Hollandse pot favoriet bij Eddy en Marie-Rose •y Vijf tips 1 Door zijn zomerstage bij Film By the Sea bestaat 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. Wat eten we vandaag? WOLPHAARTSDIJK. De geur van goed gebakken vlees vult de jacht haven van Watersportvereniging Wolphaartsdijk. In de keuken van de zeilboot 'Galena' is Eddy Staal druk bezig met het avondeten. Vanavond staat er Hollandse pot op tafe: varkenslapjes, gebak ken aardappeltjes en sla met to maat. Volgens zijn partner Ma- rie-Rose van Breda is dit toch wel een favoriete avondmaaltijd voor het Belgische stel: „We variëren wel, maar eten gewoon graag Hol landse pot." De twee komen uit Antwerpen en komen al veertig jaar in onze provincie. „We begrijpen het Zeeuws zelfs al een beetje", ver telt de Belgische. Ondertussen komt de kat Sosa ook eens kijken wat er allemaal in de keuken gebeurt. Die gaat mee aan boord omdat de Belgen tussen mei en september eigenlijk con stant onderweg zijn met de boot. Marie-Rose en Eddy liggen veel in Wolphaartsdijk, maar maken ook wel eens uitstapjes naar bijvoor beeld Engeland, de Grevelingen of het Brabantse Steenbergen. Maar waar ze ook heen gaan, er wordt vrijwel altijd zelf gekookt aan boord. „We letten een beetje op de lijn maar ik vind een zelf ge maakte maaltijd ook gewoon het lekkerste", legt Marie-Rose uit. Eddy kookt eigenlijk altijd en de afwas doen ze gezamenlijk. Ma rie-Rose kan door rugklachten niet te lang staan. Het keukentje is klein, maar met drie pitjes redt chef Eddy het prima. De Belg legt het uit terwijl hij rustig verder kookt: „Ik probeer zo veel mogelijk in één pan te koken. Dan heb je ook gelijk minder af was." De aardappeltjes zijn ondertus sen gaar en de sla is aangemaakt met dressing. Tijd voor Marie-Ro se en Eddy om aan tafel te gaan. 'We variëren wel, maar eten gewoon graag Hollandse pot Ik probeer ook zoveel mogelijk in één pan te koken: dan heb je ook gelijk minder afwas.' Als grote filmlief hebber kan Mike de Waal (22) uit Goes zich bijna geen betere stage voorstellen. Voor zijn derde jaar van de opleiding communicatie aan de HZ in Vlis- singen loopt hij een halfjaar sta ge op de communicatieafdeling Bezoek leuke plaats jes als Middelburg, Vlissingen of Goes. Maar vergeet de klei ne plaatsjes niet zoals bijvoorbeeld Veere. We hebben hier veel strand, ga er naar toe. Ga ergens mosselen eten of maak ze zelf thuis. Iedere dinsdagavond kun je bij Cinecity een film kijken van Film by the Sea. van filmfestival Film by the Sea. Daar is hij onder meer coördina tor van de jongerenjury. Een leu ke taak, zo zegt hij zelf, maar dat betekent wel dat Mike zijn zomer door brengt op kantoor in plaats van op het strand in een zonnig oord. Dat vindt hij niet zo erg. „De laatste jaren had ik een baan tje in de supermarkt en werkte ik ook in de zomer", vertelt hij. „Ik dacht, een jaartje langer kan wel." Het thuisblijven is niet vreemd voor Mike: hij bleef in de zomer vaker thuis. „Ik kan me hier ook prima vermaken", ver telt hij. „Je bent zo op het strand of in een leuke stad als Antwer pen." Daarnaast had hij vaak nog niet genoeg geld als de vakanties geboekt werden. In de zomer ver diende hij namelijk het meeste geld bij zijn bijbaantje in de su permarkt. Als coördinator van de jonge renjury stelt hij onder andere het filmprogramma samen dat de le den bekijken. Daarnaast heeft hij de leden ook voorgesteld op de si te van Film by the Sea. Daarvoor moest hij vaak op Facebook kij ken en dan ontkom je niet aan al le vakantiekiekjes van vrienden. „Ja, dan vind ik het af toe wel jammer dat ik geen vakantie heb, maar ik heb het hier ook enorm naar m'n zin", vertelt Mike. Want als stagiair mag hij ook een deel van de programmering van het festival samenstellen. Eén van zijn leukste taken, als we de 22-jarige filmliefhebber mogen geloven. „Ik weet veel van films en volg ook het filmnieuws dus dit is echt gaaf om te doen", vertelt Mike. Zijn zomer zal vooral bestaan uit werken, werken en nog eens werken. Toch probeert hij in zijn vrije uurtjes ook nog wel een beetje te genieten. „Met een lek ker biertje in de tuin kan ik 's avonds ook lekker ontspannen", vertelt de Goesenaar. In de week enden is hij vaak vrij en als het even kan, gaat hij dan naar het strand. Maar ook met slecht weer vermaakt Mike zich prima. Hij be kijkt gewoon per avond wat hij nog kan doen, want door zijn sta ge heeft hij ook nog genoeg schoolwerk te doen. Daarbij Agenda door Daisy Schalkens Eddy Staal en Marie Rose van Breda gaan aan tafel in de jachthaven van Wolphaartsdijk. foto Johan van der Heijden 'Dit is echt een door Daisy Schalkens Breskens Krabben vangen. Vaartocht voor kinde ren. Vertrek vanaf ponton aan de West-/ Handelshaven in Breskens. Meer info en aanmelden: www.defes- tijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 Van 10.00 tot 11.00 uur en van 11.30 tot 13.00 uur Burghsluis Minicruise, Rondje Pontje tussen Burgh sluis Colijnsplaat en Zierikzee, Nieuwe Havenweg, 13.45-17.45 uur Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10-20 uur. Ook is het mogelijk om een lunch-arrangement met rondlei ding (13.00 tot 16.00) of rondleiding op maat te boeken. Reserveren via pim@eenhoorntrec.nl of 06 26150336. Colijnsplaat Zelfplukkerij zomerfruit. Rode, witte en zwarte bessen, frambozen, bramen en nog veel meer. www.zelfplukkerij.nl Molenweg 3, 13-17 uur Domburg Beach Yoga, Strandovergang Watertoren Oost. Als het echt slecht weer is gaat de les door in het Badhotel. Strandovergang Watertoren Oost, 09.30 tot 10.30 uur. Domburg Griezels- en Spokentocht, 't Groentje, 20-24 uur. Domburg Seizoensmarkt Weststraat, Markt, Oost straat, Stationsstraat, 10:00 tot 21:00 Brouwershaven Zomerweekmarkt, De Markt, 10-17 uur. Er rijdt ook een boemeltrein van Park Port Greve in Den Osse naar Brouwersha ven en terug. Voor de kinderen is er zweefmolen. Cadzand Moio Funsportkampen (golfsurfen, po- werkiten, blokarten), Moio Beach, Vla mingpolderweg 3a (Duinovergang 9), he le dag; Openstelling informatiecentrum CADZAND-Maritiem, Noordzeestraat Duinovergang 4 (oostelijk van het ge- Krabben vangen, Breskens. archieffoto Peter Nicolai maal in Cadzand-Bad), Golfsurfen&SUP en Skim- Bodyboarden, 9-16 uur; Cadzand Open dag hulpdiensten KNRM, EHBO, Rode Kruis, LOTUS, politie, KNRM-ter- rein aan het haventje, 13-17 uur Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij, Visserijweg 1,8-16 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21