Goed doel onderdeel Borderrun de lucht in Palingroken Aardenburgse stichting hoopt op subsidies en bijdragen van fondsen Strand is weer schoon Het Archeologisch Museum Zeeland in Aardenburg heeft 400.000 euro nodig om volgend jaar te kunnen openen. AARDENBURG. Het is nog niet ze ker of het nieuwe Archeologisch Museum Zeeland in Aardenburg volgend jaar de deuren opent. De stichting die de komst van het mu seum voorbereidt, heeft nog een tekort van vier ton. Dat gat moet via subsidies en bijdragen uit fond sen gedicht worden. Het Archeologisch Museum moet komen in het voormalige stadhuis op de Markt. Een groep inwoners van Aardenburg kreeg het enkele jaren geleden voor el kaar dat het gebouw behouden bleef voor de gemeenschap, en be sloot er een nieuw museum in te beginnen. Dat moet een voortzet ting worden van het bestaande Ar cheologisch Museum in de West straat, maar dan veel breder van opzet. Het nieuwe museum moet de archeologische historie van heel Zeeland laten zien, op een moderne, interactieve manier. Voor de aankoop, verbouwing en inrichting is 1,2 miljoen euro nodig, verklaart bestuurslid Wim Westphaal van de stichting Ar cheologisch Museum Zeeland. Er is nu acht ton binnen: 650.000 eu ro komt van de gemeente Sluis. Vier ton daarvan is voor de aan koop van het gebouw en gaat met een weer terug naar de gemeente kas. De rest is voor het opknappen van het voormalige stadhuis en de inrichting van het museum. Daar naast kreeg de stichting bijdragen van de provincie, het VSB-fonds en Dow. Voor de overgebleven vier ton hoopt de stichting in elk geval op een bijdrage van de Bankgirolote rij. „Onze eerste aanvraag is afge wezen, maar we hebben wel een uitnodiging gekregen om een nieuwe aanvraag te doen", vertelt Westphaal. „We hopen op een bij drage van zo'n 250.000 euro." Begin 2016 wordt bekend of de stichting dat bedrag krijgt. Voor kleinere bijdragen wendt het be stuur zich nog tot onder meer het Prins Bernhard Cultuurfonds en het Delta Zeeland Fonds. En dan kan het snel gaan, denkt West phaal. „Als die fondsen inderdaad bijdragen, kunnen we volgend voorjaar beginnen met de inrich ting. We zitten vol met plannen, dat is het probleem niet. Maar we hebben ruimte nodig." Stichting Archeologisch Museum Aardenburg hoopt op een flinke bijdrage uit de kas van de Bankgiroloterij Dat het museum niet meteen volwaardig kan draaien, is volgens Westphaal geen probleem. „We kunnen natuurlijk best al begin nen en het gebouw vervolgens in een paar jaar helemaal naar onze wens inrichten. Een museum is toch altijd al in beweging, zeker het interactieve museum dat wij voor ogen hebben." Mocht de realisatie van het nieuwe museum onverhoopt een stap te ver blijken, dan zet de stichting in op het verfraaien van het huidige museum in de West straat. De exploitatie daarvan was tot vorig jaar in handen van de ge meente Sluis, maar werd overgeno men door de stichting om alvast te 'oefenen' voor het runnen van het nieuwe museum. Het bestuur hoopt daar straks ruim 10.000 be zoekers per jaar te verwelkomen. TERNEUZEN. De Borderrun, medio september, wordt voor het eerst een tweedaags evenement. Aan de rondrit door de streek met exclu sieve auto's wordt dit jaar een goe de doelendag gekoppeld. De Borderrun zelf vindt plaats op zondag 20 september. Zo'n 120 zeer exclusieve, luxe auto's rijden dan vanuit Terneuzen een rondrit door de streek. Een dag eerder, op 19 september, vindt op de parkeer plaats bij Skidome bij Terneuzen 'Borderrun voor Charity' plaats. Deelnemers aan de Borderrun kunnen daar tussen 11 en 17 uur hun auto laten zien aan het pu bliek. Ze betalen daar zelf een bij drage voor. De opbrengst gaat naar de kinderafdeling van het ZorgSaamVziekenhuis in Terneu zen. Tot nu toe hebben zich 96 deelnemers ingeschreven voor de Borderrun; de helft daarvan heeft al aangegeven ook de goede doe lendag te komen steunen. De orga nisatie is in handen van drie jonge Zeeuws-Vlaamse autoliefhebbers. Alle informatie is te vinden op www.border-run.nl. KERKWERVE. Dirk Preesman uit Heinenoord heeft zaterdag de hoofdprijs gepakt bij het Open Zeeuws Palingrookkampioen- schap in Kerkwerve. Op de twee de plaats eindigde Mark Hamers uit Oisterwijk. Wouter Timmer man uit Zierikzee werd derde. Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Museum zoekt nog naar geld MAANDAG 3 AUGUSTUS 2015 door Martijn de Koning PAGINA 16 17 Megavlieger het liften wordt hij helemaal vol geblazen zodat de vlieger de lucht in kan. Het is daarbij een grote kunst om de trilo- bite goed in toom te houden. Voor Nathaly Wood en Co Beets uit Almere is het vlie geren een beetje kind blijven. Wekelijks zijn ze, overal in het land, op pad met hun vliegers. „Het is voor ons een stukje jeugdsentiment dat ons be roep is geworden. Vooral die grote vliegers de lucht in laten gaan, geeft je een gezonde kick." CADZAND-BAD. 'Liever tien vliegers in de lucht dan één in de hand'. Dat was volop van toepassing op het strand van Cadzand-Bad nabij strandpa viljoen Caricole, afgelopen weekeinde. Zonaanbidders hebben volop genoten van het kleurrijk vliegerfestijn. Zo ging er zondag net na de middag een zogenoemde trilobite de lucht in. Een trilo- bite behoort tot de vroegst bekende geleedpotigen en stamt uit tijden van ver voor de dinosauriërs. Bijzonder is dat het gevaarte aan een zo geheten liftertouw hangt. Na :oto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16