Nog één keer meehossen, stampen en eten 12 ZOMER Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantieliefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Maaike en Douwe Nv maandag Vakantieliefdes l DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Waar is dat feestje? l DONDERDAG Vakantieliefde: Waar is dat feestje? Deel 19 'Het dondert en het bliksemt en het regent liters bier, dat wordt dus pompen of verzuipen da's de enige manier.' Als de feest- hit van Bart Kaëll wordt inge zet, stampt de voltallige fa milie Zweekhorst met de voeten in de enorme plas sen regenwater. 'Wijn!!', klinkt het boven het geraas van de wolkbreuk die hier in Roda de Bera is losgebar sten. Vivien en Ivo uit Leid- schendam verschansen zich met een hele rits familiele den onder een partytent. We hossen nog één keer mee op een camping bij Bar celona. Na drie weken fees ten geven we het stokje aan nieuwe feestverslaggevers. Tijdens de luidruchtige bar becue wordt gewaar schuwd: straks moet het stil zijn. Ze zijn nogal precies hier. Je mag ook al geen gas ten van buiten de camping ontvangen. Trekt geen Zweekhorst zich iets van aan. Ivo duwt een van de langsgekomen vrienden een parasol in handen, waarmee ze zo langs de bewaking pie pen. We lachen, eten, drin ken. Het is als thuiskomen. Voor Carla omdat dit heerlij ke zootje deel uitmaakt van haar schoonfamilie. Voor Hanneke omdat het onmo gelijk is je niet welkom te voelen bij de mensen voor wie het nummer van Kaëll lijkt te zijn gemaakt. 'Geniet met volle teugen, zulke tijd komt nooit terug.' VAKANTIELIEFDES DEEL 19 aaike de Bruin dacht als tiener altijd: „Mijn vriendin Henny, die is veel knapper dan ik." Op haar negen- tiende was de be schermd opgevoede Friezin uit Hardega- rijp dan ook geen zorgeloze losbol; eer der een ietwat verlegen meisje, met een klein minderwaardigheidscomplex. Dat zij, die kort daarvoor pas voor het eerst had gezoend, er tijdens de zomer vakantie van 1983 met de leukste jongen van Ameland vandoor zou gaan, had Maaike nooit gedacht. En dat hij - oeps - nog maar vijftien jaar was, ontdekte ze later pas. Met haar ouders en Henny ging Maai ke naar camping Klein Vaarwater. Ter wijl ze naar het strand fietste, zag ze twee jongens een balletje trappen. „Ze kijken naar ons", riep een van hen. Hoe wel daar feitelijk niks tegenin te breng en viel, antwoordden de meiden reso luut: „Nee hoor!" 'Hij was erg lang en had een hele volwassen uitstraling. Maar hij bleek pas vijftien' De vriendinnen fotografeerden de on dergaande zon, gingen pootjebaden en toen ze terugreden, sprongen de knul len ineens van een bankje. Ze trokken een sprintje en daar zaten ze: „Achterop, bij ons op de fiets." Maaike keek om, en was blij verrast dat de aantrekkelijkste van de twee op haar bagagedrager was gesprongen. Douwe was zijn naam. „Ik ben twintig", vertelde hij, en daar keek Maaike niet van op, „Hij was erg lang en had een hele volwassen uitstraling." Op haar blote voeten trapte de blo zende Maaike stevig door. Ze nam Dou we mee naar de camping, en daarna gin gen ze met zijn vieren naar het dorpje Nes. ,,'s Avonds, bij de molen, hebben we gezoend." Dwars door Europa feesten verslaggevers Carla en Hanneke de ze zomer. Klein of groot, festival of ver jaardag, als er iets te vieren valt, zijn ze er bij. Vandaag barbe cuen in Roda de Bera. En dan naar huis! De leukste jongen van Ameland Amelandse vakantie foto's van Maaike en haar vakantieliefde Douwe aan het strand en op camping Klein Vaarwater. M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12