Krasenkow loopt eerste averij op Vasseur bewaart beste voor het slot Paul Moerland laat kwakkelseizoen achter zich Reimerswaal selectie houdt het net onder de tien SPORT 13 Aanvaller van Krabbendijke is meest besproken speler rond oefenduel van Reimerswaal selectie. Eddie Kiesenberg wist het zeker. „Als hij vanavond bij Hoek had meegedaan, had hij er drie of vier ge maakt", aldus de coach van de Rei merswaal selectie. Hij had het over Elco Jansen, zaterdag de meest besproken speler bij de wed strijd van de regioselectie tegen Hoek. En de maker van de enige goal van de Reimerswaal selectie. Kiesenberg verwoordde de me ning van velen op en langs het veld in Yerseke. „Hij kan makke lijk een paar klassen hoger spe len", zei Danny Weber, aanvoer der van Reimerswaal en Jansens ploegmakker bij derdeklasser Krabbendijke. „Misschien moet hij dat ook wel." Sterker nog, hij wil ook best wel... Verschillende clubs, waaronder Kloetinge, dongen naar zijn gun sten, maar Jansen ging er niet op in. Noodgedwongen. „Het kan ge woon niet", zei hij, „omdat ik in Zwolle werk." Van trainen bij Krabbendijke komt daardoor niet veel, maar in de weekeinden komt hij terug naar huis om met zijn vrienden een potje te ballen. Zaterdag in Yerseke toonde hij zijn potentie. Hoek-verdediger Giovanni Siereveld had zijn han den meer dan vol aan hem. Jansen is watervlug, handig met de bal en doelgericht. Kort voor rust deed hij wat hij de afgelopen twee competities maar liefst 62 keer deed: scoren. De goal werd opge zet door die andere topschutter uit de regio: Arjen de Koeijer van Yerseke. Die had eerder al twee meer dan aardige kansen gehad en ge mist. Het gaf wel aan dat Reimers waal voor de pauze niet voor spek en bonen meedeed. Behalve met Jansen en De Koeijer had de regio- ploeg ook met Weber, Frank Bak ker, Rens Jansen, Urvin van Heke len (ex-Hoek) en Nick de Vries spelers in de gelederen met een meerwaarde. Na de gebruikelijke wisseltrucs in de pauze was de weerstand echter gebroken. Het smaakte niettemin naar meer, aldus Kiesenberg. Nu hij ko mend seizoen geen club heeft, wil hij zich weer meer bezighouden met het structureren van de regio selecties. Meervoud ja. „Want ook de onder 23-ploeg is om je vingers bij af te likken", meende hij. „Met boven 23 willen we om het jaar te gen een bvo spelen en het andere jaar tegen een top- of hoofdklas ser." Medewerking van de zes clubs uit de regio is dan wel een must. Zaterdag mochten de spelers van Rillandia bijvoorbeeld niet mee doen, omdat de belasting te zwaar zou zijn. En de spelers van Yerse ke hadden eerder op de dag nog een training afgewerkt. „De ko mende tijd willen we rond de ta fel met de clubs en trainers om te kijken hoe we het het beste kun nen structureren." In de eerste ronde had hij Ren- zo Finkenflugel relatief vlot op de knieën, maar in de tweede ronde kwam hij volgens de com puteranalyses goed weg toen de Duitser Valentin Buckels op de dertigste zet een zeer voordelige stelling uit handen gaf. En gister avond moest Krasenkow zijn eer ste veer laten. Tegen Barry Brink werd het remise. De op het laatste moment in gevlogen Baadur Jobava staat op een honderdprocentscore. De Ge orgische grootmeester werd te elfder ure gestrikt als vervanger van oud-wereldkampioen Rus- tam Kasimdzjanov. Deze zegde wegens privéomstandigheden af. De 31-jarige Jobava is met zijn 73e plaats op de wereldranglijst de hoogst geklasseerde deelne mer. Twee andere winnaars van vo rig jaar rolden wel foutloos door het eerste weekeinde: Sipke Ernst en Vyacheslav Ikonnikov. Eerstgenoemde won vorig jaar zijn eerste zes partijen in Vlissin gen. Na zijn zege gisteravond op zijn voormalige pupil Lucas van Foreest, nog maar veertien jaar, is hij halverwege evenaring van die prestatie. Koen Leenhouts uit Oostburg staat op tweeënhalf uit drie. Het was de eerste keer dat er een Iron Man in Nederland werd ge houden. De hele triatlon in de hoofdstad van Limburg gold als kwalificatiewedstrijd voor de be kendste Iron Man ter wereld, die van Hawaii. Of de 34-jarige Vas seur zich met zijn achtste plek in zijn categorie (professionals) ge plaatst heeft voor dat officieuze wereldkampioenschap, was giste ren nog niet duidelijk. Vasseur zat de hele wedstrijd, die om 7.00 's ochtends begon met een duik in de Maas, in de voorhoede. Na het zwemmen (53.15 minuten) kwam hij als 28e het water uit. Bij het fietsen (5.01.01 uur) haalde de Walche- naar zestien triatleten in en bij de afsluitende marathon (3.02.32 uur) passeerde hij er nog eens drie. Mocht Vasseur een ticket ver garen voor Hawaii, dan is hij de tweede Zeeuw. Eerder deze zo mer kwalificeerde Marcel Suur- mond zich al. Die Vlissinger deed ook gisteren in Maastricht weer mee. Hij werd op het par koers door het heuvellandschap van Limburg 94e overall en ne gentiende in de leeftijdscategorie 35-39 jaar. Zijn eindtijd was 10.19.27 uur. Robin Vogel was de derde Vlis singer die aan de Iron Man be gon. Hij finishte na 13.06.05 uur op de Markt in Maastricht. Hij was 519e overall en 88e in de leef tijdsklasse 45-49 jaar. „Ik heb er lang op moeten wachten", vertelde Moerland na een enerverende wedstrijd over tachtig kilometer door de straten van Burgh-Haamstede. „Toen het seizoen begon, werd ik ziek en had ik een achterstand op de rest. Daarna ben ik stage gaan lopen bij Roompot in Kamperland en kon ik alleen 's avonds trainen. Net toen ik in een heel goede vorm was, ging ik met zestig kilometer per uur over de kop in Simpel- veld." De gevolgen waren desastreus. Moerland brak zijn sleutelbeen en liep wonden op die maar lang zaam heelden. „Ik ben er zes we ken zoet mee geweest." Zaterdaga vond kwam er een eind aan een periode van tegenslag. „Het is een zwaar parkoers hier en dat ligt me wel", vertelde de 22-jarige student sportmanagement en economie. De overwinning kwam Moer land toe. Hij was vanaf het begin strijdbaar, forceerde halverwege een ontsnapping en was ook in de kopgroep met Arno Kleinjan en de Zeeuwen Dante de Ruysscher (Oostburg) en Ramon Vleugel (Ka- pelle) zeer actief. „Dat is mijn ma nier van koersen. Bovendien wil de ik in deze omgeving wat laten zien. Mijn tante woont hier." Met nog ruim tien kilometer te gaan, leek het nog mis te gaan. Vier achtervolgers, onder wie oud-winnaar Bart Vendrig, voeg den zich bij de koplopers en dus 'Dat is mijn manier van koersen. Bovendien wilde ik wat laten zien. Mijn tante woont hier' werd het een gevecht tussen acht sterke renners. Twee ronden voor het einde zette Moerland ander maal aan en kreeg hij De Ruys scher en Kleinjan mee. De laatste zette zich in de laatste meters op kop, leek de overwinning te grij pen, maar net voor de finish ging Moerland erop en erover. Kramp „Ik zat tegen de kramp aan", vertelde de Brabander naderhand. „Gelukkig schoot het er pas in toen ik over de finish was. Deze overwinning geeft weer een hoop moraal. Maandag rijd ik de Draai van de Kaai, dan in Zundert en volgende week de profkoers van Zevenbergen. Er komen mooie da gen aan." Beste Zeeuw in Burgh-Haam stede werd de twintigjarige Dante de Ruysscher. De Oostburger leg de beslag op de derde plaats, zijn beste klassering van dit seizoen. „Een paar dagen geleden werd ik in Oostkamp (België) negende. Het gaat de laatste tijd steeds be ter." Even dacht hij zaterdag aan de overwinning toen hij een kop groep van vier zat. „Maar op een gegeven moment werd het toch wel heel zwaar", bekende De Ruysscher. „De sterkste heeft ge woon gewonnen hier. Ik probeer me elk jaar te verbeteren. Ik boek nog steeds progressie en hoop een koers te winnen. Ik ben niet echt een spurter, dus het zal in de ont snapping moeten gebeuren." MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 Jansen wil wel, maar kan niet door Rudy Boogert blokkeren, foto Johan van der Heijden Kijk voor beelden van de wed strijd op www.pzc.nl/sport door Rudy Boogert VLISSINGEN. Enkele topspelers kre gen in het openingsweekeinde schrik aangejaagd in het HZ-schaaktoernooi, maar het gros ging in Vlissingen zorgeloos door de eerste drie rondes heen. De Pool Michal Krasenkow, viervou dig winnaar van het toernooi, had nog de meeste opstartproblemen. Stand aan kop: 1. onder anderen Baadur Jobava (Geo), Jorden van Fo reest, Sipke Ernst, Jan Werle, Elshan Moradiabadi (Ind), Rajpara Ankit (Ind), Vyacheslav Ikonnikov (Rus), Yun- guo Wan (Chn), Miguoel Admiraal, Merijn van Delft, Hugo ten Hertog, Al- je Hovenga, Ke Mu (Chn) 3 punten. door Roeland van Vliet MAASTRICHT. Triatleet Remy Vas seur heeft gisteren bij de Iron Man in Maastricht een sterk resul taat geboekt. De Vlissinger werd na 3,8 kilometer zwemmen, 182 kilometer fietsen en 42,195 kilo meter hardlopen negende overall in een tijd van 9.02.18 uur. door Jan Dagevos BURGH-HAAMSTEDE. Hij slaakte een zucht van verlichting. Paul Moer land liet zaterdag een kwakkelsei zoen achter zich. De wielrenner uit Fijnaart zegevierde in de 35e Ron de van Burgh-Haamstede en boek te zo zijn eerste overwinning van het seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46