College Reimerswaal wil activiteit op strandje Krabbendijke houden BEVELANDEN en THOLEN 5 Vliegeren in de buurt van hoogspanningsmasten is wettelijk verboden... maar kitesurfen dan? Appartementen in Hansweert gaan tegen de vlakte MaatGarant Hoewel de wet kitesur fen op minder dan vijf honderd meter van hoogspanningskabels verbiedt, wil het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders dat het strandje Roels- hoek bij Krabbendijke gewoon toe gankelijk blijft voor die activiteit. Daarmee legt het college ook een ambtelijk advies naast zich neer. B en W baseren zich bij dat besluit op Rijkswaterstaat, dat verant woordelijk is voor het aanwijzen van kitesurflocaties. Op Roelshoek wordt veelvuldig gekitesurft en eigenlijk niemand maakt zich daar druk om. Ook in het Natura 2000 ontwerp-beheer- plan Deltawateren 2015-2021, dat is voorgelegd aan betrokken ge meenten, wordt Roelshoek be stempeld als geschikte kitesurf- plek. Dat is gebeurd op basis van een rapport uit 2013 Bureau Waardenburg. in wordt wel ingegaan verstoring van vogels zeehonden, maar opmerkelijk ge noeg niet op de aanwezigheid van de hoogspannningsmasten. Die staan op ongeveer 150 meter van het strandje. De afdeling Ruimtelijke en Eco nomische Ontwikkeling van de ge meente Reimerswaal wijst B en B en W van Reimerswaal leggen een ambtelijk advies over de kitesurflocatie bij Krabbendijke naast zich neer. W op artikel 429, lid 5, van het Wetboek van strafrecht. Die luidt: 'Hij die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan een lijn die zich ge heel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd me ter van een bovengrondse elektri sche hoogspanningsleiding, wordt bestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van de tweede catego rie'. Hoewel Rijkswaterstaat volgens de ambtelijke afde ling vindt dat 'kitesurfen daar niet onder valt', wordt het be drijven van de sport in de buurt van hoogspanningslijnen op de website energieveilig.nl als 'risicovolle activiteit' aangemerkt. Een woordvoerster van Rijkswater staat laat echter weten dat de orga nisatie 'niet bekend is' met het standpunt dat kitesurfen iets an ders zou zijn dan vliegeren. Leon Ernst van kiteschool Kite- surfing Zeeland heeft desgevraagd nog nooit stilgestaan bij het ge vaar van de hoogspanningsmasten bij Krabbendijke. „We komen daar niet eens bij in de buurt", zegt hij. Volgens hem worden vaak dingen gezegd over kitesur fen door mensen 'die er geen ver stand van hebben'. „Ze weten niet wat een vlieger doet of kan." Met het artikel in het Wetboek van Strafrecht is hij niet bekend. „Een kite is een vlieger, dus als ik het zo hoor hebben we wel een pro bleem als het zo is. Maar in de praktijk is het geen enkel pro bleem. Die masten staan zo ver weg." Dat wordt anders op het mo ment dat er een hoogspannings mast in het water komt te staan. Tennet is momenteel bezig met de procedure om een nieuwe 380 kV-leiding aan te leggen tussen Borssele en Rilland. Bij de bepa ling van het tracé wordt ook de mogelijkheid om één hoogspan ningsmast in de Oosterschelde te plaatsen onderzocht. Als dat doorgaat, zal Rijkswaterstaat de ge volgen voor de kitesurflocatie Krabbendijke bepalen. Ernst en zijn compagnon Mark Gorter hou den de ontwikkelingen nauwlet tend in de gaten. „Het is vechten om nog te kunnen werken", ver zucht Ernst. HANSWEERT. De appartementen van Sluisburg in Hansweert wor den over enige tijd gesloopt. De huizen voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. De sloop maakt deel uit van een groter her- ontwikkelingsproj eet. Woningbouwvereniging R&B wonen is in gesprek met de ge meente Reimerswaal over het ge bied en de bouw van een nieuw dorpshuis. „Daarin past dan ook de sloop van deze appartemen ten", zegt directeur Peter Bevers van R&B Wonen. Woningbouwvereniging R&B Wonen bouwt vervangende woningen in Hansweert; dat worden zogenoemde 'Curaviewoningen' De woningbouwvereniging gaat vervangende woningen bou wen. Dat worden zogenoemde Curaviewoningen: huizen die le- vensloopbestendig zijn. Wanneer de huidige appartementen tegen de vlakte gaan is nog niet be kend. „Dat speelt op z'n vroegst pas volgend jaar", zegt Bevers. „We zitten nu in het stadium van aanzeggen dat er wat gaat ge beuren. Dat doen we om te voor komen dat mensen bijvoorbeeld nu nog nieuwe vloerbedekking gaan kopen." Maat arant VRIJDAG 31 JULI 2015 Kiten onder hoogspanni door Luc Oggel u uw tuinmeubel specialist! Gevelpanelen, Dakrandpanelen Tuin- en Serremeubelen MaatGarant Koudekerke MaatGarant Oud-Beijerland Middelburgsestraat 64, 4371 ET Koudekerke Langeweg 5E, 3261 LJ Oud-Beijerland T: (0118) 551 444 E; maatgarant@hetnet.nl T: (0186) 616 633 E: info@maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65