Wandelaars fotograferen alles wat ze onderweg tegenkomen ZEELAND 13 Deelnemers aan de eerste editie fotowandeling door centrum Goes zetten stad digitaal op de kaart. Civieltechnisch opzichter fransen De eerste Goese Insta walk heeft niet al leen mooie plaatjes opgeleverd, maar is tevens goede promo tie voor de stad. De foto's zijn wereldwijd te zien door iedereen met een Instagram-account en kunnen wor den gedeeld op allerlei sociale media. Op initiatief van hobbyfotografe Berbel Nijsse, die was geïnspireerd door het fenomeen Instawalk en dat ook in haar eigen woonplaats wilde intro- duceren, maakte een groep van zo'n vijftien deelne mers afgelopen donderdag avond een wandeling door foto Berbeln foto Cor Voogd foto Berbeln •foto Berbeln de Goese binnenstad. Met hun tablet, smartphone of gewone camera maak ten ze foto's van mensen, gebouwen, objecten of details die daarna op In- stagram zijn geplaatst. Dat is een zeer populaire app die uitermate geschikt is voor het delen van al dan niet be werkte digitale foto's met andere ge bruikers. Het idee achter een Instawalk is dat deelnemers hun omgeving eens met andere ogen bekijken en zo mis schien dingen ontdekken die eerder nooit zijn opgevallen. het gebruik van een vooraf afgespro ken hashtag, zeg maar een trefwoord met een hash ervoor. Voor de Goese editie was dat InstawalkGoes. Instawalks worden wereldwijd ge houden, voor evenementen in Neder land is er een aparte website: www.in- stawalk.nl. Overigens had Vlissingen afgelopen mei de primeur met de eer ste Zeeuwse Instawalk. Omdat niet ie dereen een Instagram-account heeft en de tientallen donderdag gemaakte foto's voor die groep 'onzichtbaar' blijven, maakte de krant hieronder een kleine selectie. Initiatiefneemster Nijsse heeft al aangekondigd dat er een vervolg komt. De foto's zijn gemak kelijk te vin den door Deelnemers aan een Instawalk bekijken hun omgeving met andere ogen. Online top 5 @pzcredactie Zomerconcert Hardloopblog C van Gremberghe @gremberghe Dus #Vlissingen maakt zelfs een #uitglijer met een glijbaan. Heerlijke gemeente. #altijdwat ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Instawalk Goes is mooie promotie voor de stad door Luc Oggel Meer foto's op Instagram: #instawalkgoes 1. Boerin Bertie vaart mee tij dens Canal Pride 2. Delta wijzigt naam netwerk bedrijf in Enduris na dreiging met dwangsom 3. Energierekening Delta niet per se verder omlaag 4. Prijzen drankjes op Zeeuwse terrassen variëren flink 5. Automobilist valt in slaap op vluchtstrook bij Heinkenszand Kijk op www.pzc.nl of facebook.com/depzc P Opzcredactie De gemeente Reimerswaal is op zoek naar een: (36 uur per week) Op de beiaard van de Sint Ja- cobstoren in Vlissingen gaf stadsbeiaardier Jos Vogel giste ren een zomerconcert met ver zoeknummers van inwoners. Hij speelde nummers van onder an dere Blof, Ramses Shaffy en Queen. Benieuwd hoe dat klonk? Luister het geluidsfrag ment op PZC.nl. Sjaak Sinke is al vele jaren tijd- waarnemer bij Zeeuwse atletiek wedstrijden. Van na-inschrijvers krijgt hij echter slapeloze nach ten. Lees erover op: www.pzc.nl/hardlopeninzeeland Het Badstrand in Vlissingen was gisteren welgeteld een uur bereikbaar per glijbaan, daarna heeft de gemeente de baan weer moeten sluiten. De baan is namelijk behoorlijk steil, waardoor verschillende kinde ren op hun gezicht terecht kwa men. Benieuwd hoe dat eruit zag? Op PZC.nl/video staat een video van een valpartij. Voor meer informatie over deze functie en je sollicitatie kijkje op www. rei merswaaln l/vacatu res Reimerswaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45