'Instawalk* nu ook in Goes Whatsappen met de gemeente is vooral gemakkelijk en snel 4 BEVELANDEN en THOLEN Fietsen langs de fruitbomen Glunderend op Jumpin' de Weel ifl4 Instawalk is een laagdrempelige manier om anders aan te kijken tegen die straat waar je misschien al vaak doorheen bent gelopen. Interior ca idÜE&klLf- v,\üwi^9Ss Mijn dorp, mijn stad Deelnemers aan de eerste Instawalk in Goes leggen de binnenstad vast. foto Johan van der Heijden door Luc Oggel GOES. Die mensen die gisteren met hun smartphone, tablet of fo totoestel kiekjes aan het maken waren in de Goese binnenstad? Dat waren deelnemers aan de eer ste Goese 'Instawalk'. Daarbij maak je foto's tijdens een wande ling die je vervolgens met een be paalde hashtag op je Insta- gram-account plaatst. Instawalks vinden al plaats over de hele wereld en dus leek het initiatiefneemster en hobbyfoto grafe Berbel Nijsse een leuk idee om er in haar woonplaats ook één te organiseren. Zo'n vijftien mensen kwamen gisteravond op draven om een route door de bin nenstad te lopen en foto's te ma ken. Dat viel Nijsse niet tegen. Het bleef bovendien droog, ook niet onbelangrijk voor het maken van aardige plaatjes. Volgens Nijs se is een Instawalk een laagdrem pelige en leuke manier om even heel anders naar je omgeving te kijken. Dat is ook wat Charlotte (21) uit Goes aansprak om mee te doen. Ze fotografeert veel, zowel met een gewoon fototoestel als met haar telefoon: een Samsung A5 die ze vanwege de goede ca mera heeft aangeschaft. Goes is best 'fotogeniek', vindt ze. „Er is veel te zien", zegt de Goese ter wijl de Grote Kerk wordt vereeu wigd. De foto's gaan echter niet meteen op Instagram. „Ik ga ze thuis eerst even bekijken, ik ben best kritisch." Het resultaat van alle foto's, die een aardig beeld zullen geven van de Goese binnenstad, is te vinden onder de hashtag '#InstawalkGoes' op Instagram. Ze zijn echter alleen te zien voor mensen die lid zijn van die appli catie voor mobiele apparaten die vooral is bedoeld voor het uitwis selen van digitale foto's. Wat betreft Nijsse was de eer ste Goese Instawalk in elk geval voor herhaling vatbaar. door Willem Adriaansens KRUININGEN. Inwoners weten de gemeente Reimerswaal steeds be ter te bereiken via Whatsapp. De gemeente is zo tevreden over het communicatiekanaal, dat een proef om via de berichtendienst met inwoners gegevens uit te wis selen wordt omgezet in een per manente mogelijkheid. „Via WhatsApp komen bij de me dewerkers van het callcenter da- WOONTREND ZEELAND Woontrend Zeeland gelijks vragen of meldingen bin nen", aldus woordvoerster Yvon ne van der Weele van de gemeen te Reimerswaal. „De meeste vra gen of meldingen hebben te ma ken met openbare ruimte of pu- bliekszaken. Bijvoorbeeld meldin gen over een losse stoeptegel, het ophalen van afVal of vragen over openingstijden of het aanvragen van een reisdocument." In Goes wordt sinds oktober 2014 van de berichtendienst ge bruik gemaakt. „Sindsdien heb ben wij met 430 personen con tact gehad en meer dan 500 vra gen kunnen beantwoorden", meldt Matthanja Schipper. De woordvoerster van de gemeente Goes rept over een stijgende lijn in het gebruik en ook over veel te rugkerende mensen. „De vragen zijn zeer divers en variëren van vragen over de ope ningstijden van het Stadskantoor tot over hoe je een afspraak met een wethouder of de burgemees ter kan maken. De meeste vragen die gesteld worden gaan over de gemeentelijke dienstverlening en zaken die met de omgeving te •••00 KPN NL 15:57 K, Chats Goes Whatsapp Wijzig Info Vandaag Goedemiddag. Wie kan ik bellen voor informatie over jullie wtiafsappnummer? Ik schrijf hier een artikel over voor de PZC van vrijdag. Groet, Willem Adriaansens. Verslaggever PZC Goedemiddag, ik ga even voor u kijken met wie u kan bellen van de afdeling Communicatie. Met vriendelijke groet KCC gemeente Goes. Bedankt maken hebben, zoals afval op straat en foutparkeerders." Een testje leerde gistermiddag dat contact via Whatsapp best goed kan werken. Na drie minu ten kwam er een antwoord uit Goes. Reimerswaal deed er iets langer over: de gemeente reageer de na bijna twee uur. COLIJNSPLAAT Roofvogelshow Voor jong en oud houdt Camping Ori- sant vanmiddag een roofvogelshow. Op het aangelegen sport veld aan de West Zee dijk 2 in Colijnsplaat zullen vanaf 13.00 uur roofvogels en valkiers voor entertainment zorgen. Voor de toe schouwers een unieke kans om kennis te ma ken met de meesters van het luchtruim. De toegang is gratis. VLISSINGEN Strandtochten van KAPELLE de Vrolijke Tippelaars Op de eerste en der de zaterdag in augus tus houdt wan delsportvereniging de Vrolijke Tippelaars duin- en strandtoch ten in Vlissingen. Er kan gewandeld wor den over afstanden van 5,10, 15, 20 en 30 kilometer. De start is om 8.30 uur bij de Kanovijver. De wandelingen gaan over strand en over duinen. De 30 kilome- tertocht loopt tot Westkapelle, de 20 ki lometer slaat af bij Zoutelande, de 15 ki lometer houdt het vol tot Valkenisse en de korte afstanden gaan tussentijds terug rich ting Vlissingen. Het startbureau is bij de Kanovijver aan de Burgemeester van Woederenlaan in Vlis singen. In de omgeving van Kapelle kan zaterdag 8 augustus gefietst wor den door en langs de fruitboom gaarden. Er is een route van 35 ki lometer uitgezet langs fruitte lers, die uitleggen hoe appels, pe ren en kleinfruit worden ge kweekt. Naast de uitleg op het gebied van inplanten, plukken, snoeien, spuiten, sorteren en koelen van het fruit, zijn er op de bedrijven volop activiteiten en kan er van het verse fruit worden geproefd. Verder komt onder meer voor lichting over bijen, biologische gewasbestrijding en ecologisch tuinieren aan bod en zijn er oude ambachten, fruitige mark ten en exposities te zien en te be wonderen. Verder is er een appelzakwed- strijd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan hospice Stich ting 'Het Clarahofje' in Goes, een organisatie die steun en be geleiding biedt in de laatste le vensfase. De Fruitteeltroute start vanaf 9.00 uur tot 12.00 uur van uit het Fruitteeltmuseum in Ka pelle. De kosten bedragen 6 euro per persoon. NISSE. Glunderende gezichten, gisteren aan de Ambachtsherendijk bij Nisse. Zo'n zestig ouderen en gehandicapten, die niet zo gemakkelijk het huis uit komen, genoten een ware vip-behandeling tijdens Jumpin' de Weel. Het springconcours trakteerde hen op een middagje met cho coladebuffet, ijs, zeevruchten en poffertjes, aangeboden door sponsors. „Ik heb alleen maar grote glimlachen gezien", kijkt begeleidster Agnes Thoen terug. De vips kwamen uit diverse zorginstellingen op Zuid-Be veland. Op de foto (vlnr): Frank van Garsel, Lizette Drost, Teuntje Noordhoek en Marietje Wouterse. foto Johan van der Heijden tips? mail naar redactie@pzc.nl KRUININGEN Zwembad Den Inkel, 19.00-21.30 uur - WipeOut baan in het zwembad voor kinderen vanaf 12 jaar NISSE Ambachtsherendij k, vanaf 07.30 uur - Jumpin' de Weel Wemeldinge Strand bij Camping Linda, 10.00-11.00 uur - Pilates Be ach Yoga workouts; Noordelijke Achter weg 62,18.00-22.00 uur - Zomera vond-feest 'Carpe Diem' met kunstvei ling WOLPHAARTSDIJK Muidenweg 225, 18.00-20.00 uur- SUP Yoga (op een Stand Up Paddle- board) YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Molhoeksweg 1, 14.00-17.00 uur - Paardrijmiddag voor kinderen vanaf 6 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64