QlJiT Winkelen Familie de zomer van Mike vooral uit veel werken ZOMER 21 komt nog dat hij na zijn stage, die klaar is als Film by the Sea klaar is, gelijk begint aan zijn af- studeerjaar. „Ik ga echt van stress volle periode naar de volgende stressvolle periode", aldus Mike. Hij heeft zich dan ook voorge nomen om, als hij na zijn studie geen baan heeft, iets van de we reld te gaan zien. „Het is nu even doorzetten en daarna wil ik gaan reizen", vertelt Mike. „Nieuw-Zeeland of Australië lijkt me wel gaaf." Dat zijn plannen voor later. Nu eerst nog de laatste weken sta lk vind het wel eens jammer dat ik geen vakantie heb, maar ik heb het hier ook enorm naar mijn zin' ge lopen. „Nu ik zelf meewerk, is het allemaal nog een tikkeltje ga ver", vertelt Mike. „Ik vind het soms echt lastig om mijn mond te houden over wat er allemaal gaat komen." Hij kan dan ook niet wachten totdat het 11 septem ber is en het festival begint. „Als ik straks het eindresultaat zie, ben ik echt trots dat ik heb mo gen meewerken aan zoiets gaafs", vertelt hij met een twinkeling in zijn ogen. „Dit is echt een unieke kans." Het zonnetje schijnt fel bij het het Veerse Meer en mede door het lek kere windje dat er staat is het er goed toeven. Vele men sen hebben dan ook hun hand doekje uitgespreid. Moeder Astrid en dochter Kelsey van Loenen uit Apeldoorn zijn er daar twee van. Ze zijn een paar dagen geleden aangekomen bij camping De Schotsman en vieren samen met de rest van het gezin vakantie in Zeeland. Het is de eerste keer dat ze hier zijn. Het lijstje met dingen die ze de ze vakantie willen doen is niet ex treem lang. „We kijken wel wat er op ons afkomt deze vakantie", ver telt Astrid. „Winkelen bijvoor beeld", zegt de 15-jarige Kelsey. Haar moeder ziet dat ook wel zit ten en de kans is dan ook groot dat ze een van de volgende dagen richting Middelburg gaan. Astrid heeft ook nog wel iets op haar lijst je staan. „Nu we hier toch zijn, vind ik dat we Neeltje Jans toch ook wel moeten bezoeken." Maar wie naar het gezicht van dochter Kelsey kijkt, ziet dat niet iedereen in het gezin er hetzelfde over denkt. Eerst deze dag maar eens even uitrusten, lekker in het zonnetje. Het gezin heeft tenslot te nog meer dan een week om te beslissen of ze naar Neeltje Jans gaan of niet. 'We kijken wel wat er op ons afkomt deze vakantie, maar nu we hier toch zijn, vind ik dat we Neeltje Jans moeten zien' Mayella Claeijs uit Duitsland is geen on bekende in Zeeland. Haar moeder woont in Goes en zelf groeide ze daar op. Nu woont ze in de buurt van Keu len en viert ze samen met haar ge zin en vrienden vakantie in Zee land. Na een familiebezoek zijn Mayella en haar gezin nu neerge streken op camping De Schots man in Kamperland. "Ik kende de ze camping nog van vroeger", ver telt ze. „We gingen hier toen kam peren." Zittend op een campingstoel ge niet ze samen met een vriendin van de zon en de rust bij het Veer se Meer. Het fijne van camping De Schotsman vindt ze het feit dat zowel het Veerse Meer als het Noordzeestrand in de buurt is. Niet alleen Mayella heeft het naar haar zin op de camping aan het Veerse Meer; ook haar kinderen vinden het leuk. Het feit dat die niet in de buurt van Mayella's handdoek zijn bewijst dat. „Ze kunnen hier lekker zelf op pad en zijn constant bezig", licht de gebo ren Zeeuwse toe. Ze hebben nog een paar dagen te gaan en willen nog een bootje huren en een keer naar het Noord zeestrand. Het mag duidelijk zijn: ondanks de bekende omgeving ge niet Mayella optimaal van haar va kantie in Zeeland. 'Ik ken deze camping (De Schotsman in Kamperland) nog van vroeger. Toen gingen we daar kamperen' MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 unieke kans' 0iN Kelsey en Astrid van Loenen Mike van de Waal loopt een halfjaar stage bij filmfestival Film By The Sea. foto Ruben Oreel Mayella Claeijs Meer agendanieuws op onze website Boekenmarkt, Middelburg, archieffoto Ruben Oreel Middelburg Boeken- en Verzamelmarkt, Markt, 11-17 uur Oostburg Streekproductenmarkt, Raadhuisplein, 8-16 uur Oostkapelle Zomerbingo VV Oostkapelle, ingang Schoolstraat (Clubhuis Voetbalvereni ging Oostkapelle), 19.30 uur Terneuzen Beeldenroute, Scheldeboulevard en Pas serelle, hele dag. De routefolder is ver krijgbaar bij de gemeentebalies in Axel (Markt 1), Sas van Gent (Westkade 107) en Terneuzen (Oostelijk Bolwerk 4) Walsoorden Workshop beeldhouwen en zilverwerk, Drogendijk 19, hele dag Wemeldinge SailForce, zomerzeilen op de Ooster- schelde. Reserveren via website, Sluispla- teau 30, 13.30 en 16 uur Wemeldinge Ponydagkamp, vier dagen vol leuke en leerzame activiteiten met paarden, Zwaakseweg, 9.30-16.30 uur Wemeldinge Eten wat de pot schaft, Schoudeeweg 1, 18 uur Wemeldinge Fotopuzzeltocht vanaf Camping Linda. Van 14.00 tot 17.00 uur. Fotofietstocht door Wemeldinge en om geving samengesteld door de PIR groep. De opbrengst van de puzzeltocht is voor de mensen in Pir Roemenië. Pir is een dorpje in Romenie. Wemeldinge Eten wat de Wemeldingse pot schaft in Schoudee voor 9,00 pledere week serveren we een ander hoofdgerechter persoon. Reserveren via www.wemeldige.info/zomerprogramma. Schoudeeweg 1vanaf 18:00 Wemeldinge Recreatief volleyballen Schoudeeweg 1, van 20:00 tot 22:00 Zierikzee Film Silhouettten tegen het Licht. De Film overSchouwen-Duiveland wordt geprojecteerd op de binnengevel van de Sint-Lievensmonstertoren ook wel de Dikke Toren. Info: 0111-450524 Kerkplein 1, gehele dag Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren), Kerkplein, 10-17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22