Rentree Robben met goal, maar zonder Super Cup De Roon zelf het meest verrast door transfer aan basis van 1-0 zege SPORT 5 van de mogelijkheden van de ploeg uit Noord-Londen. De verwachting van kenners dat ze mee kunnen gaan doen in de strijd om de landstitel lijkt ineens zo gek nog niet. Passend vervolg Wenger bevond zich een jaar geleden geleden in vergelijkba re omstandigheden. Toen won zijn ploeg op Wembley van Manchester City (3-0). In de competitie bleef een passend vervolg uit. Arsenal haperde en verspeelde de kans om het eer ste kampioenschap sinds 2004 te behalen in iets meer dan een maand. Topspelers raakten bij bosjes geblesseerd. In het Emi rates Stadium vroegen recalci trante fans om zijn ontslag. Deze keer lijkt alles anders. Chelsea mocht nog vermoeid zijn van een zware oefentrip door de Verenigde Staten, op Diego Costa na kwam het be oogde basiselftal in zijn geheel in actie. Arsenal, in de voorbije seizoenen vaak fysiek te licht, toonde spierballen. Francis Co- quelin belichaamde op het mid denveld deze gedaanteverande ring. De Fransman tackelde hard en veel. Arsenal, nog altijd frivool, leek zowaar op Chelsea, dat kracht aan talent koppelt. De aankoop van Cech betaal de zich in elk geval meteen uit. De keeper, reserve bij Chelsea achter Thibaut Courtois, liet bij zijn eerste officiële optreden voor Arsenal zien nog altijd een wereldtopper te zijn. Zijn geslaagde vuurdoop ontging niemand. Zijn ploeggenoten er kenden zijn meerwaarde en feli citeerde hem na afloop uitbun dig. Mourinho omhelsde hem zelfs. Het kon haast niet mooier. Het debuut van Radamel Fal- cao voor Chelsea verliep een stuk minder goed. De Colombi aan, vorig jaar geflopt bij Man chester United, oogde net zo roestig als eerder onder Louis van Gaal. Het verpestte het hu meur van Mourinho niet. Hij bleef een heer. Wenger liet zich wel kennen. Hij ontweek zijn kwelgeest en gaf hem geen hand. Het was een rimpeling op een verder perfect verlopen dag. Wenger won van Mourin ho, dankzij een uitblinkende Cech. Robben speelde voor het eerst sinds hij op 28 april een spier- scheuring in zijn linkerkuit opliep tijdens de halve finale van de be ker tegen Borussia Dortmund. Op merkelijk was het wel dat Pep Guardiola tijdens de eerste serieu ze wedstrijd van het seizoen di rect een basisplaats had ingete kend voor de Nederlandse aanval ler. Robben miste vanwege de na weeën van zijn kuitproblemen na genoeg de gehele voorbereiding van de Duitse grootmacht. Ook een commerciële trip inclusief oe fenprogramma in China liet Rob ben nog schieten. Dat was voor Guardiola dus geen reden om Robben voorzich tig te brengen. De Spaanse coach hintte vooraf al op een basisplaats voor de aanvaller en kwam die be lofte ook na. De nieuwe bonds coach Danny Blind zal tevreden hebben toegekeken dat Robben weer scherp oogde en direct scoor de. Blind heeft Robben hard no dig op weg naar kwalificatie voor het EK volgend jaar in Frankrijk. Volgende maand staan de cruciale interlands tegen IJsland (thuis) en Turkije (uit) al op het programma. Robben verrast Robben reageerde op de website van Bayern München verrast dat hij een basisplaats kreeg. „Maar het was goed om weer terug te zijn", zei hij. Toch baalde hij flink van het resultaat. „Dit mogen we niet verliezen. Op het einde moet je je leven geven om die winst te pakken. Maar dat is voetbal, in een minuutje kan de hele wedstrijd op zijn kop staan." Robben doelde op de gelijkma ker van Nicklas Bendtner in de laatste minuut. De Deen was twin tig minuten voor tijd in het veld gekomen voor Bas Dost. Ondanks het overwicht en de meeste kan sen had Bayern na de reguliere tijd niets. Uiteindelijk moesten strafschoppen de beslissing breng en. Omdat Xabi Alonso miste voor Bayern, kon Bendtner weer beslissend zijn. Hij schoot raak en werd de held van Wolfsburg, dat na de beker weer een prijs pakte. Voor Bayern München lijkt er een vloek te rusten op de Duitse Super Cup. De twee voorgaande edities gingen ook al verloren, toen tegen Borussia Dortmund. Guardiola: „Natuurlijk zijn de be ker, de competitie en de Cham pions League belangrijker. Maar een prijs is een prijs", zo baalde de perfectionistische Spanjaard. Het is in al het transferge- weld misschien wel de opmerkelijkste clubwis sel van de zomer. Mar ten de Roon (24), tot voor kort de aanvoerder van SC Heerenveen, is één van de aanwinsten van Serie A-club Atalanta Bergamo. Een Noord-Italiaanse delegatie reisde, hoe onwerkelijk ook, maanden af naar het Abe Lenstra Stadion. Om de verdedigende middenvelder, koste wat het kost, voor vier sei zoenen in te lijven. Intussen lonkt voor De Roon een basisplek in de seizoensouverture op 23 augustus tegen Internazionale. De eerlijkheid gebiedt hem te zeggen dat ook hij wel even ver baasd was toen hij via zijn zaak waarnemer Kees Ploegsma te ho ren kreeg dat Atalanta Bergamo in teresse had. „Ik was positief ver rast, ja", zegt De Roon op een ter ras in het Middeleeuwse centrum van Bergamo. „Natuurlijk weet je dat er tijdens wedstrijden veel scouts zitten, maar de laatste twee seizoenen ben ik weinig in ver band gebracht met andere clubs." Tien duels bijgewoond De Roon wist een paar maanden geleden al dat de Italianen serieus waren. „Atalanta heeft tien wed strijden van Heerenveen bijge woond. Ook clubeigenaar Antonio Percassi zag mij spelen. Hij wilde me per se hebben en dat heeft me gestreeld. Hoe zo'n Italiaanse dele gatie in Friesland belandt? Ik ge loof dat mijn zaakwaarnemer mijn naam een keer liet vallen." Begin juli werd de overgang voor bijna één miljoen euro be klonken. Een cappuccino op Piaz za Vecchia in plaats van een wan deling door het bescheiden cen trum van Wolvega. En Juventus, AC Milan en AS Roma in plaats van PSV, Ajax en AZ. Direct na zijn overgang werd De Roon op een groot supportersfeest gepre senteerd door de club. Hij waagde zich aan een welkomstwoordje in Bergamask dialect en vertrok met zijn teamgenoten naar een Alpen dorpje ten noordoosten van Berga mo. Tot afgelopen weekend sloeg Atalanta daar drie weken de ten ten op voor een trainingskamp. Een nieuwe ervaring voor De Roon. „Ik moet zeggen dat ik blij was met mijn koptelefoon en het contact met het thuisfront. Afge zien van een fysiotherapeut en ka mergenoot Richmond Boakye spreekt er niemand Engels. Dat is best eenzaam, maar straks begin ik aan een Italiaanse cursus en komt mijn gezin over." Op het veld past De Roon, die in oktober vader wordt, zich wel moeiteloos aan: hij maakte in de voorbereiding al twee goals. Trai ner Edoardo Reja sprak in de Itali aanse pers met lovende bewoor dingen over 'De Roen'. „Dat geeft vertrouwen. Op het middenveld is er concurrentie, maar we ontlo pen elkaar niet veel. De kans dat ik ga spelen, is zeker aanwezig." et zijn vuisten bokste Petr Cech de bal uit de rechterbo venhoek. Zijn timing was per fect. De afzet kon niet beter. De reactie op de vrije trap van de Bra ziliaan Oscar halverwege de twee de helft oogde katachtig. De doel man kon zich geen beter debuut voor Arsenal wensen. Zijn red ding leverde zijn club het Charity Shield op, de seizoensopener tus sen de landskampioen en de win naar van de FA Cup. Alex Oxlade-Chamberlain werd door zijn fraaie treffer voor de rust uitgeroepen tot man van de wedstrijd, maar de 33-jarige Tsjechische keeper verdiende die eretitel eigenlijk veel meer. Cech, nota bene overgekomen van Chel sea, mocht zich gisteren met af stand de meest populaire Gunner van het veld noemen. Het pu bliek van Arsenal scandeer de zijn naam en klapte de handen voor hem stuk. Niemand was echter zo blij als zijn coach, Ar- sène Wenger. De Fransman straalde. De twinkeling in zijn ogen ver dween geen se conde. Einde lijk was hij José Mourin ho de baas geweest. In dertien eer dere pogin gen lukte het hem niet te winnen van de man met hij een weerbarstige re latie onderhoudt. Sinds de manager van Chelsea twee jaar gele den terugkeerde op Stam ford Bridge had Arsenal zelfs geen enkel doelpunt gemaakt tegen de stadgenoot. Gisteren kon Wenger juichen. Het Charity Shield mag spor tief weinig waarde hebben, voor Wenger lag dat anders. Een week voor het begin van de Premier Lea gue liet Arsenal zien zich met de beste ploeg van Engeland te kun nen meten. Het gaf een indicatie MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 door Geert Langendorff Arjen Robben (m) scoorde zaterdag bij zijn rentree na een kuitblessure, maar zag zijn ploeg verlie zen van Wolfsburg, foto Reuters door Daniël Dwarswaard WOLFSBURG. Arjen Robben maakte bij zijn rentree na blessureleed di rect een doelpunt voor Bayern Mü- nchen, maar het was niet genoeg om zaterdagavond de Duitse Super Cup te winnen. Bekerwinnaar VFL Wolfsburg, met Bas Dost als basis speler, nam na de 1-1 stand na 90 minuten de strafschoppen beter. door Stefan Valk Marten de Roon (24) begint bin' nenkort aan een cursus Italiaans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38