Democraten lopen warm voor wethouderschap in Vlissingen Familie gaat door in de geest van overleden schilder WALCHEREN 19 Expositie van fijnschilder Piet Rijken én zijn nazaten in het kapelletje van Hoogelande. Angèle Rijken is er een beetje stil van. Dit zou haar vader zo mooi hebben gevonden: de hele tuin van zijn geliefde kapelletje vol mensen die nog één keer zijn werk komen bewonderen. En dat van zijn nazaten. Want Piet mag dan al veertien jaar gele den zijn weggevallen, zijn artistie ke bloed blijft maar stromen. An gèle schildert en schrijft, Elsbeth schildert, Riaan restaureert met zijn zonen, Heijmert bouwt vio len, Engelbert trompettert, Janne- ke maakt paeremessen, Dirk-Jan speelt piano, Mariëlle beschildert eieren, Brecht maakt sieraden en Ruben speelt dwarsfluit. Dat was zaterdagmiddag allemaal te zien en te horen tijdens de opening van de expositie over de Middel burgse kunstenaar. Wat veel mensen niet weten, is dat niet alleen Piet Rijken schilder de, maar ook zijn eerste vrouw, Nel Hesseling. Zij hielp hem. Bij de wandschildering in de veer boot naar Breskens, weet dochter Angèle zich nog te herinneren. En de grote wandschildering van de Ontmoetingskerk, zegt zoon Riaan. Hun vader nam heel veel opdrachten aan, die vervolgens op tijd af moesten zijn. Angèle Rij ken: „Onze moeder kon dat nog best goed ook." Hoe ouder Riaan wordt, hoe meer hij op zijn vader lijkt. Zowel uiterlijk als innerlijk. „Ze zeggen het. Mijn vader was een markante man. Een heel aparte man, om te zien al. Grove kop, grote neus, die pliggende ogen. Hij was een goe de vader. Geen vader die zich aan- 'Hij maakte ons deelgenoot maakte van zijn belevingswereld. Hij bleef altijd zichzelf.' paste aan zijn kinderen, maar die hen deelgenoot maakte van zijn belevingswereld. Hij bleef altijd zichzelf en hij nam ons mee naar musea, mee de natuur in." En mee naar het kapelletje van Hoogelande, toen dat nog een ruï ne was. „Hier speelden we als kin deren. We zochten er uilenballen die we uitpluisden. Ik heb hier mooie herinneringen aan." Piet Rijken heeft er tijdens zijn leven een aantal keer geëxposeerd. De laatste keer was in 2001, het jaar van zijn overlijden. Nu han gen zijn schilderijen er weer, ge flankeerd door dat van zijn kinde ren, kleinkinderen en zélfs een lange slinger aan tekeningen van zijn achterkleinkinderen. Op vakantie met het héle gezin op Pare Emslandermeer in een bungalow! normaal €189, Het kan, aldus fractievoorzitter Josephine Elliott, mede als ge volg van de vakantietijd, nog we ken duren voordat duidelijk is wie het gaat worden. D66 heeft een speciale com missie ingesteld om sollicitaties te behandelen. Die commissie be staat uit statenleden Ton Veraart, Tom Aalfs, raadslid Dina Verbrug- ge en bestuurslid Gerhard Bruns- veld. Zij brengen advies uit aan de Vlissingse fractie van D66, die vervolgens kiest wie het beste past bij het profiel dat de fractie mocht opstellen. Daar gaat de fractie mee in gesprek. „Wat wij belangrijk vinden is dat het iemand is die past binnen het huidige team van burgemees ter en wethouders", vertelt El- 'Het moet iemand zijn die affiniteit heeft met de stad. Dat hebben we wel geleerd.' liott. „En niet in de laatste plaats iemand die affiniteit heeft met Vlissingen. Of die nou hier is ge boren of hij/zij komt hier al zijn hele leven op vakantie; het moet iemand zijn die iets heeft met de stad. Dat hebben we de afgelo pen jaren wel geleerd." Dick Verboom kondigde on langs, tijdens de laatste raadsver gadering voor het zomerreces, zijn vertrek per 1 september aan. Als reden gaf hij op dat het pu bliek bestuurdersschap hem niet past. Intussen gaan, volgens Ver boom, zelfs binnen D66 stem men op om het in Vlissingen bij drie wethouders te houden. MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 Piet Rijken blijft voortleven door Wendy Wagenmakers HOOGELANDE. Kunstenaar Piet Rij ken zou dit jaar honderd jaar zijn geworden. Ter ere daarvan is zijn werk voor even terug in het kapel letje van Hoogelande. Bezoekers van de expositie kunnen werk van Piet Rijken bekijken, maar ook van zijn kinderen- en achterkleinkinderen, foto's Lex de Meester Riaan Rijken, zoon van Piet Rijken De expositie over Piet Rijken duurt tot en met zondag 16 augustus en is elke dag te bezoeken van 13.00 tot 17.00 uur. Piets dochters Angèle en Elsbeth zullen er beiden zijn. Het was druk in het kapelletje in Hoogelande. Piet Rijken exposeerde hier voor het laatst in 2001, het jaar van zijn overlijden. Keuze uit een midweek of weekend 6-persoonsbungalow Voor nog geen €20,-p.p. nU €119. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN Op de vacature voor wethouder in Vlissingen zijn bij D66 sollicitaties uit het hele land gekomen. De fractie heeft echter nog niemand aangewezen om Dick Verboom op te volgen. Josephine Elliot, fractievoorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20