Zeeuwse hoofdklasser scoort 21 keer in twee duels 12 SPORT Vlucht met Matthijs Eversdijk krijgt geen zegen van peloton Nipt verlies Zeelandia M. Van Anrooij op podium Bruse Boys onderuit in oefenduel De nieuwelingen Rahim Abdul en Renzo Roemeratoe doen van zich spreken bij Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. Matthijs Eversdijk staat in de Ronde van Portugal staat na vier etappes op de 89e plaats. De wiel renner, afkomstig uit Wilhelmi- nadorp, eindigde gisteren als 93e in de vierde etappe en klom daar door vijf plaatsen in het alge meen klassement. Zaterdag, in de derde etappe, zat Eversdijk nog mee in de kop groep van negen renners, maar werd teruggehaald omdat er een te goed geklasseerde coureur bij zat. De Ronde van Portugal fi nisht op 9 augustus. Antwan Tolhoek heeft geen rol van betekenis kunnen spelen in de Tour Alsace. De wielrenner uit Yerseke, die onlangs een sta geperiode bij ProTour-team Tin- koff-Saxo afdwong, eindigde als 61e in de Franse rittenkoers. Daarmee was hij de vijfde Neder lander. Gisteren, tijdens de laat ste etappe van de koers, werd de Zeeuw 36e. Davy Gunst, eveneens uit Yerse ke, ging ook van start in de Tour Alsace. Hij viel echter eerder de ze week al uit. Zondag-eersteklasser Zeelandia Middelburg moest zaterdag in een oefenwedstrijd zijn meerde re erkennen in SK Sint Niklaas. De Belgische derdeklasser won met 3-2 op het kunstgras. De ploegen maakten er een leu ke wedstrijd af. Sint Niklaas kwam op een 2-o-voorsprong, waarna Daniel Wissel iets terug deed. Kort daarna werd de mar ge weer twee doelpunten. Jar- reau Manuhuwa bepaalde uit een strafschop de eindstand op 2-3. Vorige week moest Zeelandia Middelburg zijn meerdere erken nen in de beloftes van Lierse SK: 10-2. Shirin van Anrooij is bij de Jeugd- tour in Assen, een internationale wedstrijd, op de derde plaats geëindigd. De wielrenster uit Ka- pelle kwam uit in categorie 5 en eindigde zaterdag in de laatste rit (19,5 kilometer) als tiende. Daphne Mesu uit Middelburg werd bij de nieuwelingen negen de. In de slotetappe eindigde ze keurig in het peloton, waardoor ze haar negende positie in het al gemeen klassement consolideer de. In categorie 6 eindigde Jurgen Mesu (Middelburg) als vijftiende in het algemeen klassement. Er stonden bij de Jeugdtour 700 renners aan het vertrek. Vijfde plaats De Heide op WK wielrennen Lisette de Heide is zaterdag bij de we reldkampioenschap aangepast wegwiel- rennen in het Zwit serse Nottwil vijfde geworden in de weg wedstrijd. De Goese tri-cyclist kwam uit in de cate gorie T2 en moest 28 kilometer afleggen. De overwinning ging naar de Ameri kaanse Jill Walsh, in 58.52 minuten. De Heide werd vori ge week in de tijdrit ook vijfde. Moerman vroeg klaar bij European Cup Judoka Mauk Moer man is gisteren in Berlijn tijdens de Eu ropean Cup voor ju nioren snel uitge schakeld. In de klas se -81 kilo verloor de achttienjarige Goese- naar meteen in de eerste ronde van de Brit Stuart McWatt, de nummer negen van de wereldrang lijst. Vervolgens ging de Bevelander, die zelf buiten de top honderd staat, in de herkansingen ook meteen onderuit. Poleij houdt huis in België en Frankrijk Arjan Poleij heeft een buitengewoon succesvol weekend achter de rug. Zater dag kwam de 14-jari- ge wielrenner uit Kruiningen solo als eerste over de finish in het Belgische Egem. Hij had een voorsprong van 41 se conden op zijn ach tervolgers. En een dag later was het weer raak. Ditmaal in het Franse Valog- nes, waar hij het tota le peloton dubbelde en solo finishte. KARAKTERISTIEK ook zo'n dikke plus. De van Sparta overgekomen verdediger is één brok graniet en bestreek zater dag negentig minuten lang, onver moeibaar, de hele rechterflank. Ze ker nu Fabian Wilson vanwege een blessure nog enkele maanden uit de roulatie is, is Roemeratoe een welkome aanvulling. Pennings liet zijn ploeg, waar Kyle Doesburg en Lionel Fitsch af wezig waren, bewust zeer aanval lend spelen in 'de dubbel' met de Zeeuwse regioselecties. Dat zorg de voor veel goals vóór, maar door de vrijkomende ruimte in de om schakeling ook voor drie tegen- goals. „De verdedigers moeten ook onder druk spelen", verduide lijkte Pennings. Twee wedstrijden, 21 goals voor, 3 tegen. Hoek beleef de een lekkere start van de voorbereiding. De 12-2-overwinning vrijdagavond op de West-Zeeuws-Vlaamse selectie werd een dag later gevolgd door een 9-1-zege op de Reimerswaal selectie. „Ik had niet gedacht dat we vandaag zo voor de dag zou den komen", zei trainer Ruud Pen nings in Yerseke. Zijn manschappen hadden een pittige openingsweek achter de rug met drie trainingen en twee wedstrijden. „Het doel van deze week was dat de spelers elkaar op communicatief gebied leerden vin den. Ze hebben allemaal hun ei gen kwaliteiten en die moeten ze van elkaar leren kennen. Wie kan ik in de diepte aanspelen, wie in de voeten, zulke dingen." Pennings constateerde tevre den dat dat proces vlot verloopt. „Ik ben niet echt verrast door wat ik gezien heb. Veel spelers kende ik natuurlijk al en mijn beeld van de nieuwelingen klopte ook wel. In deze korte tijd heb ik een golf van informatie gekregen en is er meteen ook al zo veel duidelijk ge worden. Ja, ik zou al bijna aan een basisformatie kunnen werken." Duidelijk is bijvoorbeeld dat Ra him Abdul (23 jaar) aanvallend een dikke plus is. De van Chabab overgekomen spits is snel, balvast en -vaardig. En hij kan scoren. Zo wel vrijdag als zaterdag opende hij de score. In de twee duels scoorde hij vier keer. Zaterdag was zijn derde (Hoeks zevende) goal van grote schoonheid; een streep met links van buiten het straf schopgebied. Renzo Roemeratoe (20 jaar) is SÉLESTAT MIDDELBURG ASSEN NOTTWIL BERLIJN EGEM/VALOGNES BRUINISSE. Bruse Boys heeft de tweede wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen verloren. De zaterdag-eersteklasser ging op eigen veld met 3-1 onderuit tegen tweedeklasser Strijen. Bruse Boys mocht het spel maken en Strijen loerde op de counter. Voor Bru se Boys maakte Martijn Backx de enige treffer, foto Dirk-Jan Gjeltema UITSLAGEN WIELRENNEN Ronde van Burgh-Haamstede. Wedstrijd over 80 kilometer. Gemiddelde snelheid: 44,853 km per uur. 1. Paul Moerland (Fijnaart), 2. Arno Klein- jan (Gouda), 3. Dante de Ruysscher (Oost burg), 4. Koen van de Klundert (Woensd- recht), 5. Sjors Flandgraaf (Leiden), 6. Bart Buijk (Flardinxveld-Giessendam), 7. Bart Vendrig (Maurik), 8. Ramon Vleugel (Kapel- Ie), 9. Emiel de Greef (Bleisweik), 10. Mi chel Stroosnijder (Hansweert), 11. Randy Sint Nicolaas (Dordrecht), 12. Lieven Anthonise (Dordrecht), 13. David Leeuw (Rhoon), 14. Pim van de Klundert (Woens- drecht), 15. Witten Anthonise (dordrecht), 18. Dimitri Mulder (Heinkenszand), 19. Bobby Balk (Arnemuiden), 21. Peter de Winter (Wolphaartsdijk), 23. Michaël de Jong (Goes), 25. Roy Gijzel ('s-Heer Arends- kerke), 28. Nathan Traas (Heinkenszand), 29. Kay van Berlo (Renesse). Er waren 43 vertrekkers. Assen. Jeugdtour. Categorie 6: 36. Casper Vos, 39. Lisanne de Munnik. Categorie 7: 64. Fabian van Hekke. Nieuwelingen: 44. Jochem Kerckae- rt, 66. Pepijn Hillemans, 76 jarmo Visser en Paul Moerland viert zijn zege in Burgh-Haamstede. Arno Kleinjan (rechts) en Dante de Ruysscher (links) zien het lachend aan. foto Dirk-Jan Gjeltema 104 Nick de Munnik. Hoek leert communiceren Reimerswaal selectie-Hoek 1 -9 (1-2). 14. Rahim Abdul 0-1,42. Ra him Abdul 0-2, 44. Elco Jansen 1-2,46. Guillaume Clinckemaillie 1-3, 53. Thomas van Renterghem 1-4, 56. Guillaume Clinckemaillie 1-5, 59. Guillaume Clinckemaillie 1-6, 69. Rahim Abdul 1-7, 85. Die- go van Wingen 1-8,89. Nick de Groote 1-9. Scheidsrechter: Wa genaar (Goes). Aantal toeschou wers: 350. Diederik Noordam probeert een pass van Hoek-verdediger Sascha Beshliaha te door Rudy Boogert lbo bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57