De kust wint het van de kunst in centrum Middelburg Nieuwe Zeeuwse wijnkoningin Auto vliegt uit de bocht Kampioen palingroken 18 WALCHEREN Vliegeren in Zoutelande MAGISCHE LEES- LUISTERBOEKJES Zelfs met een kunstmarkt op het Abdijplein, brocan- temarkt op de Markt én een koopzondag, wilden de straten van Middelburg gister middag maar niet vol raken. De meeste mensen verkozen natuurlijk de kust, nu dat einde lijk weer kon. Behalve dan als je tweedegraads brandwonden hebt, zoals de oudste zoon van de Bra bantse familie die zich om priege lig serviesgoed had verzameld. „Hij kreeg het gister in zijn bol", zegt pa hoofdschuddend. „Hele week regen, een paar uur zon en gelijk verbrand. En toen moesten wij van zijn moeder mee naar Mid delburg. Shoppen. Slenteren." Ze waren een van de weinigen, want druk was het niet op de bro- cantemarkt. In de winkelstraten ook niet en zelfs het Abdijplein deed het kalmpjes aan. Alleen bij de Zeeuwse kraam van de Brabant se Simone Grootveld was het drin gen geblazen. De schattige schilde rijtjes met pentekeningen van kle derdracht vonden gretig aftrek. „Vooral toeristen vinden dat leuk. En de twee grote doeken zijn ook al weg. Het is ook zo leuk, die Zeeuwse klederdracht en de diver siteit daarin. Ik heb tien jaar in Ar- nemuiden gewoond en ik herin ner me nog de bediening in kle- Wt derdracht tijdens ons huwelijks feest. En ook die Zeeuwse knoop doet het nog goed hoor." Een stukje verderop zit een man stokstijf op een klapstoeltje. Veegje bij veegje verschijnt zijn ge zicht op een doek. De portretschil deres, Tineke Holm uit Haaren (Brabant), blijkt zijn echtgenote. „Ik moet altijd mee", zegt Gerard Smals. „Er staan altijd mensen om haar heen van 'lijkt het wel, lijkt het niet' en dan begint ze altijd maar met mij, zodat ze zeggen: het lijkt. Dat doek schildert ze dan later weer over." Smals is geboren in Vlissingen, opgegroeid in de Badhuisstraat. „Lang geleden hoor, want ik ben al bijna tachtig. Ik heb nog in de klas gezeten bij Hans Verhagen, de bon vivant. Het is hier veran derd, maar het is fijn om weer eens terug te zijn." De bedrijfsleidster van World of Drinks in de Markthal in Rotter dam neemt de kroon over van Marloes Paulussen, die tijdens de kroning op het Zeeuws Wijnfeest op De Kleine Schorre terugblikte op een jaar vol 'superleuke din gen' en 'een warm welkom in de ze familie', waar behalve wijnboe ren Johan en Paula van de Velde een leger aan vrijwilligers deel van uitmaakt. Marloes' voorkeur gaat onvoorwaardelijk uit naar de Brut. „Een lekkere droge, mousse rende wijn. Een koninklijke drank". Het wijnfeest trok - met 900 op vrijdag en bijna 4000 op zater dag - veel bezoekers. Met onder meer muziek en proeverijen was er genoeg te doen, maar dat wijn tje... daar alleen al viel veel over te melden. „Wij hebben alle wijnen van De Kleine Schorre in huis", vertellen Eduard en Marga Geleijn- m BESTEL SNEL OP PZC. NL/DISNEY se uit Oude Tonge. Zij is vooral van de Pinot Gris en hij van de Ri- vaner. „Weet je wat je daar ook goed mee kan doen? Mosselen in koken. En van het vocht maak ik soep. Groenten erbij en ruim roomboter. Heerlijk", zegt Marga over de Rivaner. Eduard: „Je ziet de kwaliteit van de wijnen steeds beter worden. Dat is leuk." Matthijs Droes en Plamen Mal- chev uit Den Haag beginnen het feest met een flesje Brut de Zélan- de. „Goed om de dag mee te begin nen. Het is niet te vergelijken hoor, maar zoiets als prosecco: een glaasje voor het eten", zegt Mat thijs. Plamen, die uit Bulgarije komt, heeft een vader met een wijngaard. „Driehonderd liter voor eigen consumptie, maar die smaak is niet te vergelijken", lacht hij breeduit. OOSTBURG. Een auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Oostburg uit de bocht gevlo gen. De bestuurder klom na de aanrijding uit de auto en rende hard weg. Twee inzittenden, een 24-jarige man uit Water landkerkje en een 18-jarige man uit Hoofdplaat, werden voor controle met de ambulan ce naar het ziekenhuis ge bracht. Onderzoek wees uit dat de vermoedelijke automobilist een 29-jarige man uit Groede is die tijdens de aanrijding kenne lijk onder invloed van alcohol verkeerde. Hij meldde zich la ter op het politiebureau. In de regio ringrijden KERKWERVE. Een goed gerookte paling? „Dat is er één waar je di rect een tweede van wilt", zegt Peter van Langeraad van Recrea tieboerderij Van Langeraad uit Kerkwerve. Dirk Preesman uit Heine- noord rookte ze zaterdag zo en won de hoofdprijs bij het Open Zeeuws Palingrookkampioen- schap in Kerkwerve. Op de tweede plaats Mark Hamers uit Oisterwijk en, met net een half puntje verschil, Wouter Tim merman uit Zierikzee als der de. Timmerman bleek de hoogst scorende Zeeuw. Van Langeraad is zelf ook pa lingroker, maar geen deelne mer. „Op tijd roken en op tijd stoppen; het draait allemaal om fïngerspitzengefühl." Mijn dorp, mijn stad Weststraat, Markt, Ooststraat, 10.00- 21.00 uur - Markt; \'t Groentje, 20.00- 00.00 uur - Griezels en Spoken tocht met start bij Strandpavil joen De Stenen Toko Strandweg (parkeer plaats), 19.15-21.15 uur - Workshop ont spannen wandelen Rechtbank, Kou- steensedijk 2, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling Mad- dy Rentenaar; Markt, 11.00-17.00 uur - Boe ken en verzamel- markt Clubhuis V.V. Oost kapelle, 19.30 uur - Zomerbingo Hellebardierstraat 2, 09.00-16.30 uur- Tentoonstelling 'De Fles' in het Gemeen tearchief; Cine Café, Spuikom- weg 3, 20.00 uur - Pub Quiz in teams Zuidstraat 143, Kas teel van Batavia, van af 12.00 uur - Exposi tie fotograaf Jan de Jonge Strandpaviljoen De Strandzot, 11.00- 17.00 uur - Strand- sport door Wendy Wagenmakers Het Abdijplein stond niet bepaald stampvol, maar het volk dat op de Kunst markt af kwam was wel heel gericht publiek, foto Lex de Meester door Esme Soesman DREISCHOR. Als het aan Tamara Constandse uit Zonnemaire ligt, fonkelt in haar glas een Pinot Blanc van Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor. Of een Brut de Zélan- de met bubbels. „Om de mooie zil tigheid die er in zit. Dat proefje." Tamara (foto) is sinds zaterdag de Zeeuwse Wijnkoningin. uLr AöO/V/\/£f vlissingen. Als het ei land volstroomt met toeristen, zijn het de ring- en sjezenrijders die van stal komen om hun kwaliteiten en hun pracht en praal te showen. Afgelopen dinsdag re den er sjezen door Meliskerke. Cynthia Rotte en Peter Boog aard deden dit als bes te. Woensdag in Zou- telande wisten llona en Marco Janse de meeste ringen te ste ken. Woensdag reden er twintig ringrijders van Oostkapelle een wed strijd op camping De Pekelinge. Deze wed strijd werd gewonnen door de jonge Quinto Francke. Hij liet maar één ringetje hangen. Vrijdag werd de vrije wedstrijd in Vlissingen verreden. Het kam pioenschap werd ge wonnen door Dennis Willeboordse. Afgelo pen zaterdag leverde Ritthem 2 van Leo de Visser, Martin Brou wer en Levi de Witte uitzonderlijk goede prestaties bij de vier deklas rijders op het Bellamypark. Het per soonlijk kampioen schap werd een strijd tussen twee jonge rij ders. Teun Dingeman- se schreef de titel op zijn naam door maar liefst 29 van de 30 rin gen te steken. Hij bleef hiermee één rin getje voor op Levi de Witte die reservekam pioen werd. De prijs voor versie ring -in Vlissingen een hele prestatie, gezien het aantal deelnemers verdeeld over twee da gen- ging naar Mela- nie de Bruijn en Ange lina Cevaal. ZOUTELANDE. Het was warm en er stond slechts een héél zacht briesje en toch waren gistermiddag alle koppies in Zoutelande weer gericht naar de hemel, waar vliegers zwierden. De boulevard van Zoutelande stond traditioneel vol voor de jaarlijkse vliegerdemonstratie. foto Lex de Meester tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19