Calais harde les voor transporteurs PZC COLOFON Geboorteplaats Het strand van Cadzand-Bad 16 ZEELAND Vrijwilligers maken in 27 dagen de hele Noordzeekust schoon. De aftrap van de actie was zaterdag in Cadzand-Bad. COMMENTAAR Bernard Cazeneuve en Theresa May, de Franse en Britse ministers van Binnenlandse Zaken, roepen de andere Europese landen op mee te helpen aan het oplossen van de chaos bij Calais. Via die stad proberen de laatste ja ren grote groepen vluchtelingen naar Engeland te komen. Door de Kanaaltunnel of met een van de vele veerboten. De ellende was er al groot, maar nu acties van onder anderen Franse boeren de doorstroom belemmeren en er lange rijen vrachtwagens staan, is de misère niet meer te overzien. De vluchtelingen rui ken hun kans en belagen de transporten als nooit tevoren. Voor de korte termijn zien Cazeneuve en May alleen heil in meer politie en meer hekken. Verder vragen ze hun Europese partners samen alles in het werk te stellen om de toestroom uit Afrika te beperken. Voor de lange termijn hebben Ca- zeneuze en May wel de goede op lossing: zorg dat er geen reden meer is om naar Europa te vluch ten. Dat kan bijvoorbeeld door veel meer te doen aan de economische groei van Afrika. Ondertussen leren transporteurs een harde les. Je kunt wel vrij verkeer van goederen afspreken, maar als grote groepen vluchte lingen andere prioriteiten hebben en Franse actievoerders boven dien voor zichzelf opkomen, is zo'n afspraak even weinig waard. Cazeneuve en May zien alleen maar snel effect van meer politie en meer hekken T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Een grote wens van Ivo uit Westka- pelle is in vervulling gegaan. Het ventje van acht is helemaal gek van voetbal en onlangs mocht hij lid wor den van de plaatselijke club vv De Noormannen. Dat ging echter niet zonder slag of stoot. Tijdens zijn aanmelding moest hij al lerlei vragen die de voetbalvereniging stelde beantwoorden. De club vroeg hem zijn naam, zijn leeftijd en woonplaats. Ook de ge boorteplaats moest worden doorgege ven. Op de laatste vraag antwoordde Ivo: „Wi of ik gebore bin? Das nie so moeilijk: in bed!" Auto gaat in vlammen op Een auto in de Bossen- burg in Vlissingen is in de nacht van vrijdag op zater dag uitgebrand. De brand is vermoedelijk aangesto ken. De brandweer en politie kregen zaterdag net voor 3.30 uur een melding van een autobrand. Ter plaatse bleek dat een zwarte Opel in brand stond. Een voertuig dat naast de brandende auto stond, liep ook schade op. Er zijn aanwijzingen voor brand stichting. Dronken rit eindigt in sloot Een 44-jarige Rotterdam se is zaterdag tegen een verkeersbord gebotst en la ter een sloot ingereden aan de Havenweg in Zie- rikzee. Toen de politie na een melding rond 23.15 uur arriveerde, bleek de vrouw onder invloed van alcohol te zijn. Op het bu reau blies zij 790 »g/l, ter wijl 220 g/1 maximaal is toegestaan. Haar rijbewijs is ingevorderd. Jongen (7) uren zoek op strand Op het strand van Renes- se is zaterdag urenlang ge zocht naar een vermist ze venjarig jongetje. Rond half zeven 's avonds werd het jongetje, Rembert, in goede gezondheid terugge vonden. Om half vier 's middags werd er opgeroepen om naar de jongen uit te kij ken. Ook zijn signalement werd verspreid. De jongen was toen voor het laatst ge zien in de buurt van strandpaviljoen De Schor pioen. Ook de hulpdiensten had den een zoekactie op touw gezet. Waar de jongen al die tijd geweest is, is niet bekend gemaakt. Wietkweker bij toeval ontdekt De politie trof zaterdag middag bij toeval een wiet- kwekerij aan in de Toren straat in Serooskerke (W). Agenten gingen naar het woonhuis, omdat de bewo ner nog een boete open had staan. Ter plaatse roken de agen ten een sterke wietlucht. Bovendien zagen ze in de tuin kweekspullen liggen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Een oude krant, een plastic zak van He- ma, een kapotte bal lon, sigarettenpeu ken, snoeppapier- tjes, een plastic be kertje: het strand van Cad zand-Bad ziet er ogenschijnlijk brandschoon uit, maar een groep van veertig mensen verzamelt za terdag op een stuk van vijftig me ter toch een hele hoop afval. De vrijwilligers doen mee aan het eerste stuk van de Boskalis Beach Cleanup Tour, opgezet door Stichting de Noordzee. In 27 etappes wordt 350 kilometer strand afvalvrij gemaakt. Vorig jaar werd 20.000 kilo vuil opge ruimd met bijna 1500 vrijwilli gers. En dit jaar hoopt de organi satie met nóg meer mensen, nóg meer afval op te halen. Irene Voorbij en John van Wa terschoot uit Dordrecht, op va kantie in Breskens, ergeren zich groen en geel aan zwerfafval. „Als ik iets zie liggen, dan móet ik het oprapen en weggooien", zegt Irene. Daarom doen ze met hun zoon Dante (8) mee aan de actie. „Veel mensen hebben een nonchalante houding. Ze vinden het strand mooi en leuk, maar niemand raapt iets op. Iedereen denkt: dat is voor een ander", zegt John. „We vinden hier in de buurt vaak heel veel plastic afval. Dat ruimen we op, samen met de kinderen." Dante: „Anders krijgen de dieren het binnen. En er staan prullenbakken op het strand. Mensen kunnen het daar toch gewoon in gooien?" Het strand helemaal schoon krijgen, dat is een utopie, weet campagneleider Marchien de Ruiter. Stichting de Noordzee wil met de schoonmaakactie vooral aandacht vestigen op het probleem. „Die 20.000 kilo afval die vorig jaar is opgeruimd, is niet in de magen van vogels te recht gekomen. Daarnaast breng en we op deze manier in kaart wat er allemaal op het strand ligt. Zo kunnen we het probleem bij de bron aanpakken." Bij de schoonmaakacties worden bij voorbeeld veel vispluis gevon den. Vissers gebruiken dit om visnetten te beschermen. „We overleggen met vissers om te kij ken of we dit op een duurzame manier op kunnen lossen", zegt De Ruiter. „We hebben vereni- FZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN ZIERIKZEE RENESSE SEROOSKERKE 'Gooi het door Cornelleke Blok - c :v - -«»- De Londense kunstenaar Cally Spooner. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17