Interior Van der Hooft als Sterke indruk achtergelaten 12 Eversdijk loopt achterstand op Tri-cydist De Heide vijfde Shirin van Anrooij is leidende positie in Jeugdtour kwijt Dartster Karin Krappen naar wereldkampioenschap WDF 20 JAAR WOONINSPIRATIE Woontrend Zeeland Wielrenner uit Yerseke gaat drie maanden stage lopen bij Tinkoff-Saxo, één van 's werelds topploegen. Matthijs Eversdijk heeft gisteren in de Ronde van Portugal achterstand opgelopen. De 22-jarige renner uit Wilhelminadorp eindigde in de eer ste etappe over 296,8 kilometer op ruim vier minuten van winnaar Vi cente de Mateos. Eversdijk werd 99e. In het algemeen klassement staat de Bevelander 95e op 5.32 minuten van de Belgische koploper Gaetan Bille. Lisette de Heide is op het wereld kampioenschap aangepast wiel rennen in het Zwitserse Nottwil op de vijfde plaats geëindigd. De der tigjarige Goese tri-cyclist reed giste ren de tijdrit over 14 kilometer en klokte 37.58,98 minuten. De Austra lische Carol Cooke won met 28.05,80. Shirin van Anrooij is de leiding kwijt in de Jeugdtour van Assen, een meerdaagse internationale wielerwedstrijd. De renster uit Kapelle moest gis teren in de tijdrit over 6,9 kilo meter genoegen nemen met een vijfde plaats. De overwinning ging naar Maud Rijnbeek die meteen ook de leiding in het al gemeen klassement pakte. Van Anrooij, die in categorie 5 uit- komt, is nu tweede en heeft een achterstand van 24 seconden. De wedstrijd duurt nog tot en met zaterdag. Er volgen nog twee etappes. Nieuweling Daphne Mesu werk te ook een tijdrit af. Ondanks een 35e plaats handhaafde ze zich wel in de top tien van het al gemeen klassement. Mesu staat nog altijd negende, op 1.41 minu ten van leider Anne de Ruiter. De Vlissingse dartster Karin Krappen is door bondscoach Karin ten Kate geselecteerd voor het wereldkampioenschap van de World Darts Federation. Dit toernooi wordt van 27 tot en met 31 oktober gehouden in het Turkse Kemer. De 41-jarige Krappen heeft veel ervaring met het spelen van gro te toernooien. Ze draait al lang mee in het circuit. Dat is één van de redenen waarom de Wal- cherse opgenomen is in het vier koppige Oranje-team. Anca Zijls tra, Carla Molema en Rilana Era des zijn de andere dartsters in de ploeg. W00nt^^nd 10% KORTING OP DESIGNBANKEN VAN CLOAK EN MODUSS e carriere van wielrenner Ant- wan Tolhoek krijgt een im puls van jewel ste. Hij mag van 1 augustus tot en het einde van het seizoen stage lopen bij Tin koff-Saxo, één van de meest toon aangevende wielerformaties in de wereld. Hij rijdt straks moge lijk samen met onder anderen Peter Sagan, Roman Kreuziger en zijn idool Chris Anker Sorensen. „Met Sky en Movistar behoort Tinkoff-Saxo tot de beste drie ploegen van de wereld", zei Tol hoek gisteren. „Tijdens het trai ningskamp in Italië dat ik heb meegemaakt, was het al elke se conde genieten. Bij de komende wedstrijden zal dat niet anders zijn. Rondrijden in zo'n pakkie van Tinkoff-Saxo geeft toch weer wat extra's." Tolhoek, die nu nog in dienst rijdt van het Rabobank Develop ment Team, trainde recent twee weken met Tinkoff-Saxo in het noorden van Italië. Na afloop liet de ploegleiding weten dat ze nog niet met hem doorgingen. „Maar zaterdag kwam Arthur van Don gen, mijn ploegleider bij Rabo bank, naar me toe. Ik heb een mooi nieuwtje voor je, zei hij: je mag toch verder bij Tinkoff- Saxo. Dat is natuurlijk fantas tisch. Als belofte droom je hier al leen maar van." Tolhoek begint zijn Tin- koff-tijd met de Arctic Race of Norway. Die rittenkoers is van 13 tot en met 16 augustus. In sep tember volgt de Ronde van Groot-Brittannië. „Dat is een achtdaagse ronde. Zo lang heb ik ze tot nu toe nog niet gereden. Ik heb in beide wedstrijden heel veel zin. Er zitten parkoersen in die voor mij mooi zijn", zei de coureur die goed op geacciden teerd terrein uit de voeten kan. Maandag komt hij ook in actie bij de Draai van de Kaai, het crite rium in Roosendaal. „Maar ik heb geen idee in welk outfit ik daar rijd. Ik wacht dat wel af. Het is in elk geval niet zo dat ik nu he lemaal weg ben bij Rabobank. Ik zal ook in de komende drie maan den nog wel eens meer fietsen voor Rabobank." Bij Tinkoff-Saxo zitten mo menteel geen Nederlandse ren ners. Wel zitten er met Steven de Jongh en Tristan Hoffman twee ploegleiders uit hetzelfde land als Tolhoek. Met hen heeft hij nog geen contact gehad. De Jongh zei gisteren op de website van de ploeg dat hij trots is op de drie aanwinsten voor de ploeg. „Met het oog op de lange termijn ben ik blij dat deze drie jonge rijders als stagiairs bij ons komen voor de rest van het sei zoen. Onze keuze voor hen is het resultaat van een lang en nauw keurig programma dat we heb ben ontwikkeld in onze zoek tocht naar talent." „Tijdens het trainingskamp in Livigno waren deze drie jongens 'top performers'", zo vervolgde hij. „Ze lieten zien dat het poten tieel hebben en ze pasten goed in het team. Nu is het aan hen om te presteren in dit belangrijke deel van hun carrière." De nationale titelstrijd in het Olympisch Stadion van Amster dam is dit jaar uitgespreid over vier in plaats van twee dagen. Hiermee oefent de organisatie voor het EK van 2016. Van der Hooft moet dit jaar al vóór in plaats van in het weekend in actie komen. Gisteren liet de 21-jarige Zeeuws-Vlaming, die al enige tijd uitkomt voor het Am sterdamse AAC, zien in goeden doen te zijn. Hij plaatste zich als eerste voor de finale. Hij landde één centimeter verder dan zowel Ignisious Gaisah als Ronald Her tog. Sport sport@pzc.nl BRACAN^A NOTTWIL ASSEN VLISSINGEN Woontrend Zeeland bestaat 20 jaar. Om ons jubileum te vieren, doen wij u elke maand een speciale aanbieding. In augustus ontvangt u 10% korting op de gehele collectie designbanken van Cloak en Moduss. Cloak en Moduss zijn twee aparte designlijnen van het Nederlandse Havee Meubelen. Gemeenschappelijk is de hoge kwaliteit, maar on derscheidend de kenmerkende eigen stijl. Naast de 10% korting op de gehele collectie vindt u in onze showroom verschillende modellen die wij verkopen tegen nog scherpere prijzen! DUINSTRAAT 18A KQUDEKERKE (0118)55 55 60 INFQ@WOQNTREND.NL WWW.WOONTREND.NL Tolhoek: elke tel genieten door Roeland van Vliet D door Roeland van Vliet AMSTERDAM. Joeri van der Hooft was gisteravond snel klaar. Na één poging had de verspringer uit Oostburg zich tijdens het Neder lands kampioenschap al geplaatst voor de finale. Met 7,03 meter voldeed hij direct aan de eis van 7,00 meter. Daarna kon hij zijn spullen inpakken en zich voorbe reiden op de eindstrijd van van daag. Joeri van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59