Weitjerock betaalt tickets terug Eindeloos met Lego spelen in De Blokjeshut in Aardenburg ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Lekker bouwen met en krauwen in Lego en als je klaar bent met hoeven opruimen. Dat kan bij De Blokjeshut. MaatGarant 'Alleen voor kinderen? Er zitten hier ook vaak genoeg vaders mee te bouwen hoor, die vinden dat net zo leuk.' Ik heb een trap gebouwd en die loopt helemaal naar de ze piraten hier." Mitchell Verdonk (5) wil zijn Le go-werkje graag nog afma ken, maar het is tijd om naar huis te gaan. Hij pakt een pa piertje, krabbelt zijn naam erop, legt het op zijn bouwsel en zet dat weg op de showtafel in de grote barak achter De Blokjeshut. Zo kan iedereen zien wat hij gemaakt heeft en kan hij de volgende keer weer verder bouwen, want hij komt hier veel en graag. De Blokjeshut, eind mei geo pend in de kantine van sportpark Elderschans in Aardenburg, is een leuk alternatief voor als het geen zwemweer is en de kinderen uit Aardenburg en omgeving toch iets buitenshuis willen gaan doen. Of als moeder even een pot je wil tennissen (of gewoon geen zin heeft in troep in huis), als een broer of zus zwemles heeft of zelfs als activiteit tijdens een ver jaardagspartijtje. Natuurlijk is De Blokjeshut in eerste instantie bedoeld voor kin deren. „Maar er zitten ook vaak ge noeg vaders mee te bouwen hoor, die vinden dat net zo leuk", zegt Merel van den Dries (16) die een vakantiebaantje in het sportpark heeft. De Blokjeshut is een idee van Germen Modde, de voorzitter van Stichting Recreatiebad Elder schans en vroeger (en nu eigenlijk nog steeds) gek op Lego. De afgelo pen winter is hij met zijn team be zig geweest Lego te verzamelen en sorteren. De grote bulk kwam van Marktplaats. Inmiddels liggen er ruim een half miljoen blokjes, niet alleen 'de gewone', maar ook Duplo voor de allerkleinsten en Lego Friends voor met name meis jes. In de voetbalkantine staan twee enorme tafels vol bergen Le go waarmee gebouwd kan wor den. Ook is er een Duplo-hoek en het zogenoemde magazijn; daar zijn de regels wat strenger. In doorzichtige plastic dozen en bak jes liggen daar Legostukjes netjes op vorm gesorteerd. Graaien is daar uit den bo ze. Je mag er alleen de on derdelen (wieltjes, poppe tjes, stuurtjes, deuren, enz.) die je echt nodig hebt, meenemen. Ook lig gen er Lego-bouwboeken om inspiratie op te doen. De mooiste bouwsels mogen op de show tafels en in de vi trines in de ba rak achter de kantine, waar ook nog twee enorme bouwtafels staan. Bram Groosman (7) was dapper begonnen aan het Legoën van een piramide, maar na de fundering had hij zich bedacht. In het midden van wat het Egyp tisch bouwwerk had moeten wor den, staat nu een Nederlandse vlag op een heel stevige vlaggen- post. „We komen hier in de zo mer drie keer per week", zegt moeder Nadja. „De kin deren hebben zwemles en terwijl de een in het water ligt, kan de ander Legoën. Ze vin den het zo leuk dat we ook van plan zijn al leen voor De Blokjeshut te komen." Finn Lippens (7) komt zelfs helemaal uit Zwitserland naar de Blokjeshut. „Mijn vader komt oorspron kelijk hier vandaan, maar we wonen al jaren in Zwit serland. Nu zijn we hier op vakan tie." Aan het eind van de middag lijkt er een bom ontploft te zijn in De Blokjeshut. De kinderen hoe ven het niet op te ruimen, maar wie wel? Dat doet Merel. Maar ook voorzitter Modde zelf is 's avonds geregeld aanwezig. „Ach, sommi ge mensen houden zich bezig met puzzels van tweeduizend stukjes. Dan is het sorte ren van Le go niet veel an ders!" IJZENDIJKE. Weitjerock compen seert bezoekers van het afgelaste festival door hen desgevraagd hun geld terug te geven. Finan cieel zijn er nog wat beren op de weg, maar er is al een datum ge prikt voor de volgende editie van Weitjerock: 30 juli 2016. „Gelukkig zijn er al zo'n vijf honderd mensen die ons steunen en die hun geld niet terug wil len", vertelt organisator Rutger van Merode. „Ook onze partners en sponsoren hebben toegezegd volgend jaar weer mee te wer ken." Weitjerock weet pas hoe zwaar de klap financieel is, als be kend is wat de evenementenver zekering vergoedt. „Dat is sowie so minder dan de kosten die we Veel mensen die tickets kochten, hoeven hun geld niet terug. Ze tonen daarmee sympathie voor het festival. hebben gemaakt", legt Rutger uit. „Maar we zijn strijdbaarder dan ooit." Wie wil sympathiseren met het festival en zijn of haar geld niet terug wil, kan het ticket bij La Porte d'Or in IJzendijke inrui len voor een festivalbandje of het opsturen naar Laurinaweg 13 in Biervliet. Vriend van het festival worden voor twintig euro kan ook. Wie toch zijn geld terug wil, kan de tickets opsturen naar het zelfde adres. Óp www.weitje- rock.nl staat alle informatie. Maat arant VRIJDAG 31 JULI 2015 Op de showtafel: een Minecraft-draak en- mannetje. Lego Friends is meer voor meisjes; veel roze, paars, prinsessen en kastelen. Blokje voor blokje voor.... Bram (links) en Mitchell kunnen hun fantasie de vrije loop laten; Le go is er in elk geval genoeg, foto's Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer door Sophie Stockman uw tuinmeubel specialist! Gevelpanelen, Dakrandpanelen Tuin- en Serremeubelen MaatGarant Koudekerke MaatGarant Oud-Beijerland Middelburgsestraat 64, 4371 ET Koudekerke Langeweg 5E, 3261 LJ Oud-Beijerland T: (0118) 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl T: (0186) 616 633 E: info@maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68