'Ik zat in de nekklem en dacht: wow, dit is heftig!' Opa bekent ontucht kleinkinderen 39E0E NIEUWS 11 Palestijnse baby dood na brandstichting door kolonisten Verwoestend vuur Het is niet de eerste keer dat Van der Linde naar de rech ter stapt. Hij daagde website GeenStijl al eens omdat ze minderheden zouden beledigen en ex-Trouw-journalist Perdiep Ramesar omdat die met zijn verzonnen verhalen over de Sharia-driehoek in de Haagse Schilderswijk complete bevolkingsgroe pen had belasterd. In beide zaken be haalde Van der Linde geen resultaat. Maar 9 september bij de kortgeding rechter in Den Haag acht hij zich wel kansrijk tegen de nekklem. „Omdat toch allang bewezen is dat de nekklem gevaarlijk is en tot slachtoffers leidt. Deze overheid gaat er uit zichzelf toch niets aan doen. Er wordt in Neder land niet eens goed op getraind. Niet voor niets is het middel in New York al heel lang verboden. En er zijn genoeg al ternatieven." „Nou, pepperspray bijvoorbeeld. Ik ben geen expert, maar begrijp van deskundi gen dat er genoeg alternatieven zijn." 'Het is toch allang bewezen dat de nekklem gevaarlijk is' „Toen ik een pro-Israëldemonstratie verstoorde." „Het was in de Doelenzaal in Amster dam. Daar stonden wij op en riepen wat. Er ontstond verwarring en we werden erg hardhandig aangepakt. Ja, dan gaat er adrenaline door je heen, wordt er geduwd en getrokken. Toen ging ik in de nekklem." „Geen pretje. Je denkt van wowww, dit is heftig. Ik verloor niet het bewust zijn, maar je voelt dat je het heel be nauwd krijgt. De nekklem is ook echt bedoeld om je keel even dicht te knij pen, hè. Het flitste wel door me heen: dit moet niet te lang duren. Het is eng." „Ik denk dat het beter is dat u en ik als leken daar dus geen oordeel over vel len, maar dat deskundigen dat gaan doen. Die zullen we er ook mogelijk bij halen, bij de rechtszaak, als getuigen." „Wie weet. Dat gaan mijn advocaat Willem Jebbink en ik de komende we ken bepalen." Het gaat om 7 kinderen tussen de 4 en de 10 jaar oud. Volgens het Openbaar Ministerie heeft Van B. in de periode tussen 1 januari 2013 en 7 mei 2015 ontucht gepleegd met de slachtoffertjes. Verder zou de Zoetermeerder, die zich dit jaar nog kandidaat stel de voor PvdA Zuid-Holland tij dens de laatste Provinciale Verkie zingen, kinderporno op zijn com puter hebben gedownload en zelf hebben vervaardigd. Het Openbaar Ministerie onder zoekt nog of de zeven slachtoffer tjes op die zelfgemaakte beelden staan en of dit materiaal via inter net is verspreid. Over de kinderporno die de po litie op zijn computer zou hebben gevonden, kan de raadsman van Van B. nog niets zeggen. Advocaat Ramsoedh heeft nog niet alle be nodigde dossiers. Wel wil hij kwijt dat zijn cliënt de ontucht met de zeven kinderen heeft be kend. Het misbruik heeft in huiselij ke kring plaatsgevonden. „Het gaat om zijn kleindochters, ik dacht twee of drie, en hun vrien dinnen", aldus de raadsman. Van B. runde in Zoetermeer een eigen adviesbureau. Volgens de raads man hebben de meisjes hun ouders zelf verteld wat hen over komen is tijdens die oppasuren. De advocaat van Van B. noemt het een tragische zaak. „Mijn cliënt erkent schuld, heeft spijt en vindt dat hij gestraft moet wor den." De raadsvrouw van de slachtoffers wil in elk geval tot de proformazitting van donderdag niets kwijt. In een korte reactie laat de PvdA weten dat René van B. geen lid meer is van de partij. Een anderhalfjaar oude baby is op de Westelijke Jordaanoever om het leven gekomen nadat Is raëliërs het huis waarin het kind lag in brand staken. De ouders en een vierjarig broertje wisten tijdig uit het huis te vluchten en zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Dat meld de de Israëlische krant Haaretz vrijdag. Het incident gebeurde donderdagavond in het dorp Kfar Douma in het noorden van de Westelijke Jordaanoe ver. Volgens de Palestijnse Au toriteit komen de daders uit een Israëlische nederzetting. Ze gooiden brandbommen het huis in en bekladden de gevel. Getuigen hebben melding ge maakt van vier Israëliërs. Premier Benjamin Netanyahu heeft de aanslag veroordeeld als een terroristische daad. De minister van Defensie, Mos- he Yaalon, sprak van een 'heel zware terroristische aanslag' en zei dat niet mag worden toege laten dat Joodse terroristen Pa- lestijnen aanvallen. GRIEKSE SCHULDENCRISIS Barcelona en omgeving ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Beroepsactivist Frank van der Linde uit Amsterdam gaat het proberen: de nek klem de wereld uit helpen. Althans, Van der Linden begint een rechtszaak om af te dwingen dat de politie het arrestatie middel waaraan Mitch Henriquez over leed in het Haagse Zuiderpark, nooit meer mag gebruiken. door Victor Schildkamp Waarom naar de rechter? Welke dan? U zat zelf in 2014 ook in de nekklem, zegt u. Verzette u zich tegen de politie? Hoe voelde dat, zo'n nekklem? Ik zie op die nekklemfilmpjes agenten worstelen met hele grote driftige man nen. Ik ben geen expert, maar ik denk wei eens: als die nekklem niet mag, wat moe ten ze dan? En de familie van Mitch Henriquez, halen jullie die er ook bij? door Anouk Mentink en Yorick Roos ZOETERMEER. Een Zoetermeerse opa heeft zijn kleindochters en hun vriendinnetjes seksueel misbruikt. René van B. (63), eerder dit jaar nog kandidaat-Statenlid voor de PvdA, moet donderdag in de rechtbank verschijnen. JERUZALEM/KFAR DOUMA LAKE COUNTY. Brandweermannen proberen een bosbrand in Califor- nië te bestrijden. De Amerikaanse staat kampt al enige tijd met flin ke natuurbranden door de droogte. Het vuur komt soms gevaarlijk dicht bij huizen. De brandweer heeft grote moeite het vuur onder controle te krijgen, foto Max Whittaker/Reuters ATHENE Tsipras verdedigt 'plan B' Varoufakis De Griekse premier Alexis Tsipras heeft zijn voormalige minis ter van Financiën, Ya- nis Varoufakis, giste ren verdedigd om het maken van een noodplan voor als het land zonder geld zou komen te zitten. Dat was geen ge heim plan van Varou fakis om uit de euro zone te stappen, maar een poging een alternatief voor het betalingsverkeer te vinden, mocht Grie kenland uit de euro- Alexis Tsipras zone worden gezet. De fel omstreden Varoufakis was minis ter van Financiën van 27 januari tot 6 juli. In deze periode bots ten de links-radicale Tsipras en Varoufakis met hun internationa le geldschieters. Tsipras zag geen an dere uitweg dan te doen wat de schuld eisers verlangen: meer bezuinigen en hervormen. Dit heeft zijn partij Syriza ver deeld. Het partijbe stuur besloot giste ren in september een speciaal partij congres te beleggen over Tsipras' nieuwe koers. Of Syriza dan nog in de huidige vorm bestaat, is niet zeker. Tsipras wil voor half augustus ak koorden sluiten over het economisch be leid met de Europese geldschieters. De lin kervleugel van Syriza is daar fel tegen. v.a. slechts Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein 8/10 dagen Italië Bloemenrivièra Cote d'Azur 8/10 dagen Gardameer - Verona - Venetië 8/10 dagen Vertrekdata: 28 sept/ 5,17,26 okt Vertrekdata: 21 sept/5,17 oktober Vertrekdatum: 17 oktober Vertrekdata: 17, 31 aug 14, 28 sept/17 okt Vertrekdata: 5,17,26 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11