Kramer beticht speel-o-theek in Kapelle van stemmingmakerij Eerste outdoor-editie van Goes' kunst- en muziekfestival BEVELANDEN en THOLEN 19 Lang gekoesterde wens gaat in vervulling met eerste buiteneditie van cultureel festival. groot atelier omgevormde voorma lige gemeentehuis in 's-Heer Arendskerke is deze weken het epicentrum van de vooorbereidin- gen voor de eerste Funfest Out door. Tot nu toe vond het culturele evenement, dat in 2007 ontstond als verjaardagsfeest van organisa tor en decoratieschilder Barre Ver- kerke, altijd plaats in Podium 't Beest in zijn woonplaats Goes. Op 19 september vormt de Kunstwei aan de Perponcherpolderweg in Wolphaartsdijk het decor voor de buiteneditie van het kunst- en muziekfestival. De wens om letterlijk de wei in te gaan leefde al veel langer bij de stichting. Twee jaar geleden wa ren de voorbereidingen ook al in een vergevorderd stadium (als on derdeel van het Goese themajaar), maar toen kwam het financieel niet rond. „Nu zetten we iets kleinschaliger in, we mikken op zes- a zevenhonderd bezoekers", zegt Verkerke. Voor het festival nog altijd een grote stap voor waarts, aangezien 't Beest voor de helft plek heeft. Net als de anders heeft ook Fun Fest Outdoor een thema; dit keer is dat trash oftewel afval. Het vormt de basis voor het decor en alle kunst op het festival. Op het eerste gezicht allerhande troep krijgt in het atelier een tweede le ven als decorstuk in de vorm van onder meer een poppetje, hond en boom. Zakken vol met honder den plastic flessen worden straks een enorme verlichte octopus, ver klapt Verkerke. „Ik vind het be langrijk dat mensen zich bewust worden van wat er allemaal wordt weggegooid", zegt hij. Met nog anderhalve maand te gaan moet er nog een hoop werk Ik vind het belangrijk dat mensen zich bewust worden van wat er allemaal wordt weggegooid' worden verzet. Bij een buitenfesti val komt veel meer voorbereiding kijken, merken bestuursleden Chantal Peereboom en Simone Rentmeester. „Het is een weide, dus een bar en een podium moet je regelen. In 't Beest is dat er al", zegt Rentmeester. Het weer is daarnaast een onzeker factor. „Maar we hebben wel meer ruim te voor het decor", noemt Peere boom een voordeel. En dat belooft een spektakelstuk te worden; een wandschildering van dertig meter breed die tijdens het festival als een panorama zal worden geëxpo seerd. Hulp in het atelier of op lo catie in de Kunstwei is welkom. Houtekamer zei zaterdag in de ze krant te vrezen dat de speel-o-theek weg moet uit Dicwaele ten faveure van het mu seum, dat in hetzelfde gebouw huist. Het museum zou de ruim te van De Schatkist graag als de pot willen gebruiken. De opslag is nu nog in De Basis, een ander gebouw. De gemeente wil dat af stoten. De speel-o-theek ziet het idee niet zitten, maar Houteka mer denkt dat Kramer 'meer macht heeft dan wij'. „Als voor malig burgemeester heeft hij nog veel lijntjes lopen binnen de ge meente", aldus Houtekamer za terdag. Dat is Kramer in het ver keerde keelgat geschoten. „U gaat Volgens Siebe Kramer suggereert de speel-o-theek onterecht dat hij veel lijntjes heeft lopen binnen de gemeente. op een persoonlijke toer en sugge reert iets dat absoluut niet aan de orde is", schrijft hij in een e-mail aan de speel-o-theek die ook naar de media is verzonden. „Hiermee wordt stemming ge maakt alsof het museum en ik in het bijzonder iets tegen de speel-o-theek zouden hebben hetgeen pertinent onjuist is." Dat het depot naar de ruimte van de speel-o-theek verhuist, vindt Kramer overigens een goe de optie. „Museumbezoekers kun nen dan ook het depot bekijken, wat nu niet het geval is." Het be stuurslid noemt zelf het leeg staande Trinnety als alternatief voor de speel-o-theek. Op vakantie met het héle gezin op Pare Emslandermeer in een bungalow! normaal €189, MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 FunFest kan eindelijk de wei in door Luc Oggel 'S-HEER ARENDSKERKE. Het tot Bestuursleden en vrijwilligers werken aan het decor voor FunFest Outdoor, foto's Johan van der Heijden Barre Verkerke, organisator FunFest Outdoor, zaterdag 19 septem ber 14.00-02.00 uur. Entree 15,- kin deren tot en met 12 jaar gratis. Voor verkoop 12,50,- Earlybirdtickets (250 stuks) 10,- bij The Tube in Goes.Meer info: www.funfest.nu Een robot en een hond, compleet vervaardigd van afval, afgedankte appara ten en restmaterialen. door Luc Oggel KAPELLE. Bestuurslid Siebe Kra mer van het Fruitteeltmuseum in Kapelle beticht Annet Houteka mer van speel-o-theek De Schat kist in datzelfde dorp van stem mingmakerij in de discussie rond om de huisvesting van beide orga nisaties. Keuze uit een midweek of weekend 6-persoonsbungalow Voor nog geen €20,-p.p. nU €119.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63