Verzekeraar Menzis wijst steeds vaker 'borstkankervest' af Gay Pride: roze verleden IHJ ^eerlijke busrazeK Met vertrek iet augustus! Knuffels uit woede #CATLIVE5rtATrER 6 NIEUWS VERGUISDE TANDARTS SPOORLOOS Ondanks een verwijzing van arts of therapeut wijst Menzis sinds dit jaar aanvragen af, stelt de Borst- kankervereniging, bij wie de ver ontwaardigde patiënten zich mel den. „Thoraxbandages zitten in het basispakket en moeten ge woon worden vergoed als een des kundige daarom vraagt", zegt An- neLoes van Staa, bestuursvoorzit ter van de Borstkankervereniging. Menzis heeft sinds dit jaar een strengere aanvraagprocedure voor compressiemiddelen, waaronder de thoraxbandages (een strak vest), gebruikt door vrouwen die na een borstkankeroperatie last hebben van vocht. Zo'n 5 procent van de 14.000 borstkankerpatiën ten per jaar kampt met borst- oedeem, stelt de Nederlandse Ver eniging van Huidtherapeuten (NVH). Om een bandage vergoed te krijgen moeten arts/therapeut en leverancier nu een gezamenlijke motivatie sturen naar Menzis. Tot dit jaar konden de hulpmiddelen met een verwijzing bij de apo theek worden besteld. „Er bleek een wildgroei van leveranciers, zonder dat we wisten of een ban dage echt nodig was", verklaart een woordvoerder van Menzis. Volgens de huidtherapeuten is het prima om een check uit te voe ren voordat tot vergoeding wordt overgegaan. NVH-bestuurslid Hanneke Hendrikse: „Maar dan wel door deskundigen en binnen een afzienbare periode. Nu moe ten patiënten met pijnlijk oedeem soms acht weken wachten. Boven dien hebben de adviseurs van Menzis stuitend weinig verstand van oedeem en bandages, waar door ze onterecht afwijzen." effeweg.nl Stedentrip Londen va.€279 Weimar, Leipzig en Dresden va.€429 UNESCO wereldcultuursteden Spanje va.€579 Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur va. €589 Kroatië, Opatija en Lovran va. €599 Het beste van Portugal en Spanje va.€1099 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Van de biseksuele ko ning Willem II tot het kanon van luitenant-ge neraal Evertsen. Tij dens de Gay Pride (31 juli-2 augus tus) heeft het Rijksmuseum spe ciale 'roze' rondleidingen die de Nederlandse homo-emancipatie in beeld brengen. Pas eind jaren 60, begin jaren 70 durfden musea het aan homo- erotische kunst te etaleren. Kun stenaars als Andy Warhol en Ro bert Mapplethorpe zorgden met hun soms wel heel expliciete werk voor verhitte discussies in de doorgaans bedaarde expositie ruimtes. „Voor die tijd was er geen sprake van het tonen van homo-erotische kunst. Ook niet in Nederland dat bekendstaat als een van de meest liberale landen op het gebied van homo-emanci patie. Sterker: pas vanaf de 19e eeuw zijn we milder geworden, voor die tijd was openlijke homo seksualiteit strafbaar. De roze rondleiding laat die ontwikke ling zien", aldus museumdocent Arnout van Krimpen die de tour door het Rijksmuseum bedacht. Hij voert zijn publiek onder meer langs afbeeldingen van ko ning Willem II die maar wat graag 'met heren een wandeling' maakte. „Hij wilde niet dat het bekend werd, maar uit een recen te biografie blijkt dat hij in elk ge val biseksueel was. Dat maakte hem chantabel en leidde tot de monarchie zoals we die nu ken nen. Met een vorst met beperkte macht. Hij werd gedwongen die wet te ondertekenen door tegen standers die zijn voorkeuren te gen hem gebruikten." Behalve deze Oranje was er in IUOH 223M2U8 ÖHIHU |v door Francine Wildenborg ROTTERDAM. Borstkankerpatiënten die een thoraxbandage nodig heb ben tegen pijnlijke vochtophopin gen in hun romp, krijgen vaker nul op het rekest bij Menzis. De verze keraar gaat op de stoel van de be handelaar zitten, vinden patiënten vereniging en huidtherapeuten. Thoraxbandage op maat gemaakt voor de patient, foto Movetek effeweg.nl Jaarlijks meer dan NU VANAF tevreden vakantiegangers! BLOOMINCTON. De Amerikaanse tand arts Walter Palmer, die onder vuur ligt omdat hij in Zimbabwe de bekende leeuw Cecil had gedood, is spoorloos. „Pogingen om met hem in contact te komen zijn tot nu toe zonder succes", meldde Dan Ashe op Twitter. Ashe is directeur van de Amerikaanse Fish and Wildlife Service, een overheids dienst die de wilde natuur beheert. De woede richting de tandarts groeit. Bij zijn praktijk hebben boze Amerika nen uit protest knuffels neergelegd. Een petitie riep de Amerikaanse rege ring op om Palmer uit te leveren. De oproep kreeg in korte tijd meer dan 100.000 handtekeningen. Palmer wordt nu ook door de jagers bekriti seerd. Safari Club International, een in ternationale organisatie voor groot wildjagers, heeft de 55-jarige Palmer geschorst, foto Glen Stubbe/Star Tribune 5 daagse busreis, vertrek: 10,17 aug - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 8 daagse busreis, vertrek: 14 aug - Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension 11 daagse busreis, vertrek: 14 aug - Verblijf in 3*/4* hotels o.b.v. halfpension 10 daagse busreis, vertrek: 24 aug - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis, vertrek: 10, 31 aug - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 22 daagse busreis, vertrek: 24 aug - Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. fjJK* /f®) Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. scr door Annemart van Rhee Stadhouder Willem III EOT IN HELL 2.0C0'. "Oops1 v/rooj 2.015'. "Oops! Wrona jxjssyl* palrfier "Dear me, what a righteous young man you arel I assure youj do not do the thing you suggest. That would b^barbarous."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6