Gezelligst is samen eten met zijn negentienen 0' Vijf tips 1 Twee alleenstaande moeders op stap met hun 10 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft enkele tips. mm Wat eten we vandaag? n Hun ingrediënten voor een ge slaagde avond? Lekker eten en een spelletje Thirty Seconds. Het liefst met zijn allen. „We staan op verschillende plekken verspreid over de cam ping, maar om de dag eten we met zijn allen. Het is heel onge dwongen. Wie zin heeft schuift aan, wie geen zin heeft doet dat niet", vertelt Joran ten Have. Bar becue is favoriet, maar ook de Zeeuwse mosselen die 'gast vrouw' Paola van Egmond kookte in haar trekkershut, vallen erg in de smaak. Paola: „We gaan niet veel uiteten, dat is ook niet zo makkelijk met negentien man. En zelf koken vinden we eigenlijk ge woon het leukst. Er komt dan van alles op tafel: mie, spaghetti, wraps, spinazie. Iedere keer bij ie mand anders. Iedereen neemt iets mee, stoelen, plastic bekertjes, een fles rosé." Vanavond wordt er ook rekening gehouden met de kinde ren - en een enkele volwassene - die minder van de zilte Zeeuwse delicatesse houden. Op de bak plaat naast het houten huisje wor den pannenkoeken gebakken. Voor ieder is er wat wils. Of er ook Zeeuwse lekkernijen zijn die er wel bij iedereen in gaan? „De bolus", roepen ze in koor. „En alles wat daarmee te ma ken heeft", lacht Denny Gouds blom. „Boluslikeur, bolusijs, noem maar op. Als we naar het dorp gaan dan kopen we graag een bolusijsje bij de ijsboer." Hun ingrediënten voor een geslaagde avond? Lekker eten en een spelletje Thirty Seconds. p je eigen eiland kun je ook best 'even helemaal weg'. Weg van de dagelijkse sleur en verplich tingen. Daarvoor hoefje niet per se af te reizen naar een zonnig oord aan de Middellandse Zee, be sloten vriendinnen Judith Polak Vakantiepark Schou- wenduin. Judith en Desiree hadden er een prima vakantie. Ut Knienol. Overdek te speeltuin op Re creatiepark 't Lapje in Burgh-Haamstede. Kinderkermis 't Kraayenest, Burgh-Haamstede. Echte Zeeuwse mosselen. In ieder geval één keer. Het strand van Burgh-Haamstede. Heel breed en uitge strekt. en Desiree Voshart uit Zierikzee. De twee alleenstaande moeders brachten een week door op cam ping Schouwenduin in Burgh- Haamstede. Op nog geen vijftien kilometer afstand van hun woon plaats genoten zij met hun kinde ren Bodi, Isabelle, Sophie, Diede en Jip van een kampeervakantie. „De camping is van mijn broer", vertelt Desiree. „Toen we bedachten dat we er eigenlijk wel even tussenuit wilden, boekten we een plekje bij hem." En dat is een goede keuze geweest, vinden ze beiden. Judith: „Met een stel jonge kinderen op de achterbank is het geen pretje om ver te rij den. Dat leek ons dus niet zo'n goed idee. Voor de kinderen is dit echt een ideale plek." Ze wijst naar hun kampeerplaats. „Vanuit de caravan kunnen ze zo de speel tuin in rollen. En dat doen ze dan ook. Ze zitten de hele dag op de schommel en in de klimrekken. Ondertussen kunnen wij even lekker zitten, een beetje kletsen en een klein beetje uitrusten." Vorige zaterdag, toen het zo stormde, arriveerde het clubje op de camping. „Volgens mij maak ten we nog nooit code rood mee, midden in juli. Tot de dag dat wij gingen kamperen", lacht Judith. „Gelukkig stonden, met dank aan de vader van Desiree, de caravan en tent al voor ons klaar. Dat scheelde een hoop natuurlijk. Er is niets kapot gewaaid. Volgens mij." Hoewel de zon op veel mo menten achter een dik pak grijze wolken verdwijnt, zijn de mei den niet ontevreden over het weer. „Het valt ons alles mee, hoor. Van te voren was ik een beetje bang dat alles onder de mm J" modder zou zitten door die re gen, maar dat is helemaal niet zo", verzucht Judith. „En van een beetje regen krijg je niks. Al zijn we wel bijna door de warmere kleding heen. Straks moeten we even een wasje draaien." Of ze zelf nu echt tijd hebben om uit te rusten valt te betwijfe len. „Gisteren zijn we met de kin deren naar de kinderkermis ge weest en vandaag naar Ut Knie nol, een overdekte speeltuin. De kinderen vonden dat geweldig." Maar Judith en Desiree lijken het helemaal niet erg te vinden, zo sa men met hun kroost. Judith: „Na- Agenda door Sharon van Oost RENESSE. Het is de eerste keer dat zij in deze formatie op de camping in Renesse staan, maar kennen doen ze elkaar al jaren. Van vroe ger, van de voetbal, via via. De fa milies Gaasbeek, Goudsblom, Zaa- ijer, Van Egmond en Ten Have uit Veenendaal gaan vaker samen op pad. Een regelrecht succesnummer, tot nu toe. Paola van Egmond kookt Zeeuwse mosselen in haar trekkershut. foto Marieke Mandemaker Kamperen door Sharon van Oost jr.. ,*«5; J Jttfees ZATERDAG Aagtekerke Paardenpolo, Hereweg 2, hoek Slotdreef Hoek Hereweg Slotdreef, 16.30-19 uur. (Ook op zondag); Zingen op Walcheren, samenzang in Dorpskerk, Dorpsstraat 1, 20-21.30 uur Aardenburg Orgelconcert Jos Vogel, Sint-Baafskerk, Sint Bavostraat, 14 uur Baarland Expositie Buitenwerk Schatten Nu en Toen, Oude Polderdijk 2,12-17 uur. Ook zondag. Breskens Rondvaart naar de zeehondjes, Keerdam 1, 10-11 uur Cadzand Kunstmarkt en hobby- boekenmarkt, rond Dorpskerk en bij de molen, van 10.30-16.30 uur; Groot zomervliegerfeest, ter hoogte van Strandpaviljoen Caricole in Cadzand-Bad, duinovergang 8, 10.30-17 uur. Ook zon dag. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10-20 uur. Ook zondag. Domburg Beach Yoga, Strandovergang Watertoren Oost, van 9.30-10.30 uur; Mobiele ani matie, Centrum, 14-17 uur; Minidisco, 't Groentje, 17-18 uur Dreischor Zeeuws Wijnfeest, Wijnhoeve De Kleine Schorre, Zuiddijk 4, 12-23 uur Goes Weekmarkt, Grote Markt, hele dag; Or gelconcert Henk G. van Putten, Grote Kerk, Singelstraat 21, 13.30-14 uur Kamperland Ezelwandeling, Jacobadijk 10, van 10.30 tot 12.30 uur Kapelle Enten en oculeren, Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 10-12 uur Kerkwerve Open Zeeuwse Kampioenschappen Pa- lingroken, en markt, Recreatieboerderij van Langeraad, Weelweg 3, hele dag Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen, Geertesplein 24, 10-16 uur Kortgene Schuurverkoop-rommelmarkt Kortgene, Oudedijk 3, 10-16 uur; Zeeuws Wijnfeest, Dreischor. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Bezichtiging Molen De Korenbloem, Mo lendijk 1,11.00-16.00 uur Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof, Wielemakersbaan 4, van 10-17 uur Middelburg Rommelmarkt, Vismarkt, 8-16 uur Nieuwvliet-Bad Natural High-strandfeest, Duinovergang 19 (Zeedijk 1C, vanaf 22.30 uur Nisse Jumpin' de Weel, 8 dagen paardensport, met activiteiten voor jong en oud, Am- bachtsherendijk, hele dag. Ook zondag. Noordwelle Power Horse Competition, trekpaardwed strijden met meerdere (Europese) trek paardrassen, Lokkershofweg, 8.30u Oostburg Boem' Dag, nostalgische boerenmarkt, Markt en Ledelplein, 11-16 uur Oostkapelle Openstelling bezoek Korenmolen d'Ar- ke, Noordweg 2, 10-18 uur Oud-Sabbinge Dag van 't Ouweland (markt, ringsteken, oude tractoren, oude ambachten, kwal- leballen wk, solexrace), Ring, 10-23.30u Renesse Avondmarkt, Hogezoom, 19-24 uur Ritthem, Open Tuindagen Rammekenshof, Ram- mekensweg 11, 13-17 uur Schoondijke Open tuin bij Juust Wa'k Wou, Tragel oost 2110-17 uur. Ook zondag. Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde, Schelp- hoek, 15.30-20.30 uur Sint-Maartensdijk Braderie, Haven/Markt/Kaaistraat, hele dag; Kermis, Haven, vanaf 10 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42