Kittel wint eerste rit in Ronde van Polen Beachvolleyballers pakken brons op EK Greg Van Avermaet loopt zege San Sebastian mis na botsing met motor SPORT 7 Ruime zege hockeyers Phinney na 62 weken terug in het peloton Dubbele winst voor Guarischi Rafael Nadal weer de1 Ik was op weg om te winnen tot een motor me raakte en tegen de grond deed smakken. Game over. Proficiat aan de organisatie' Van Avermaet moet nog 500 me ter tot de top van die verrekte Bordako Tontorra. Een laatste krachtsinspanning en dan zeven kilometer dalen naar de finish- straat van San Sebastian. De 30-ja- rige Belg rekent zich stiekem al rijk. Maar dan rijdt een motor in het achterwiel van de Belg. De BMC-renner valt en zijn fiets breekt in twee stukken. Weg wed strijd, weg overwinning. „Ik was op weg om de Clasica te win nen", zegt Van Avermaet. „Tot een motor me raakte en me tegen de grond deed smakken. Game over. Proficiat aan de organisatie en de motorrijder." Van Aver maet ging na het ongeluk tussen het publiek staan op de laatste col waardoor de achtervolgers hem niet meer zagen. Het incident paste in de chaos van 35ste editie van de Baskische koers. Adam Yates wist pas na de finish dat hij gewonnen had en door technische problemen had den televisiekijkers en en ploeg- WARSCHAU. De Duitser Marcel Kittel heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Het was een crite rium over 122 kilometer in en rond hoofdstad Warschau. Kittel was lange tijd uit de roulatie van wege blessureleed en mentale problemen. Zijn ploeg Giant-Al - pecin nam hem daarom niet mee naar de Tour de France. Daarover was de winnaar van acht etappes in 2013 en 2014 bij zonder ontstemd. In Warschau hield hij in de massasprint de Australiër Caleb Ewan en de Italiaan Niccolo Bo- nifazio achter zich. De Nederlan der Dennis van Winden van Lot to-Jumbo werd vierde. Kittel heeft dit jaar alleen begin janua ri een criterium in Australië ge wonnen. Zijn laatste overwin ning in een koers van naam, de Ronde van Groot-Brittannië, stamde uit september vorig jaar. „Het liep prima voor ons met een groepje dat vooruit reed. Wij konden de race controleren en zo Kittel in stelling brengen voor de sprint", analyseerde ploegleider Addy Engels. „De jon gens bleven kalm en Marcel kon voorin door de laatste bocht ko men om zo te winnen. Het was een schoolvoorbeeld van team work en het is fijn om te zien dat Marcel weer kan winnen." KLACENFURT. Reinder Nummer dor en Christiaan Varenhorst hebben gisteren brons gewon nen tijdens het EK beachvolley- bal in het Oostenrijkse Klagen- furt. In een volledig Nederlandse troostfinale versloegen zij het duo Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen. Het werd 21-18, 21-16. Gedurende de hele wed strijd hielpen een paar katachti ge reflexen van Nummerdor en een paar foute services op crucia le scores van Brouwer en Meeuw sen de vice-wereldkampioenen naar de zege. Nummerdor en Varenhorst pakten dit jaar op het WK beach- volleybal in Nederland al het zil ver. In de finale in Den Haag gre pen zij in juli nipt naast de titel. Het tweetal gold ook in Kla- genfurt als de favoriet, maar ver loor in de halve finale van de Ita lianen Alex Ranghieri en Adrian Carambula. Van uitzinnige vreugde was bij de Nederlanders dan ook zeker geen sprake na de gewonnen troostfinale. „Het is jammer van vanochtend, maar we zijn toch wel heel trots. Het maakt wel wat goed, vierde is he lemaal verschrikkelijk", zei Num merdor achteraf. Varenhorst vul de aan: „Nu hadden we zoiets van: we gaan gewoon spelen, gooien alle schroom van ons af. Dat pakte goed uit." De Nederlandse hockeyman- nen hebben zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen Frankrijk met grote cijfers ge wonnen. Oranje, waar Mirco Pruyser en Thierry Brinkman debuteerden, klopte Frankrijk in het Wagner-stadion in Am stelveen met maarliefst 8-1. Oranje leidde bij rust al met 6-1. Nederland bereidt zich voor op het EK, dat op 21 au gustus in Londen van start gaat. In aanloop naar de eind ronde stuit de formatie nog tweemaal op Ierland en één maal op Duitsland. leiders geen idee hoe de wed strijd in Baskenland verliep. Niet de eerste keer Opnieuw had een bestuurder van een motor invloed op het ver loop. In Touretappe 18 werd kop loper Jakob Fuglsang (Astana) van de sokken gereden door de motor. Vier jaar eerder gebeurde Nicki Sorensen hetzelfde. En wat te denken van de neutrale wa gens? Johnny Hoogerland be kocht het in de Tour van 2011 met 33 hechtingen. In de laatste editie van de Ronde van Vlaanderen eis te een auto van Shimano de hoofdrol op. Eerst werd Jesse Ser- gent, lid van de kopgroep, onder uit gekegeld en niet veel later reed dezelfde bestuurder tegen de bumper van de ploegwagen van FDJ. Fransman Sébastian Cha- vanel kreeg zodoende een tik van de eigen ploegauto. Het peloton was in San Sebas tian woedend over de rol van voertuigen van de organisatie. Bauke Mollema, Joaquim Rodri guez en Dan Martin lieten dat in Spanje weer merken. Niet alleen de ongelukken die voertuigen ver oorzaken, leidden tot boosheid. Hoe vaak zagen we renners niet hun handen in de lucht steken en schreeuwen naar motoren die te dicht voor een concurrent rijden? Nico Mattan won in 2005 Gent-Wevelgem door in de laat ste kilometer in de slipstream van twee auto's en twee motoren voorbij Juan Antonia Flecha te vliegen. De Spanjaard in de kleu ren van Fassa-Bortolo voelde zich bestolen. Jim Ochowicz, de baas van Greg Van Avermaet en BMC, leefde zaterdag in dezelfde ge moedstoestand. „BMC is bestolen door de aanrijding. Ik ben ont steld dat dit in de WorldTour kan gebeuren." Wielerbond UCI en de organi satie van Clasica San Sebastian krijgt nog van de Amerikaan te horen. „Dit was niet een sportief incident. De oorzaak was pure na latigheid. Het kost BMC miljoe nen dollars door gemiste publici teit. We onderzoeken welke juri dische stappen we nemen." De Amerikaanse wielrenner Taylor Phinney keert vandaag na 62 weken blessureleed te rug in het peloton. De renner brak door een val tijdens het Amerikaans kampioenschap vorig jaar zijn linkerbeen en blesseerde zijn knie. Zijn ploeg BMC meldt dat hij mee doet aan de Ronde van Utah. Ploegarts Max Testa verklaar de dat de 25-jarige Phinney bijzonder hard heeft gewerkt om weer te rijden. BMC heeft geen hoge verwachtingen. „Hij zal vooral zijn conditie testen", aldus de arts. De Italiaanse wielrenster Bar bara Guarischi heeft de werel- bekerwedstrijd in Bochum ge- wonnnen. Ze was gisteren de snelste in de Sparkassen Giro. Zaterdag won ze ook al een criterium in Londen. In Bo chum klopte Guarischi de Ne derlandse Lucinda Brand in de sprint. Voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehou den voor de Italiaanse renster Chiara Pierobon. Zij overleed zaterdag op 22-jarige leeftijd, vermoedelijk aan de gevolgen van een longembolie. Ze was op weg naar Bochum. De tijdelij ke terug keer van Rafael Na- dal op gra vel heeft de Spanjaard een titel opgeleverd. Hij won gisteren het ATP-toernooi van Hamburg door de Italiaan Fabio Fognini in twee sets te verslaan: 7-5,7-5. Nadal was in 2008 ook al de beste in Hamburg. Hij werd vorige maand op Wimbledon al in de tweede ronde uitgescha keld. Na dat teleurstellende optreden in Londen besloot Nadal, afgezakt naar plek tien op de wereldranglijst, een uit stapje naar gravel te maken om ritme op te doen. De Span jaard vierde zijn 67e ATP-ti- tel, waarvan de 47e op gravel. MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 SAN SEBASTIAN. In de Tour de Fran ce was de veiligheid van de ren ners een populair gespreksonder werp, vanwege de toeschouwers langs de route. In Clasica San Se bastian kwam het grootste gevaar uit de koers zelf. Een motor uit de wedstrijd reed koploper Greg Van Avermaet aan. De Belg finishte niet, waardoor Adam Yates won. Greg Van Avermaet HOCKEY De fiets van Greg Van Aver maet breekt in twee stukken na botsing met motor, foto Cor Vos door Thomas Sijtsma Jakob Fuglsang werd in de Tour van zijn sokken gereden, foto AFP Johnny Hoogerland hield 33 hechtin gen aan zijn botsing over. foto AFP WIELRENNEN WIELRENNEN TENNIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40