Problemen stapelen zich op voor truckers bddyfriiïifj.nj d NIEUWS 9 Cameron en president Hollande hierover in contact zijn, maar dat is lang niet genoeg." Arie van Triest (59), directeur Van Triest Transport kampt juist met de blokkades van de Franse boeren. „Eén van onze wagens is afgelopen week op weg naar Ver dun slachtoffer geworden van Franse boeren. Ze beklommen on ze truck en lieten 600 kg weicon centraat weglopen. Hoewel een re latiefkleine hoeveelheid, de totale lading bedroeg ruim 25 ton, is daarbij het officiële zegel verbro ken. De kans is aanzienlijk dat we de lading niet mogen afleveren." Directeur van het Rotterdamse Nickoot, Henne Koot, kampt met de problematiek van de Eurotun nel én met de vluchtelingen bij Calais. „Eén van mijn vracht wagens met kalfsvlees is door dertig boeren bruut leeggehaald bij een blok kade in Villefranche, de schade bedraagt zeker 16.000 tot r8.ooo euro. Daar naast hebben onze 32 auto's dankzij alle vertragingen samen 14 dagen stilgestaan, wat ook ze ker tussen 20.000 en 30.000 euro kost." Via Transport en Logistiek Ne derland (TLN) nam hij een Franse advocaat in de arm. „Ik wil kijken 'Eén van mijn vrachtwagens met kalfsvlees is door dertig boeren leeggehaald of we die schade kunnen verha len. Ook zijn we met de verzeke ring in de slag. Die zegt dat het molest is, een calamiteit die ze niet hoeven te vergoeden. Ik stel dat het ordinaire diefstal is: onze wagens zijn klemgereden, de slo ten eraf gehaald en leeggehaald." Het is voor Koot, die sinds 2982 in de transportsector werkzaam is, de tweede keer dat hij getrof fen is. „Een jaar of vijftien terug is er ook eens één van mijn trucks leeggehaald tijdens Franse boeren acties. Pas jaren later heb ik die schade toen teruggekregen van de Franse overheid." De ene vrachtwagenchauffeur wordt vooral getroffen door de problematiek met vluchtelingen bij Calais, de ander door de stakin gen van Franse en Belgische boe ren en een derde door allebei. Ton Bakker, planner van Boom Trans port uit Venray: „De situatie kost ons kapitalen." Vrijwel iedere dag wordt hij getroffen door inciden ten in en bij de Kanaaltun nel. „De wachttijden lopen enorm op. We proberen nu uit te wijken naar de boot in Calais en via Hoek van Holland. De overtocht met de boot kost een nacht en via de Ka naaltunnel maar een uur en een kwartier." Het kost volgens de planner ro tot 30 uur extra om weer terug te komen. Bovendien krijgen zijn chauf feurs te maken met geweld. „De Kanaaltunnel wordt iedere dag be stormd door honderden vluchte lingen. De politie plukt ze tussen de trailers, onder de spoiler, over al vandaan. Gelukkig hebben wij speciale sloten op onze auto's, ze komen daardoor onze trucks niet in." De chauffeurs filmen de situa tie en wisselen de beelden met el kaar uit zodat collega's precies we ten wat hen te wachten staat. „Via de boordcomputer houden wij hen ook continu op de hoogte van de laatste ontwikkelingen", ver volgt Bakker. Hoe hoog de schade is? „Tien duizenden euro's is nog een voor zichtige schatting." Behalve dat vracht vertraagd raakt, levert het volgens Bakker ook problemen met de arbeidstijden op. „Onze chauffeurs verdienen ook rust en mogen niet meteen opnieuw de weg op." Bakker hoopt dat Europa snel in actie komt. „Dit is geen probleem van alleen Engeland en Frankrijk. Het is goed dat premier J-aB Barcelona en omgeving Istrië Opatija MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 door Marcia Nieuwenhuis en David Bremmer Henne Koot transportondernemer ROTTERDAM. Nederlandse transpor teurs zitten met hun handen in het haar. Dagelijks zijn er incidenten met vluchtelingen bij Calais, wacht tijden lopen enorm op en uitwijk mogelijkheden zijn er amper. Het is ook nog maar de vraag of de schade kan worden verhaald. v.a. slechts 8 dagen Wenen en Omgeving Vertrekdata: 31 aug IA, 28 sept/5,17 okt Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier en Mont Blanc Express Vertrekdata: 21 sept/5,17, 26 okt/9jan 6feb 5 mrt 8/10 dagen Vertrekdata: 17,31 aug 14, 28 sept 17 okt 8/10 dagen Toscane, Umbrië en Rome Vertrekdata: 3,17,31 aug /IA sept5,17 okt 8/10 dagen Vertrekdata: 17,2A, 31 aug/21, 28sept/5.12,17 okt If A Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9