Ronaldinho verwarmt harten van duizenden fans in Rio de Janeiro Alex Oxlade-Chamberlain staat met fraaie treffer 4 SPORT Clubleiding PSC stuurt aan op vertrek Gregory van der Wiel PSG verovert Super Cup Na dertien mislukte pogingen was Arsène Wenger gisteren op Wembley José Mourinho eindelijk de baas. Gregory van der Wiel heeft geen toekomst meer bij de Fran se topclub Paris Saint-Ger main. De Nederlandse verdedi ger maakte zaterdag geen deel uit van de selectie voor het duel om de Franse Super Cup met Olympique Lyon. PSG won in het Canadese Montreal met 2-0 van Lyon, maar Van der Wiel beleefde er zelf geen plezier aan. „Ik wil graag bij PSG blijven maar de club wil liever dat ik vertrek", vertelde hij na het duel aan de krant Le Parisien. Van der Wiel beschikt nog over een contract tot de zomer van 2016 maar de 27-jarige rechtsback, in 2012 overgenomen van Ajax, voelt zich overbodig. Concurrent Serge Aurier deed het bovendien goed in de fina le door de score te openen. Van der Wiel is bezig aan zijn vier de seizoen bij PSG, maar kon nooit definitief een basisplek veroveren. Hij speelde tot nog toe 72 competitieduels en scoor de daarin twee keer. J llUt Goede generale voor Rapid Wien Rapid Wien heeft zaterdag een welkome opsteker beleefd in de aanloop naar de return tegen Ajax in de derde voorronde van de Champions League. Rapid won de uitwedstrijd bij kam pioen Red Bull Salzburg met 2-1. Ondanks het belang van de wedstrijd was trainer Zoran Ba- risic van Rapid Wien al met zijn hoofd bij het duel van mor gen. Hij hield onder andere zijn topscorer Robert Beric bui ten zijn basisformatie. OVER DE GRENS Coolen tijdelijk bondscoach Aruba Rini Coolen is tot half septem ber trainer van Aruba. Hij leidt het land in het WK-kwalifica- tieduel met St. Vincent en Gre nadines. De coach wordt gede tacheerd door zijn werkgever PEC Zwolle. Coolen is op Aru ba de opvolger van Giovanni Franken, die werd ontslagen na dat het land in de tweede ron de werd uitgeschakeld. Aruba ging toch door, omdat tegen stander Barbados een speler on rechtmatig opstelde. Drie weken had Rio de Janeiro er zinderend van opwinding naar uitgekeken. De terug keer van Ronaldinho naar het Braziliaanse voetbal verwarmde de harten van de fans van Fluminense, de club waar hij tot eind 2016 tekende. Sindsdien meldden zich ruim 10.000 nieuwe seizoenkaarthouders bij Flu, nieuwsgierig naar wat de inmiddels 35-jarige oud-wereldvoetballer van het jaar (2004,2005) nog zou kunnen bete kenen voor hun club. Ze werden niet teleurgesteld, zater dagavond in het Maracana, waar Ronal dinho debuteerde tegen Grêmio (1-0). Dat is uitgerekend de club waar hij zijn carrière begon. Met zijn door een haar band in een staart gevlochten dread locks wapperend in de wind en de glim lach op zijn gezicht, strooide Ronaldin ho met slimme passjes en hakjes. Maar Fluminense, de nummer zeven van Brazilië, is niet de Seleqao waarmee hij in 2002 wereldkampioen werd. Of Barcelona, dat hij in 2005 naar de Cham pions League leidde. Zijn medespelers hadden moeite hun nieuwe collega te begrijpen. Slim en ervaren als hij is, zag hij wél de ruimtes. De fans waren door het dolle heen en bejubelden de num mer to met spandoeken, mozaïeken en 'Ronaldinho-maskers'. Zelf was hij voor al tevreden met de zege. „Daar gaat het om. Ik was nog nooit Braziliaans kam pioen en die titel wil ik graag winnen." VOETBAL MONTREAL. Paris Saint-Germain veroverde zaterdag de Franse Su per Cup na een 2-0 zege op Olympique Lyon. Serge Aurier en Edin- son Cavani scoorden al binnen 20 minuten, Ibrahimovic trof geen doel. Lyon mocht als nummer 2 van de competitie toch om de Su per Cup spelen, omdat PSG vorig seizoen alle prijzen pakte, foto AFP VOETBAL VOETBAL VOETBAL Van Dijk begint met thuiszege De Schotse topclub Celtic is de competi tie zaterdag goed be gonnen. De ploeg, met Virgil van Dijk in het hart van de de fensie, won voor ei gen publiek met 2-0 van Ross County. Die stand was al bij rust bereikt door treffers van Leigh Griffiths en Stefan Johansen. Verbeek wint voor tweede keer op rij Het VFL Bochum van trainer Gertjan Ver beek heeft ook de tweede competitie wedstrijd in de Twee de Bundesliga gewon nen. Bochum ver sloeg MSV Duisburg met 3-0. Verbeek liet Giliano Wijnaldum (foto) op de bank, evenals oud-Ajacied Nando Rafael. Door de zege is de ploeg van Verbeek de trot se lijstaanvoerder. Club Brugge revancheert zich Club Brugge heeft re vanche genomen voor de valse Bel gische competitie start tegen Sint-Trui den (1-2). Met Stefa- no Denswil en Ruud Vormer in de gelede ren boekte de forma tie een dikverdiende thuiszege op KV Me- chelen (3-1). Oos tende is de koploper na twee duels, nadat het zaterdag op ei gen veld met 2-1 van Westerlo won. Sneijder verliest bij debuut Dundee Rodney Sneijder kon zijn debuut voor Dundee United giste ren op Tennadice Park niet bekronen met een succesje. De middenvelder, over genomen van Alme- re City, viel tegen Ab erdeen na rust in bij een stand van 0-0, maar zag Kenny McLean acht minu ten voor tijd als eni ge scoren, namens de bezoekers. Cech meteen van waarde door Joost de Jong Petr Cech won van zijn oude club Chelsea, foto Getty Images foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37