Europa Cup driebanden komt niet naar Sluiskil De sterren van Tinkoff-Saxo met nieuwe aanwinst Antwan Tolhoek eerste naar finale Jakobsen vormt na vier weken al sterke combinatie met For Ami 13 T inlfAfii Mimn SLUISKIL. De Stichting Drieban denpromotie Zeeland heeft de organisatie van de Europa Cup voor teams overgedragen aan FC Porto in Portugal. Als cup winnaar kwam Dallinga.com in aanmerking voor de organisatie van het toernooi in 2016, maar men zag daarvan af. Voorzitter Meerten Dallinga: „We hebben intern uitvoerig ge sproken of we dit moesten doen, maar we denken dat het niet kan. We denken dat het moeilijk is om binnen een kort tijdsbestek 15.000 a 20.000 euro bijeen te krijgen. Daarnaast speelt ook mee dat we niet met het winnende team van afgelo pen jaar de titel kunnen verdedi gen. Daarom hebben we de orga nisatie overgedragen aan FC Por to." De tweede gerechtigde na Sluiskil was het Franse Ander- nos, maar tegen alle verwachtin gen in voelde die partij ook niets voor de klus. Meegespeeld heeft dat in Bordeaux in 2016 al het WK gehouden wordt. „Zonder Dick Jaspers en Ed dy Merckx is ons team al danig verzwakt. Daarnaast is Frédéric Caudron nog niet zeker, omdat hij een aanbieding heeft Euro pees voor een Turks team te gaan spelen", vertelde Dallinga. „Jean Paul de Bruijn legde de contacten met de voorzitter van Porto, Jorge Fernandes Alipio, tijdens het wereldbekertoer nooi van begin juli. Hij bleek be reid de organisatie over te ne men en zelfs bij te dragen in de kosten voor ons team. Eind goed, al goed. Porto is blij met de organisatie en wij zijn be vrijd van een last. Wij kunnen ons nu concentreren op de op bouw van het huidige team en daarmee de basis voor een nieu we toekomst voor het drieban den in Sluiskil realiseren." Het Europa Cuptoernooi is in 2016 niet in Sluiskil of Bordeaux, maar in Porto. Steven Nuytinck is ook door naar de eindstrijd. De uit Wol- phaartsdijk afkomstige sporter van het Alphense AAV36, kwam in de kwalificaties tot 6,85 meter. Hij haalde daarmee niet de limiet, maar zat nog wel ruim bij de beste twaalf verspringers. Er waren er maar vijf beter. De 24-jarige Bevelander heeft zich in de afgelopen seizoenen om geschoold tot meerkamper, maar meldde zich bij het NK juist af voor de tienkamp. Hij kiest deze dagen voor het verspringen en de 400 meter horden, zijn oude spe cialisme. Vera Wisse kwalificeerde zich gisteren voor de finale van het dis cuswerpen van vandaag. De Vlis- singse atlete, die uitkomt voor AAC uit Amsterdam, kwam in haar derde poding tot 38,29 meter. Daarmee haalde ze de directe kwa lificatie-eis (43 meter) niet, maar ze behoorde toch tot de beste twaalf. Ze ging als tiende naar de eindstrijd. Bij de voorrondes van de 1500 meter kwam Wouter Jansen goed voor de dag. De voor het Nijmeeg se Cifla lopende Souburger werd tweede in zijn serie: 3.57,09 mi nuten. In de andere twee series werden vergelijkbare tijden ge klokt. Op de 400 meter voor vrouwen strandden de twee Zeeuwse atletes Samantha Lernout (RKHAV) en Kristin Baas (Delta Sport in de se ries. Zij finishten in respectievelijk 59,81 en 1.03,03. Yvonne Jakobsen uit Arnemui- den werd gisteren met haar ruin For Ami de eerste Zeeuwse win naar. Door de kletsnatte bodem was het parcours verre van een voudig. Bovendien was de concur rentie groot. In groep twee van de klasse L zette Jakobsen met haar ruin For Ami meteen de druk op de ketel. De amazone uit Arnemuiden stuurde de met veel vermogen en techniek springen de blauwschimmel in 33,88 secon den foutloos door de tweede fase. Naar later bleek gooide de combi natie daarmee voor haar achter volgers de deur in het slot. „Hier ben ik erg blij mee" vertelde ze. „Ik heb dit paard pas vier weken. En het klikt. Hij geeft veel vermo gen, is heel wendbaar en denkt in het parcours goed mee. Het kan natuurlijk nog beter. We moeten nog meer wedstrijderva ring op doen. Maar ik ben tevre den." In de openingsrubriek van woensdag, de eerste van vijf da gen springen, gooide Jilly Laros met de ruin Herero met een rit in 26,20 seconden de knuppel in het hoenderhok. Op de rug van schimmelruin K42 opende Moni que Everse uit Munstergeleen de aanval, maar kwam driehonderd ste tekort. Maikel Rutte stuurde de merrie Ad Pak's Winti van de Wiel in een bloedstollende rit in 24,75 seconden naar de overwin ning. Met een fraaie vijfde plaats was Marit Huige (Nisse) met de merrie Fhyterma beste Zeeuwse combinatie. 6AMSTEE VRIJDAG 31 JULI 2015 door Joop van den Oudenhoven Chris Anker Sorensen, sterke klim mer (en idool van Antwan Tolhoek). Alberto Contador, winnaar Ronde van Italië 2015. Rafal Majka, winnaar van drie berg etappes in de Tour. Peter Sagan, topsprinter en win naar groene trui in Tour 2015. Sergio Paulinho, winnaar olym pisch zilver in 2004. Antwan Tolhoek, talentvolle cou reur uit Yerseke. Roman Kreuziger, winnaar Amstel Gold Race 2013. Michael Rogers, ritwinnaar in Tour en Giro van 2014. door Lucien Roelandt NISSE. Jumpin' De Weel is onder een slecht gesternte van start ge gaan. De barre weersomstandighe den noopten de organisatie van het hippische evenement gisteren zelfs de inloopronde van het natio naal 1.30 meter af te gelasten. Desondanks zetten de profs met sport van hoog niveau de koop waar van de handelsstallen in de etalage. Ivan Basso, winnaar Ronde van Ita lië 2010. Tin(<off Bank Michael Morkov, oud-wereldkampi oen op de baan. Steven de Jongh, directeur sportza ken bij Tinkoff-Saxo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60