Martens is een frustratie armer na gelijkmaker Moeder en dochter Van Strien boeken zege Nuytinck geeft zilveren plaats net uit handen atmm Ruiter uit Baarland magistraal 14 SPORT De Vos blijft Bekink nipt voor en wint Post ook top in België Een overwinning met een gouden randje, noemt springruiter Jil Buijze zijn zege op Jumpin' De Weel. Via 6-2 6-3 is het inmiddels 3-3 in de tweestrijd. Daarbij had hij wel het voordeel dat Alliet nog maar kort daarvoor ook de 3-fina- le had moeten spelen. Hierin ver loor de Terneuzenaar in drie sets van de 15-jarige Julian Prins uit Ba- vel, die net iets vaster bleek. Jeroen Alliet, die zestien kilo is af gevallen, ziet er flink afgetraind uit, maar dat kon niet verhinderen dat de vermoeidheid hem parten ging spelen. Daardoor maakte hij te veel onnodige fouten. „Het is een zware toernooi- week geweest en natuurlijk zat de 3-finale nog in de benen. Mijn eni ge kans tegen Ruud was om de ral- Na drie verloren finales op het Vliegende Hollander toernooi is het nu eindelijk raak voor Ruud Martens. ly's zo kort mogelijk te houden. Pakken wat ik kon pakken. Tegen hem moest ik echter elk punt vier, vijf keer maken", aldus Alliet. Ondanks de eindzege was Mar tens niet helemaal tevreden. „Mijn slagen hadden wel wat be ter gekund. Maar na drie verloren finales in Terneuzen ben ik blij dat ik eindelijk het Vliegende Hol lander toernooi eens heb kunnen winnen." Plaatselijke favoriet Wout Ko lijn was dicht bij de eindzege in de 6-klasse. Dit betreft een catego rie waarin de winnaar vijfhon derd euro toucheert. Uiteindelijk ging Loek Nijsten van de studen tentennisvereniging Ludica echter met de hoofdprijs aan de haal: 4-6 6-16-4. Cruciaal was dat de 24-jarige Groninger bij 4-4 in de derde set zijn service behield ondanks een vijftal breakpoints tegen. „Na Sas van Gent verlies ik in Terneuzen de tweede finale op rij. Nijsten speelde erg degelijk. In de eerste set kon ik nog wel het verschil ma ken door wat meer door te slaan, maar daarna niet meer verklaar de Wout Kolijn. In de mixed 3-finale, de aller laatste partij van het toernooi, her pakten wedstrijdleidster Karlijn Agten en Jurran Schut zich tegen het favoriete koppel Björn Klaassen/Sofie Rosalien Deen: 6-7 7-5 6-2. Samen met Michiel Harm- sen won Klaassen wel het man- nendubbel 3. In de sterkste mixedfinale klop ten Severine de Windt en Gino Dhont met 6-4 7-6 Nicole Zegers van TV Biervliet en Bert van Sab- ben van het Middelburgse MLTC. Dropshotspecialist Dhont en zijn mixedpartner bleken wat vaster dan hun opponenten. In de mannen-A-fmale ver sloeg het als eerste geplaatste duo Koen van Trier/Ard Wiersum in drie sets Erwin de Smet en Ard Jan Verpaalen: 6-2 6-7 6-2. Laatst genoemden hadden in de halve eindstrijd de beoogde finalisten Luc en Walter Hamers na een zwa re strijd bedwongen: 5-7 6-2 6-2. In Sint-Jansteen gaat het 34e De Kroon Open Smashtoernooi van start. Op de eerste wedstrijd dag nemen Daniel Audenaerdt en Duncan Blackman het op tegen Bram Donze en Pieter Voorbrood. De overige duo's in deze categorie zijn Fred van Cauteren/Patrick Vervaet en Marcel Groffen/Ron- nie de Langen. In de mixed-4 zijn Claire van Damme en Bram Don- ze de favorieten. Patrick de Vos heeft zater dag de Sabbingeloop op zijn naam geschreven. De atleet uit Kattendijke bleef Goesenaar Michel Bekink nipt voor in de omgeving rond Oud-Sabbinge. Jan kees Koole, die een thuis wedstrijd liep, werd derde. Bij de vrouwen was Bouk- je Doedee uit Driewegen het snelste. Het was de eer ste keer dat de Sabbinge loop op het programma stond. Er werd bewust voor 1 augustus gekozen, omdat dan de 'Dag van 't Ouweland' gevierd wordt. Sander Post verkeert mo menteel in een uitsteken- ende vorm. De Terneuzen- se hardloper rijgt nu ook in Belgische wedstrijden de overwinningen aan el kaar. Zaterdag won Post de Kat- teloop over ruim dertien ki lometer tijdens de achtste Kermisjogging in de wijk De Katte in Zelzate. Zijn tijd was 48.07. Bij de vrou wen presteerde Sabine Vas- seur uit Axel eveneens uit stekend met een tweede plaats in 1.02.46. Sport Kort NISSE. Springruiter Jil Buijze en de merrie Exclusieve Lady ver keerden zaterdag op Jumpin' De Weel in absolute topvorm. De combinatie uit Baarland schreef op magistrale wijze de finale van de klasse M op haar naam. Yenti Tops voerde in de barra ge de spanning al meteen naar het hoogtepunt. De amazone uit Veldhoven liep met de merrie Za- mara in 34,15 seconden naar de fi- Jil Buijze moest al als tweede in de ring. Dit weerhield hem er niet van een niet te kloppen tijd te rijden. nish. Jil Buijze moest als tweede in de ring. De stilist uit Baarland stuurde de met veel vermogen en techniek van de bodem ket sende merrie Exclusive Lady in 33,02 seconden over het par koers. Naar later bleek gooide de combinatie hiermee de deur voor de achtervolgers in het slot. Met het mes tussen de tanden ging Arnold Boerekamps, vier jaar geleden winnaar van de Gro te Prijs, met de schimmelmerrie Cést Ca op jacht naar de zege. Maar de prijsvechter uit Hees- wijk-Dinther kwam niet verder dan de derde stek (33,96). Malion de Vries leek het Zeeuwse feest nog te verstoren. Op de rug van de merrie Dollar Girl vloog de lichtgewicht uit Leende als een raket over het parkoers. Maar de combinatie kwam dertienhon derdsten seconde tekort voor de zege. „Winnen is altijd leuk, maar dit is voor mij toch een overwin ning met een gouden randje", vertelde de zichtbaar tevreden Buijze. „De tricky lijntjes maak ten het parkoers best selectief. Er werden overal fouten gemaakt. Maar in de barrage ben ik er vol voor gegaan. Exclusive gaf mij in het basisparkoers al het gevoel dat het kon. Ik kan haar goed vooruit rijden, ze maakt veel me ters en blijft toch voorzichtig. En ze liet zien dat ze ook nog snel kan zijn. Dat is een teken dat het een goed paard is, waar je zuinig op moet zijn." In de klasse L streden zestien combinaties in de barrage. Met een vlekloze rit in 33,60 secon den zetten de voor de Schouwse Ruiters uitkomende Nina Knape uit Ouddorp en de merrie Vonia de toon. Naar later bleek goed voor de zevende stek. Yvonne Ja- kobsen uit Arnemuiden eindig de met de schimmelruin For Ami als beste Zeeuwse op de tiende plaats (35,58). De overwin ning ging naar Monique Evers uit Nederweert met de schim melruin K42 (30,86). „For Ami moet nog sterker worden", aldus Jakobsen. Nu is hij nog wat slap. Maar wat wil je. Hij is pas vijf en omdat hij zo groot is, reed de vorige eigenaar geen wedstrijden. Maar ik heb het gevoel dat dit het beste paard is dat ik ooit gereden heb." Nuytinck, afkomstig uit Wol- phaartsdijk, meldde zich vrijdag uit voorzorg nog af voor de finale van het verspringen. Hij zat met een lichte bil- en rugblessure. Een dag later kwam hij bij het hordelopen desondanks goed voor de dag. Achter de ongenaak bare Jesper Arts (51,48 seconden) leek hij tweede te gaan worden. Maar Nick Smidt (52,88) ging Ste ven Nuytinck (53,10) nog na de laatste horde voorbij. Middelburger Erwin Harmes kwam gisteren ruimschoots te kort voor een medaille. Op de 5000 meter werd hij elfde in 14.54,82 minuten. Winnaar Den nis Licht was bijna 32 tellen snel ler. Kristin Baas, lid van het Zierik- zeese Delta Sport, werd op de 110 meter horden in de halve finales uitgeschakeld. Haar tijd was 15,73 seconden. Lokale favoriet Wout Kolijn in actie in de 6-finale, een 500 euro-categorie, die hij in drie sets verloor van Loek Nijsten. foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde TERNEUZEN. „In onze onderlinge duels is het 3-2 voor Jeroen Alliet. Vandaag is het mijn beurt", aldus Ruud Martens, net voor aanvang van de 2-finale van het Vliegende Hollander toernooi in Terneuzen. Martens hield woord. door Henk van de Voorde BIERVLIET. In het Rabo Open Ha ring toernooi van tennisvereniging Biervliet verrasten moeder en doch ter Petra en Laure van Strien in de A-finale met twee keer 6-2 Nico- lien van Bezu en Gonny Mullaert. OUD-SABBINGE ZELZATE NEASTVED Milan Vader vijfde Mountainbiker Milan Vader (foto) is in het Deense Neast- ved vijfde geworden tijdens een wedstrijd voor de SR Suntour. De Middelburger had pech bij de start en kon mede daardoor geen po diumplek veroveren. Toch was Vader tevreden met zijn resultaat. „Goed werk van mijn ploeggenoten en coach", aldus de mountainbi ker na de finish. ROOSENDAAL Wolfert pakt toernooizege Tennisster Mandy Wolfert (foto) uit Sluiskil heeft het nationale ranglijsttoernooi van TV Roosendaal op haar naam geschreven. In de fina le versloeg de Zeeuwse Lian- ne de Jong met 6-3 7-5. Ber- nice van de Velde uit Kapelle is in Roosendaal tweede ge worden in de vrouwen-1In de finale verloor ze met 6-2 6-2 van Kelly Versteeg. Buijze en Exclusive in topvorm door Lucien Roelandt door Roeland van Vliet AMSTERDAM. Voor het tweede jaar op rij pakte Steven Nuytinck tijdens het Nederlands kampioen schap atletiek een bronzen me daille op de 400 meter horden. In het Olympisch Stadion van Am sterdam lag hij op koers voor de tweede plaats, maar op het laat ste rechte stuk werd hij nog inge haald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59