Ambulance rijdt vaker Stormloop op zeevonkvrij Zeeland Vakantie bron van irritatie op het werk Saudische koning pikt Frans strand in Droog en zonnig: ideaal weer voor de tarweoogst Tientallen mensen tijdelijk dakloos na ongeluk met brugdeel Als door een wonder heeft het omvallen van twee bouwkranen en een brugdeel in Alphen geen mensenlevens geëist. In Hart Ziel Tien dagen zonder suiker is moeilijker dan je denkt ALPHEN AAN DEN RIJN. Geen do den, slechts een gewonde. Dat is de wonderbaarlijke uitkomst van het verpletterende ongeluk in Al phen aan den Rijn, waarbij twee bouwkranen en een brugdeel voor een enorme puinhoop zorgden. De gelukkige uitkomst was mede te danken aan het heldhaftige op treden van de bewoners, onder wie winkelmedewerker Joey. Wezenloos staart Joey Lenting van Used Products in de Hooft- straat van Alphen aan den Rijn naar wat er over is van de winkel. Eerst geeft hij twee agenten nog kort antwoord op hun vragen. Daarna barst hij in tranen uit. Joey beseft hoeveel geluk hij heeft gehad. En hoe belangrijk het was dat hij een klant letterlijk de win kel uit trok. De hele dag heeft Lenting al een angstig voorgevoel. De winkel zit er nog maar een paar jaar. „Dat enorme gevaarte op het water, ik vertrouw het voor geen meter", zegt hij eerder op de dag tegen Na- tascha van Rijn (44), eigenares van het winkelpand. „Het is te krap. Als die kranen omvallen, lig gen wij er allemaal onder." Om zeven minuten over vier hoort Joey een onheilspellend ge luid. Een knal, daarna gerommel. Hij bedenkt zich geen moment en schreeuwt door de winkel dat ie dereen weg moet. Samen met een klant rent hij naar buiten. Met een enorm geraas storten het brugdeel en een kraan op het pand. Alles wordt verpletterd. Eén klant is te laat en verdwijnt onder het puin. „Hij leeft nog, er is con tact", zegt Natascha. Ze kijkt toe hoe hulpdiensten proberen om de klant te bevrijden. Dat lukt in de loop van de avond. VLISSINGEN. Ambulances maken in Zeeland steeds meer ritten. Al vijftien jaar is sprake van een stij gende lijn. Vorig jaar groeide het aantal ritten met ruim 11 procent tot 36.606; dit is bijna één ambu- lancerit op elke tien Zeeuwen. Met name het aantal spoedei sende ritten neemt sterk toe. In minder dan de helft van de geval len wordt ook daadwerkelijk een patiënt voor verdere behandeling meegenomen. Ruim een derde van de spoedmelding blijkt loos. De stijging van het aantal ambu- lanceritten is een landelijk ver schijnsel. Ambulancezorg Nederland spreekt nu van één miljoen ritten per jaar. In 2008 waren dat er nog maar 660.000. Op verschillende plekken op de A58, N57 en N59 liep het verkeer vast. Met name op de N57 van Rotterdam naar de Brouwersdam stonden auto's bumper aan bum per; op het hoogtepunt over een lengte van 12 kilometer. „Het zou hoe dan ook druk zijn geweest in Zeeland, door de bouwvak, de vakantie en het mooie weer", zegt Erwin de Hart van de ANWB verkeersinforma tie. „Maar door het advies om niet de zee in te gaan bij Scheven- ingen en Wassenaar, vermoeden we dat extra mensen naar Zee land zijn gereden. Wetenschappe lijk is het niet vast te stellen." PAGINA 8 en 9 ZEELAND 1 PAGINA 10 en 11 Een paar (onweers)buien www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 4 augustus 2015 257e jaargang nr. 181 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 De val van de twee bouwkranen zorgde voor een enorme ravage in de nabijheid van de te renoveren brug over de Oude Rijn in Alphen aan den Rijn. foto Michel van Bergen Verpletterend ongeluk Alphen door Raymond Boere, Peter Winterman en Ruud Witte O pagina 2 tot en met 5: Alles wat ik heb ligt in dat huis; Zo'n kraan hoort op het land, niet op een ponton Zeeland 2 en 3: Commentaar: Het is geel en staat nooit stil door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Kilometerslange files stonden er gisteren op de Zeeuw se wegen. Veel strandgasten we ken volgens de ANWB uit naar de zeevonkvrije Zeeuwse kust. O pagina 8 en 9: Zeevonk is voor horeca wel schadelijk 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1