de Verenigde Staten. De dorst naar Heineken nam zoals verwacht in het tweede kwartaal wel iets minder sterk toe dan in de eerste drie maan den van het jaar. Vorig jaar wer den in het tweede kwartaal al erg veel bierflesjes, glazen en blikjes van Heineken verkocht vanwege het wereldkampioen schap voetbal. Dat de verkopen in Europa nu wat tegenvallen heeft volgens Heineken onder meer te maken met de economische onzeker heid in Griekenland en Rusland. Heineken zag zijn omzet in het eerste halfjaar met 6,7 pro cent toenemen tot 9,9 miljard eu ro. Het concern profiteerde daar bij ook sterk van gunstige wissel- koerseffecten. De brouwer boek te naar eigen zeggen 'solide resul taten', in lijn met de eigen ver wachtingen. De operationele winst nam met 6,5 procent toe tot ruim 1,5 miljard euro. Netto hield het bedrijf 19 procent meer over. Dat komt neer op een winst van 915 miljoen euro. Hei neken rekent erop ook komende maanden meer bier te verkopen dan een jaar geleden. Het bedrijf heeft onder meer hoge verwach tingen van de markten in Viet nam en Ethiopië. De activiteit in de Nederlandse in dustrie is in juli opnieuw stevig gegroeid. Daarbij steeg de produc tie in het sterkste tempo in negen tien maanden, maakte de Neder landse Vereniging van Inkoopma nagers (Nevi) bekend. De inkoop- managersindex, die de bedrijvig heid weerspiegelt, stabiliseerde vorige maand nagenoeg op 56. Een stand boven 50 duidt op groei, daaronder op krimp. De aanhoudende groei was behalve aan de toename van de productie te danken aan de orders voor de export, die ook in het sterkste tempo in bijna twee jaar stegen. Ook de totale hoeveelheid orders nam opnieuw aanzienlijk toe. deeld dan de raad van commissa rissen en stel mijn positie als voor zitter ter beschikking", zei hij. Del ta Lloyd gaat zijn aandeelhouders bijeenroepen om de vacatures op nieuw te vullen. In de tussentijd wordt de portefeuille van Roozen tijdelijk verdeeld onder de leden van de raad van bestuur, die ver der nog bestaat uit topman Hans van der Noordaa, risicodirecteur Annemarie Mijer en bestuursle den Ingrid de Graaf en Onno Ver stegen. DNB liet eind vorig jaar weten dat Delta Lloyd een boete moest betalen, omdat de verzeke raar misbruik zou hebben ge maakt van voorkennis over de aan passing van de rekenrente in 2012. Voormalig handelaar Tom Hayes van UBS en Citigroup is gisteren in Londen schuldig verklaard aan het manipuleren van het interban- caire rentetarief Libor. Hij kreeg een gevangenisstraf opgelegd van 14 jaar. Hayes is de eerste persoon die is veroordeeld vanwege de fraude. De misstanden met het in ternationaal veelgebruikte renteta rief Libor kwamen vorig jaar aan het licht. Handelaren van grote in ternationale banken bleken onge oorloofde afspraken te hebben ge maakt om het tarief in hun voor deel te manipuleren. Verschillen de banken hebben schikkingen getroffen met autoriteiten in de zaak. DINSDAG 4 AUGUSTUS 2015 urnrn mtmvrrmi Selfridges. Met nog 142 dagen te gaan, is Selfridges het eerste warenhuis dat zijn kerstafdeling heeft geopend. foto Leon Neal/AFP LONDEN. Terwijl de stranden gisteren vol lagen, werd aan de overzijde van het Kanaal de Kerstman al gesigna leerd. Dat gebeurde in hartje Londen bij het warenhuis foto Koen van Weel/ANP ZOETERMEER 13,9 De Nederlandse autoverkopen krabbelden afgelopen maand wat verder uit het dal. Dealers leverden 13,9 procent meer nieuwe personenwagens af, vergeleken met een jaar eerder. In totaal rolden in juli 33.913 auto's de showrooms uit. LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24