Publiek in Nisse schreeuwt springruiters omhoog en vooruit SPORT 15 Limburgse ruiter is met overwinningen op zaterdag en zondag de grote man bij Jumpin' De Weel. Amazone gewond na val Improviseren op 'natte donderdag', recorddrukte op laatste zaterdag Voor Pieter Keunen kon het niet beter bij Jum pin' De Weel. De 38-ja- rige springruiter uit het Limburgse Linne (nabij Roermond) zag tot zijn grote plezier dat het publiek bij het paardensportevenement in Nis- se rijendik stond. Zowel op de zater dag als de zondag. „Er is toch niks mooiers dan joelende mensen langs de kant! En als je dan ook nog eens wint..." Keunen was met twee spectaculai re overwinningen (met twee verschil lende paarden) de grote man bij de springwedstrijden in de Zak van Zuid-Beveland. Op zaterdag schreef hij - samen met zijn stalgenoot Michel Hendrix - het onderdeel 'six bars' op zijn naam. Ronde na ronde komen bij die discipline de hindernissen hoger te liggen. Uiteindelijk gingen ze bei den over 1,92 meter heen. „Elet blijft natuurlijk hoog", zei Keunen nuchter. „Maar ik wist wel dat Alban, mijn paard, dat kon. Ik ben al eens met hem over 2,20 meter gegaan. Goed, dat was dan weliswaar bij het onderdeel puis sance, waarbij je maar één hindernis hebt. Maar 2,20 meter is wel gi-gan- tisch hoog." „Het mooie is dat er hier ontzet tend veel publiek langs de bak stond", vervolgde hij. „En als dan alles lukt op zo'n zaterdagavond, kom je in een flow. Daardoor ging het vandaag een stuk makkelijker. Ik was een stuk re laxter dan anders. Als je een concours hebt waarbij alles aan het begin tegen zit, ga je forceren en lukt er steeds minder." Op de slotdag van het concours deed Keunen het nog eens dunnetjes over met Alban. In de belangrijkste ru briek, de Grote Prijs Rabobank Ooster- schelde, werd hij met dat paard derde. Maar hij had een nóg betere viervoe ter bij zich: Mojito. Met die ruin scheerde hij over de hindernissen, maakte hij korte wendingen en werd hij eerste. Weigering Van de 38 ruiters en amazones die aan de Grote Prijs begonnen - een fina le over hindernissen van 1,40 en 1,50 meter hoog - bleven er slechts vier foutloos. Een ongewoon laag aantal. Er varen mannen als Michel Hendrix en Arnold Boerekamps stootten één of meerdere balken eraf of hadden een tijdsoverschrijding. Jil Buijze uit Baar land en Thomas Verschoor uit 's-Hee- renhoek overleefden de schifting ook niet. Buijze had op één van de stijlsprongen een weigering, waarna hij bij een nieuwe poging dwars door NISSE. Een pony rijdster uit Lim burg is gisteren bij Jumpin' De Weel gewond geraakt. Ze liep een lichte hersen schudding en een gescheurd trommelvlies op. Omdat er bloed uit haar oor kwam, werd er een traumaheli kopter naar Nisse gestuurd. Deze werd overigens niet gebruikt. De arts uit de heli be sloot dat ze naar het ziekenhuis van Goes ver voerd kon wor den. Nog dezelf de middag mocht ze naar huis. dezelfde hindernis heen reed. Ver schoor ging de mist in op de drie sprong. „Je kunt niet echt zeggen dat al die 34 anderen fouten hebben ge maakt", zei Keunen. „Soms heb je echt gewoon pech. En mij lag het par koers in de finale ook wel. Ik houd wel van het rijden van lange lijnen. Ande ren vinden het minder prettig als die erin zitten." Luxe De Limburger had de luxe van twee paarden in de barrage. Hij mocht starten met Alban, waarmee hij weer goed rondging in een tijd van 43,28 se conden. De Overijsselse Ellen Zwij- nenberg dook er met Con Corrado on der (41,95) en de Gelderse Kevin Ols- meyer was ook sneller (42,48), maar hij tikte er een balk af. Het slotwoord was aan Keunen, die met Mojito in 41,03 finishte. „Met Mojito kun je in zo'n barrage wat meer dan met Alban", legde Keu nen uit. „Je kunt met hem wat bruta ler rijden. Hij heeft minder tijd nodig om over een hindernis te springen; hij remt op zijn eigen moment af en gaat op het juiste moment omhoog. Bij Al ban is er iets meer remwerk en stu ring nodig." De Limburger was tien jaar geleden voor het laatst bij Jumpin' De Weel ge weest. Toen het concours nog klein was. „Nu zijn ze al veel verder. Het is echt een topconcours geworden", zei hij. „En met zo veel mensen langs de kant... Dat zie je niet overal." Keunen was met zijn gezin naar Nisse gekomen. Terwijl hij met zijn paarden in de toprubrieken reed, sprongen zijn twee kinderen mee bij de pony's. Hadden die ook succes? „Nee, dat ging niet best", zei de Lim burger lachend. „Maar ze hebben wel plezier gehad en weer veel geleerd." NISSE. De veertiende edi tie van Jumpin' De Weel was er eentje van uiter sten. Verschillende da gen was het weer bar en boos. In het week einde van 25 en 26 juli, toen er dressuur en men nen op het programma stond, was er de zomer storm. En donderdag 30 juli, op de tweede dag van het springen, verre gende het evenement. „Maar gelukkig hebben we daarna nog drie da gen geweldig weer ge had", zei Kees Wille- boer, de voorzitter van het organisatiecomité. Met name de „natte don derdag" zorgde voor veel problemen. De inrijbak bij de tweede piste was geruïneerd. In allerijl moest er geïmprovi seerd worden. „Dat heeft wel wat van onze vrij willigers gevergd. Die hebben op hun tenen moeten lopen", stelde Willeboer. „We hebben de hele toplaag afgegra ven en er een nieuw laag zand aangebracht. Om 23.00 uur lag er weer een mooie bodem. Gelukkig maar, want anders had den we echt niet verder gekund." Het mooie weer dat volg de, zorgde voor blije ge zichten in Nisse. Vele duizenden mensen kwa men namelijk naar het terrein, voor de sport, het nevenprogramma én het feest in de grote tent. Willeboer: „Al jaren heb ben we een overloopter rein voor de auto's. Tot zaterdag hebben we dat nooit hoeven gebruiken. Maar nu stonden er liefst zevenhonderd auto's. Het is niet eerder zó druk geweest." MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 Keunen vliegt met Alban en racet met Moj ito door Roeland van Vliet Pieter Keunen zet met Mojito de snelste tijd neer in de Grote Prijs. Hij springt foutloos en wendt na de hin dernissen snel. Thomas Verschoor was één van de twee Zeeuwen in de grote finale van Jumpin' De Weel. Hij haalde de barrage niet. foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48