V" M :V; mmmrné Actrice Tanja Jess staat binnenkort in theaterversie van 'Bloedverwanten' éibtmjsmam. -siÊ 26 CULTUUR SHOW Weer beslaglegging op huis Waylon f ftii Monique Smit bevalt van zoon Tanja Jess (48) kruipt wederom in de rol van de labiele, verbitterde Fien. Het spelen van een kreng is de actrice niet vreemd. En toch: „Stiekem ben ik een zachtgekookt eitje." Show Entertainment Een zorgverzekeraar heeft executoriaal beslag laten leggen op het huis van zan ger Waylon (Willem Bijkerk) omdat hij zijn zorgpremie niet betaalde. Volgens website Bekende Buren hebben eerder ook de gemeente Amsterdam en de offi cier van Justitie beslag laten leggen. Zangeres en presentatrice Moni que Smit is zaterdag bevallen van een zoon. Het ventje heet Noah. Familieleden van de 26-jarige blondine deelden het nieuws via social media. Het is het eerste kind van Smit. amen met drie andere hoofd rolspelers van de dramaserie Bloedverwanten (Henriëtte Tol, Derek de Lint, en Saskia Temmink, zie foto), duikt Tanja Jess vanaf september de Nederlandse theaters in. „Een thea terversie van Bloedverwanten. Ik had er nog nooit over nagedacht, maar het ver haal leent zich er goed voor", vindt ze. „Het leuke van de toneelversie is dat ie dereen makkelijk in het verhaal kan stappen. Ook als je de serie niet hebt ge zien." Bloedverwanten gaat over een familie en hun bedrijf De Winter Flowers. De rijke gezinsleden en hun bizarre ver houdingen (zoals een broer die een af faire begint met zijn halfzus) staan cen traal. Toch is het herkenbaar, vindt Jess. „Ga bij een willekeurig gezin kij ken en je wilt niet weten wat je tegen komt." Hoewel het theater een oude liefde is van de actrice, ziet ze er ook tegenop. „Ik vind het geweldig, maar ook dood eng. Nu al spookt door mijn hoofd: wat als ik straks mijn tekst vergeet? Op de set gebeurt dat me zelden, maar dan ben ik ook relaxter want als ik het wel vergeet, is er geen man overboord. Dan doen we gewoon de scène op nieuw. Gelukkig heb ik ge weldige collega's, zoals Derek de Lint, die me geruststellen/Het komt helemaal goed. We maken er een feestje van', zegt hij dan." In de serie, en dus ook straks op het to neel, speelt Jess de ge troebleerde Fien die pro beert het verlies van haar dochter een plek te geven. „Ze is een ingewikkelde tante met veel problemen." Jess heeft soms moeite met het sombere karakter van haar per sonage. „Ze is verzuurd, het lijkt soms alsof ze het leven al heeft opgegeven. Dat neerslachtige zullen veel mensen herkennen, maar daar vecht je dan te gen. Zij lijkt het al een beetje te heb ben opgegeven. Daar voel ik weieens weerstand tegen." Bovenal beleeft ze veel plezier in het neerzetten van complexe personages. Jess werd bij het grote publiek bekend met haar rol als de krengige Bowien Ga- lema in Goede Tijden Slechte Tij den, maar werd daarvoor vaak gevraagd voor bit chy personages. La chend: „Dat zul- len ze wel bij me vinden passen." Dan serieuzer: „Ik ben me er wel van be wust dat ik pittig overkom, daarom word ik natuurlijk gecast voor dit soort rollen. In werkelijkheid ben ik een zachtgekookt eitje." De actrice hoopt haar andere kant te kunnen laten zien in haar eigen talk show. In het zaterdagochtendprogram ma RTL Breakfast Club dat zij vanaf au gustus samen met haar voormalige GTST-collega Patrick Martens gaat pre senteren op RTL4 moet het vooral draaien om gelukkig zijn. „Blijheid, be wust leven. In de nasleep van de crisis hebben we weer zin in positieve berichten. Daar draait het bij ons om." Jess is sinds 2008 ge trouwd met singer/ songwriter Charly Luske (36). Met hem heeft ze twee kinderen. Over de grote moeite die ze moet doen haar drukke carrière en haar gezinsle ven in balans te houden, schreef ze het boek De Mama Match samen met haar vriendin en collega Anousha Nzume. „Het is een struggle. Ik kwam er jaren geleden al achter dat het ontzettend moeilijk is het moederschap met een drukke baan te combineren. Opvang is duur en niet optimaal geregeld. Voor veel vrouwen betekent het nog altijd dat als ze moe der worden, ze parttime gaan werken of helemaal stoppen. Ze worden terug geduwd naar een afhankelijke situatie. Een zorgelijke ontwikkeling, vind ik." Met het theater komt er enige hou vast, denkt ze. „De speellijst ligt vast. Dat betekent dat ik nu al kan beginnen met het plannen van de opvang. Aan de andere kant betekent het ook dat ik iedere avond laat thuis ben en vroeg de wekker weer gaat om de kinderen naar school te brengen. Ach ja, zo blijft het schipperen. Wat ik zeker weet, is dat ik iets doe waar ik enorm gelukkig van word. Dat kan alleen maar een positief effect hebben op je kinderen." Cultuur Geen bitch maar zacht ei door Chantal Blommers f fff'-'/. - De cast van 'Bloedverwanten', foto PR Tanja Jess, foto Martijn Beekman/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27