Gezin wil helpen, wordt vermoord Beknelde peuter Na'il vooral trots Fris slapen? Nieuwe Auping! v°0r^ei auping NIEUWS 5 plaza De ouders overleden, hun 24-ja- rige dochter wist gewond te ontsnappen. De schietpartij vol trok zich in het dorpje Pryor, niet ver van de stad Billings. De ouders hadden de jongen langs de weg zien staan zonder benzine. Ze haalden thuis hun dochter op en reden terug met een jerrycan met benzine. Toen ze terugkwamen, trok hij een pistool en schoot de beide ouders neer. De dochter wist rennend te ontsnappen, maar werd nog wel geraakt door de schietende tiener. Hij pakte vervolgens de auto van de twee ouders en sloeg op de vlucht, maar werd een paar uur later door de poli tie aangehouden. De schutter verklaarde aan de politie dat hij had geschoten omdat hij 'genoeg had van het wachten' en omdat de dochter hem zou hebben uitgelachen. Hij is gisteren voorgeleid, meld den diverse Amerikaanse me dia. De dochter is buiten levens gevaar. Wrikken, duwen en trekken - wat zijn oma en een buur vrouw ook pro beerden, het lukte niet Na'il te be vrijden. De toegesnelde brand weer trok met een 'hydraulische spreider' de spijlen uit elkaar om het voetballertje uit het doel te til len en weer op de grond te zetten. Hoe hij in die benarde positie terechtkwam? „Toen ik binnen een dutje deed, was Na'il met zijn oma buiten en klom hij op het doeltje", zegt zijn moeder Anissa Hmidate (23). „Hij is gefascineerd door de film Spiderman, elke dag klimt hij bij ons in de schutting. Dat wilde hij ook doen in het hek dat achter het doeltje staat." Na'il ging met beide voeten op één van de verticale staven staan, toen hij plots tussen de spijlen door gleed. Met als resultaat dat het kereltje met zijn voeten op de grond stond en rond zijn nek vast kwam te zitten tussen de spijlen, die zo'n 10 centimeter uit elkaar zitten. „Er klopten allemaal kinde ren op het raam. Zijn oma riep mij", zegt zijn moeder. „Ik wilde hem er met olie proberen uit te til len, maar dat hadden mijn moe der en een buurvrouw al gepro beerd. Zijn schouders en borst zijn vrij fors voor zijn leeftijd, dus dat paste niet. Hij kan eigenlijk niet tussen de spijlen door, maar dankzij zijn gewicht zakte hij er toch tussendoor." Binnen een paar minuten arri veerde de politie, en kort daarna ook de brandweer. „Van een agent kreeg hij een beertje", vertelt zijn moeder. „Hij bleef heel rustig en was alleen maar heel enthousiast en trots dat de brandweer en de politie kwamen. Ik heb wel drie keer gezegd dat hij het gewoon mocht zeggen als hij bang was, maar dat was hij niet, vertelde hij. Na'il heeft niet lang gehuild, al zegt hij zelf dat hij helemaal niet hoefde te huilen. Kort na het onge lukje had hij een beetje pijn op de borst, maar al snel danste hij weer vrolijk rond. Hij zoekt altijd zijn 'Nee, ik was niet boos of geschrokken. Dit is echt iets voor hem' grenzen op. Nee, ik was niet boos of geschrokken. Ik moest eigenlijk alleen maar heel hard lachen. Dit is echt weer iets voor hem." Het is niet voor het eerst op het Goudse pleintje dat iemand vast blijft zitten in het doel. Alleen was het vorige ongelukje, een paar maanden geleden, in het doeltje aan de overkant. Toen bleef een kind met het been steken en moest de brandweer een spijl uit het doeltje zagen. Hmidate: „Een speeltuin moet zo veilig mogelijk zijn, en ik vind dat de gemeente moet zorgen voor andere doeltjes met spijlen dichter op elkaar. Mijn kind schrikt niet zo snel, en zoiets kan best één keertje gebeuren, maar nu is het niet leuk meer want het is gevaarlijk. Wat als er niemand in de buurt was om de brandweer te bellen?" °P het assortj Aupjn ment 9 Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 PRYOR. Een gezin in de Ameri kaanse staat Montana wilde een jongen met autopech helpen, maar werd als dank neergescho ten. Het waren 15 benauwde minuten voor de 3-jarige Na'il uit Gouda. Tij dens het spelen met zijn broertje en buurtkinderen op het pleintje bij hem in de straat raakte hij don derdagavond met zijn hoofd be kneld tussen de ijzeren spijlen van het 1 meter hoge voetbaldoeltje. door Stijn Tielemans Na'il zakte door de spijlen van het doeltje heen. foto Rens de Haan Anissa Hmidate moeder Na'il Eenmaal be vrijd was hij al snel weer vrolijk. foto Rianne den Balvert Op zoek naar een nieuw bed? Omdat je niet meer lekker ligt, je matras ouder is dan 8-10 jaar of je wilt je slaapkamer opnieuw inrichten? Ga voor het juiste bed goed voorbereid van start met onze checklist. Profiteer bovendien nu van 15% voordeel op het Auping assortiment. Dan slaapje heerlijk fris deze zomer. Kijk op auping.nl/summersale voor de actievoorwaarden en de checklist. *In de actieperiode van 18 juli t/m 30 augustus 2015. J5% Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5